Tedíkpikolík Tedíkpikolík komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Možná časem změním názor ale aktuálně platí toto:
Jednoznačně to nejlepší co jsem kdy četl. Přečteno na mé poměry velmi rychle, přesto každá další stránka se četla hůř a hůř (Holt válka je mír). Pocit stísněnosti, zmaru a nemožnosti cokoliv změnit je cítit z každé věty.

Tahle kniha klidně může mít na obalu varování: Nevhodné pro psychicky slabé povahy.

Budu si teď asi muset dát něco veselejšího, abych se z toho nějak dostal. Třeba si zopáknu od Cavea jeho Oslici s andělem :)

28.11.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Výborný a hodně depresivní King. Děj lehce předvídatelný ale o to víc jsem tajně doufal, že by to třeba mohlo dopadnout nějak líp. Skvělá, hutná atmosféra.

10.09.2019 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Přečteno po částech ve volných chvílích. Některé byli slabší, některé výborné, celkově jsem se bavil lehce nadprůměrně.

02.09.2019 3 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Knihu jsem si užil. Zaujala formou, pobavila obsahem. Určitě se podívám i na další díly.

30.04.2019 4 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Příjemná kniha, která vás vtáhne na jakýsi vor a vyšle na moře někam do neznáma. Jen je trochu škoda, že od začátku víte, jak to vlastně všechno dopadne.

12.04.2019 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Nádherný, silný příběh.

18.03.2019 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Originální, vtipné, takové lehce "houbičkové" čtení, které asi nesedne každému. Já jsem dostal to, co jsem očekával a jsem spokojen. Přesto po dalších dílech asi hned nesáhnu.

13.03.2019 3 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Příjemně nepříjemné čtení o tom, že každý nakonec dostane to, co si opravdu zaslouží. Nepříjemné na tom je jen to, že s hlavní postavou jsem se docela identifikoval a nejspíš bych na jeho místě uvažoval (až na pár detailů) velmi podobně. Tempo části s Ginellim byla na můj vkus až příliš rychlé, závěr mírně překvapivý a tak trochu otevřený.

28.02.2019 4 z 5

Chocky Chocky John Wyndham (p)

I díky srovnání s vynikajícími Trifidy je mé hvězdičkové hodnocení až příliš přísné. Pořád jsem čekal na to napětí, na nějaký významný zlom v příběhu, akci... cokoliv. Ani jedno se nedostavilo v té míře, v jaké bych si přál. Na můj vkus až příliš "dětská" kniha, přesto určitě patří k lepšímu průměru.

29.11.2018 3 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Další perlička do sbírky. Ačkoliv dětské hrdiny moc nemusím, tady to vůbec nevadilo. Závěr byl docela dlouho dopředu předvídatelný ale to zas tak moc nevadí. Hodnotím plným počtem hvězdiček, protože kniha vtáhne do děje hned od první stránky a pustí až s tou poslední.

09.11.2018 5 z 5

Poselství z vesmíru Poselství z vesmíru Clifford D. Simak

Tak jsem se vrátil do svých dětských let, kdy jsem tuhle knihu četl poprvé a tehdy jsem ještě ne vše tak chápal a dokázal ocenit. Zopakovat si přečtení této knihy bylo skvělým nápadem. Neobyčejné, lidské, krásné. Díky.

Přál bych si vidět některou z povídek i ve filmové podobě.

24.10.2018 5 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Jednoduše skvělé čtení, které nutí přemýšlet, kam to ta naše civilizace vlastně míří a jak to tu možná někdy v budoucnu bude vypadat.

16.10.2018 5 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Ne tak příjemné čtení jako tomu bylo u Dne Trifidů, v druhé třetině knihy už jsem dokonce přemýšlel, že knihu nenávratně odložím. Přesto jsem se dostal až na konec samotný a v souhrnu tedy nelituji. Slušné pokračování bezkonkurenčního prvního dílu.

16.10.2018 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

V rámci objevování sfi-fi literatury jsem samozřejmě musel narazit i na Den Trifidů. Kniha malá objemem ale velká obsahem. Těch Trifidů jsem čekal v knize více a snad konec byl až příliš rychlý ale i tak se jedná o skvělou knihu, která mě dokázala plně vtáhnout do děje. Fakt, že byla napsána už v roce 1951 je pro mě těžko pochopitelný.

09.08.2018