tefree tefree komentáře u knih

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Knihu jsem si plánovala přečíst už od chvíle co jsem zjistila, že u nás vychází. Pak jsem ji najednou měla koupenou, a ne, a ne se k ní dostat. Což byla chyba. Čtení jsem si opravdu užila, zápletka je originální a postavy jsou zajímavé. I když mi chvílemi vadilo chování Eden, které na mě někdy působilo až lehce amorálně. Naštěstí byl hlavní hrdina tak snový, že vše vynahradil. Takže za mě krásná oddechovka, která zpříjemní jedno až dvě odpoledne.

13.03.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Konečně knížka, která mě natolik vtáhla do děje, že jsem se ani nenadála a během pár hodin ji měla přečtenou. Zkrátka se od ní nedalo odtrhnout. Jasně, nejedná se o nějak originální zápletku a hned od začátku je jasné, jak to celé dopadne, ale způsob, jakým je kniha napsaná mě uchvátil. Neuvěřitelně čtivé, vtipné, roztomilé…prostě něco co vás zahřeje u srdíčka.
Joellen jsem si jako hlavní hrdinku opravdu oblíbila a do Camerona „hopsala“ McGregora se zamilovala. Vřele doporučuji a jenom doufám, že u nás brzy vyjde další kniha/y od této autorky.

14.02.2022 5 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Za mě jednoznačně nejlepší kniha od této autorky, kterou jsem doposud četla. Hodně se mi líbilo, že příběh vypráví o obyčejných a normálních lidech. Už jsem trochu potřebovala odpočinek od všech těch dominantních milionářů, hollywoodských hvězd a nebezpečných mafiánů.
Příběh jednoduše plyne, bez nějakých větších zvratů, ale přesto nenudí. Především díky vzájemnému kočkování mezi Maxxem a Charly. Konec je přesně takový, jaký se od těchto knih očekává, nicméně i tak vykouzlí úsměv na tváři.

14.03.2022 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Naprosto chápu to nadšení zahraničních čtenářů. Úplně se s ním ztotožňuji. Miluju tento příběh a miluju i oba hlavní hrdiny. Adam i Olive byli oba neskutečně snový. Příběh se s určitostí zařazuje mezi mé absolutní oblíbence a rozhodně jsem jej nečetla naposledy. Moc a moc doporučuji. Čteno v originále.

07.09.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Četla jsem už před pár lety v originále, a i tak si do dneška pamatuji o čem kniha je. To svědčí o tom, jak moc jsem si tento příběh zamilovala. Zbožňuju slow-burn romance a s knížkou od Mariany Zapaty prostě nemůžu šáhnout vedle.

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Od knihy jsem čekala něco trošičku jiného, možná proto jsem byla po dočtení lehce zklamaná. Nebyla špatná, jen mě nepohltila tak jako předchozí díl. Nicméně bylo hezké opět se vrátit do malebného a zasněženého prostředí Green Valley.

28.06.2022 4 z 5

Profesor Sympaťák Profesor Sympaťák Leisa Rayven

Moc hezká pohádka pro dospělé. Chvíli mi trvalo se začíst, ale od okamžiku, kdy se na scéně objevil hlavní hrdina jsem knížku doslova zhltla. Užívala jsem si ty jejich neustálé hádky, poštuchování a sarkastické narážky. Konec knížky už byl lehce přeslazený, ale to k tomuto žánru zkrátka neodmyslitelně patří. Dokonce se mi tento díl líbil o špetku více než ten první.

Manažer Manažer Kristen Callihan

Už první kniha série se mi líbila, ale tento díl mi přišel přinejmenším o třídu lepší. V podstatě jsem jej přečetla na jeden zátah jen s malými přestávkami. Strašně se mi líbilo jak se Gabriel z osamělého, mrzutého a uzavřeného bručouna postupně proměnil v úplný opak. Taky jsem si užívala to jejich vzájemné škádlení, především v první polovině knihy. Za mě rozhodně stojí za přečtení.

23.02.2022 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

Kniha je opravdu velmi čtivá, místy hodně přeslazená a v některých částech i dost nereálná. První polovina se mi líbila více, druhá už méně. Ale jako odpočinkové čtení doporučuji.

15.02.2022 4 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Skvěle napsaná romantika se sympatickými postavami. Za mě sice asi nejslabší díl série, ale přesto hodnotím plným počtem hvězd. Velmi ráda si od této autorky ještě něco přečtu.

31.08.2022 5 z 5

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Pokud máte rádi historické romance, tak s knihami od Lisy zkrátka nemůžete šlápnout vedle. Lisa je mistryně svého řemesla, a i tato kniha se opravdu povedla. Milé čtení.

15.02.2022 4 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Za mě tedy pořádné zklamání. Na knížku jsem se těšila, ale musela jsem se nutit abych jí vůbec dočetla. Sice bylo moc krásný, jak se autorka snažila ukázat hlavní hrdinku jako sebevědomou holku, která si věří i přesto, že má nějaké to kilo navíc. Bohužel to, co mělo působit jako sebevědomí, mě spíš připadalo jako arogance, nadutost a sebestřednost. A hlavní hrdina mě taky nijak zvlášť neočaroval. Za celou knížku se o něm skoro nic nedozvíme. Víme akorát to, že je bručoun, moc toho nenamluví a líbí se mu „úžasná velká prdel“ hlavní hrdinky.
Knížka mě nepřipadala ani vtipná, což by měla podle toho, jak se prezentuje. To bude ale nejspíš tím, že mě celý příběh absolutně nezajímal a dočítala jsem pouze z povinnosti…

17.07.2019 2 z 5

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Krásná, miloučká romantika o přátelství dvou lidí, kteří si k sobě postupně hledají cestu. Na léto k vodě jako stvořená.

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Jsem ráda, že jsem počkala se čtením až do chvíle, kdy budu vlastnit všechny díly. Z vlastní zkušenosti totiž vím, že když rozečtu sérii a pak čekám rok na další díl, hodně věcí z prvního dílu zapomenu, a tak jej buď musím číst znovu na osvěžení paměti anebo se rozhodnu už v sérii nepokračovat. Což by v tomto konkrétním případě byla škoda. Tato kniha je v podstatě takové seznámení s hlavními hrdiny a uvedení do děje. Rozhodně se jí nedá upřít čtivost, a tím že je i poměrně krátká, opravdu odsýpá. Ani nemrknete a máte ji přečtenou. Nebudu lhát, některé situace působily vcelku nereálně a konec pro mě nebyl žádným překvapením, přesně takovou zápletku jsem očekávala. Ale za přečtení určitě stojí.

13.03.2022 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Ufff. Myslela jsem si, že nikdy neoznačím knihu jako odpad, protože ať mám na knihu názor jakýkoli, vždy se za ní skrývá neskutečné množství práce jak samotného autora, tak i ostatních, kteří se na ní podílejí…
ALE!!! Zajímalo by mě, jestli toto myslela autorka vážně nebo to má být nějaká forma parodie. Bylo to nechutné, nereálné (jasně, typičtí středoškoláci) a chování hlavní hrdinky snad radši ani komentovat nebudu. Jediná věc, která by to vysvětlovala je, že jako mimino někomu spadla rovnou na hlavu. Ani jedna postava mi nebyla sympatická, spíš jsem je všechny nenáviděla a přála si, aby je už konečně přejel autobus.
Nechápu autorku, jak mohla něco takového napsat a už vůbec nechápu nakladatelství, že to vydalo.
A zároveň jsem naštvaná i na sebe, že mě tato kniha donutila porušit moji zásadu, že dočtu každou knihu, kterou rozečtu. Jsem přesně ten typ čtenáře, který knihu dočte i když ho nebaví a nějakým způsobem se k tomu dokope a zvládne to. Bohužel u této knihy se to nedalo. Obrovské zklamání.
Jediné, co se povedlo a vlastně mě i na tuto knihu nalákalo je obálka. Nádherná a opravdu skvěle plní marketingovou funkci…tím to ale končí.

30.01.2019 odpad!

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Už zhruba za polovinou jsem tušila, kam se příběh bude ubírat, takže pro mě konec nebyl žádným překvapením. Doteď jsem se s tímto tématem v žádné knížce nesetkala, bylo to pro mě něco nového a zajímavého. Nicméně reakce Mickey na tu celou situaci na mě nepůsobila moc důvěryhodně, přece jenom si myslím, že by člověk byl ve větším šoku (nemyslím nutně negativním), kdyby se dozvěděl něco takového, zejména pokud vůbec nic netušil. Ale jako celek se mi kniha opravdu líbila a těším se na druhý díl.

01.03.2022 4 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Ze začátku mi dělalo problém se do knihy dostatečně začíst, a to zejména z toho důvodu, že se mi nelíbilo chování obou hlavních hrdinů. Chase přišel “žádat“ Maddie o obrovskou laskavost, ale v podstatě ji o nic nežádal, prostě jí to oznámil. A Maddie se sebou nechala neskutečně vorat. Říkala jsem si, kde má ta holka nějakou sebeúctu. Ale s postupem času, jak jsem Chase a Maddie více poznávala a pochopila tak důvody a příčiny jejich chování jsem si příběh začala užívat. Jako odpočinkové čtení můžu doporučit.

22.02.2022 4 z 5

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Tak toto se nepovedlo. Anotace zněla pěkně, mám ráda tento typ příběhů, ale zpracování mi vůbec nesedlo. Autorka se přehnaně snažila o to být vtipná, což za mě vyznělo spíš trapně. Chemie mezi postavami žádná, zápletka v podstatě žádná, postavy nijaké až nesympatické. Celé to na mě působilo jako hodně špatně napsaná Wattpad story. Za mě vyhozené peníze.

14.02.2022 1 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Anotace této knihy mě opravdu zaujala, a proto jsem měla hodně velké očekávání. Což bylo jenom na škodu. Neříkám, že je kniha špatná, jen mě místy nudila a děj mi připadal až moc přetažený za vlasy. Chápu, že se jedná o červenou knihovnu, takže v podstatě nereálný příběh, ale čeho je moc toho je příliš. Vůbec mi nesedla hlavní hrdinka, která je zde vykreslená jako dokonalá bytost bez sebemenších chyb. Oba hlavní hrdinové ji bezmezně milují a ona není schopná se pro jednoho z nich rozhodnout. Jako vážně? Několikrát jsem měla chuť s ní zatřást ať už se konečně probere.
Musím ale přidat hvězdičku za obálku, ta se povedla :)

09.10.2019 3 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Asi tu půjdu proti proudu, ale mě kniha až tak neoslovila. Začátek mě bavil, líbilo se mi, jak se hlavní dvojice seznámila i jejich vzájemné popichování. Jenomže pak se příběh začal táhnout a bylo v něm na můj vkus až moc hluchých míst. Bohužel nerada knihy odkládám, tak jsem ji přelouskala až do konce.

31.08.2022 3 z 5