Téjuš37 Téjuš37 komentáře u knih

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Celá knížka je jedna velká deprese - musím říct, že jsem tak špatná nebyla ani z knih o Osvětimi. Hodně čtenářů tu píše, že je to odpočinkové čtení na pláž - mně z toho teda bylo jen smutno, relax moc nevyšel. :)
Souhlasím ale s tím, že dlouhá souvětí jsou často až rušivá a propojenost postav občas až těžko uvěřitelná. Člověk na konci čekal nějaké uzavření, ale nic takového kniha nenabízí. Po dalších knihách této autorky už nesáhnu...
Nicméně i přesto všechno jsem se od knihy nedokázala odtrhnout a slupla jí za tři dny.

26.04.2018 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásná knížka s roztomilým humorem, která se prostě čte jedním dechem. No a rozhodně je potřeba balíček kapesníčků k ruce. :-)

11.02.2018 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Čte se sama, má prostě všechno...
Strhávám hvězdičku za překlad, těch překlepů... :(

28.03.2018 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásná čtivá kniha, prakticky se od ní neodtrhnete. A pokud jste neviděli film, ani to nedělejte. ;) Poslední hvězdičku si nechám kvůli konci, který mi přišel takový nemastný neslaný.

11.09.2014 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Ke knížce jsem se dostala hlavně kvůli muzikálu Daniela Landy, ze kterého jsem byla nadšená. Pokud máte stejný důvod, do knížky se raději nepouštějte, je úplně jiná a zpracování Landy se mi líbilo mnohem více. :) Děvka Agnes, šílenec Krysař, který všechny zahubí a dement Sepp, který se zachrání jen díky tomu, že mu vše dojde pozdě.. To není můj šálek kávy, ale přelouskala jsem to celé. :)

01.04.2012 2 z 5

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

Film má úplně jiný příběh, hlavně se víc věnuje minulosti. Knížka rozebírá spíš přítomnost, ale každé ztvárnění má něco do sebe. Knihu jsem doslova zhltla za tři dny, i ta slzička ukápla... :-) Asi se nevyrovná knize Dear John, ale přesto můžu Sparksovým fanouškům doporučit.

01.02.2015 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Hodně lidí mi řeklo, že se jim moc líbil film.. Každý, kdo si tu knížku přečte, musí na film plivnout. :) Kniha je nádherná, čtivá a hlavně plná humoru! Ve filmu toho je až moc vynechaného..

01.04.2012 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Knížka se mi líbila a zdála se mi čtivá. :) Určitě doporučuji více než film. ;)

01.04.2012 4 z 5

Mé syny zničil heroin Mé syny zničil heroin Elizabeth Burton-Phillips

Ještě jsem u žádné knihy nebrečela 4x.. Velice smutný příběh ze života o dvojčatech závislých na heroinu. Osobně bych to dala na škole jako povinnou četbu, rozhodně mi to otevřelo oči, co drogy doopravdy způsobují nejen závislým samotným, ale i jejich rodinám.

10.02.2012 5 z 5

19.4.1713 - Pragmatická sankce : rodný list podunajské monarchie 19.4.1713 - Pragmatická sankce : rodný list podunajské monarchie Valentin Urfus

Velmi dobrá kniha, ve které je pragmatická sankce zasazena do širokého kontextu, akorát mi v druhé půli přijde, že se autor často opakuje.

02.02.2017 3 z 5