Teopa Teopa komentáře u knih

Nejprve jsem zaznamenala film, až pak se ke mně dostala tahle kniha a moc se mi líbila. Ta atmosféra v ní je jedinečná, má to nápad, spád a vše, co má čtivá kniha, která obstojí před širším publikem, mít. Kniha se čte se dobře, člověk se nikde nezadrhne, nemusí se zvlášť namáhat, což je příjemné, zvlášť, pokud čtete hodně nezáživných skript. Je to sice spíše kniha pro náctileté, ale ani já, jakožto dospělý jedinec, jsem se nenudila.

24.04.2022 5 z 5

Volba Volba Viktor Suvorov (p)

Obálky jeho knih jsou skutečně strašné. Tak strašné, že nevíte, jestli si kupujete hloupé sci-fi či brakové fantasy. Ale ve výsledku jsou jeho knihy skvělé. Včetně téhle. Pokud nejste odborník na historii jako já, budete mít problém rozlišit, co je fikce a co skutečnost. Co se mohlo a nemohlo stát a proč. Ale postupem času se z vás stane vojenský a špionážní fanda, protože to po přečtení jeho knih není možné jinak. V téhle knize je až mrazivě dobře vykreslené přemýšlení nejen speciálně vycvičených Rusů.

24.04.2022 5 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Nejhorší kniha, která se mi na doporučení kdy dostala do rukou. Z těch klišé s nakupené tuposti textu se mi dělalo nevolno.

24.04.2022 odpad!

Třetí na řadě Třetí na řadě Allison Brennan

Lehce těžkopádné, ale dala jsem tomu šanci a po padesáti stranách se děj rozjel a nepustil až do konce.

Vražda v hotelu Sacher Vražda v hotelu Sacher Beate Maxian

Těšila jsem se na zábavnou detektivku, ale nic moc. Nuda, předvídatelnost, trochu brak.

24.04.2022 2 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Hezký příběh, napsaný velice jemně a tklivě. Podle mě místy až moc. Oceňuji hlavně to, že kniha nebyla nijak rozvleklá, věty úderné a vlastně je to celé i dobře zapamatovatelné dílo, což se o mnoha knihách současnosti říct nedá.

Malevil Malevil Robert Merle

Drsný děj a k zamyšlení vzhledem k současné situaci.

18.04.2022 5 z 5

3x Bernard Minier (box): Mráz / Kruh / Tma 3x Bernard Minier (box): Mráz / Kruh / Tma Bernard Minier

Má oblíbená detektivní sbírka, která ještě nezklamala nikoho z mých blízkých.

18.04.2022 4 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Napínavá a krásná kniha.

Podle skutečného příběhu Podle skutečného příběhu Delphine de Vigan

Drsný, ale pěkný román.

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Hezké, ale trochu repetitivní.

18.04.2022 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

K zamyšlení o strachu z budoucnosti. Dobrá kniha

Vzkaz na zdi záchodků Vzkaz na zdi záchodků Julia Walton

Vtipný i hořký příběh! Krásný

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Poměrně zajímavý dej, ne moc dobře napsaný a vygradovaný.

18.04.2022 2 z 5

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Krásná kniha o přírodě a lidech, k zamyšlení.

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Hezká kniha, milá.

Afrika v nás Afrika v nás Václav Šilha

Krásná kniha pro milovníky Afriky a poznávání.

Islámskému státu na dostřel II Islámskému státu na dostřel II Lenka Klicperová

Obsáhlé s poučné. Dobře napsané.

18.04.2022 5 z 5

S lékaři v první linii: Reportáž z českých nemocnic S lékaři v první linii: Reportáž z českých nemocnic Lenka Klicperová

Drsné, smutné, k zamyšlení.

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Moje nejoblíbenější kniha od autorky, krásná.