Tedíkpikolík Tedíkpikolík komentáře u knih

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Komiksy vůbec nečtu ale pro téma holokaustu jsem si v rámci Výzvy 2020 zvolil tuto lehčí formu.
Musím říct, že jsem zvolil správně. Výborná kniha se silným příběhem. Kresby jsou zde jednoduché ale výborně doplňují temný příběh.

20.05.2020 4 z 5

Kniha je napsána formou monologů jednotlivých účastníků této tragédie. Na jednu stranu tak kniha působí velmi autenticky, na stranu druhou způsobuje čistý přepis monologů to, že je vyprávění nepřehledné, často přeskakuje z jednoho na druhé. Navíc byl místy myslím dost špatně text přeložen. Škoda.

14.05.2020 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jsem vulgární materialista a primitiv v jednom takže... Ten obsah... budiž. Ale ta forma... to je něco tak nestravitelného. Ještě že je to tak krátké.

04.03.2020 1 z 5

Rabín v pátek zaspal Rabín v pátek zaspal Harry Kemelman

Nuda nuda šeď. Do spáchání vraždy velká nuda, po ní už jen menší.
Pozn.: I mě se zdál překlad místy poněkud divný.

04.02.2020 2 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Knihu jsem si užil. Zaujala formou, pobavila obsahem. Určitě se podívám i na další díly.

30.04.2019 4 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Další perlička do sbírky. Ačkoliv dětské hrdiny moc nemusím, tady to vůbec nevadilo. Závěr byl docela dlouho dopředu předvídatelný ale to zas tak moc nevadí. Hodnotím plným počtem hvězdiček, protože kniha vtáhne do děje hned od první stránky a pustí až s tou poslední.

09.11.2018 5 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Ne tak příjemné čtení jako tomu bylo u Dne Trifidů, v druhé třetině knihy už jsem dokonce přemýšlel, že knihu nenávratně odložím. Přesto jsem se dostal až na konec samotný a v souhrnu tedy nelituji. Slušné pokračování bezkonkurenčního prvního dílu.

16.10.2018 4 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Věděl jsem do čeho jdu, jelikož filmové zpracování jsem už viděl dříve.
Na mě byla kniha až příliš dětská a tak hlavní pozitivum vidím v té krásné nekorektnosti, kdy zlobivé děti jsou i zde po zásluze potrestány.

27.05.2020 2 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Nevím. Asi jsem čekal víc. Příjemně pobavilo ale nějak postrádám nějakou nadstavbu, která by zdůvodnila zdejší vysoké hodnocení. Pro mě "v dobrém slova smyslu" průměrná kniha.

14.02.2020 3 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Přečteno po částech ve volných chvílích. Některé byli slabší, některé výborné, celkově jsem se bavil lehce nadprůměrně.

02.09.2019 3 z 5

Země Země Eloy Moreno

Hezky nastavené zrcadlo televiznímu lidstvu...

Ale to neustálé (NEUSTÁLÉ) střídání dějů, to bylo tak těžko stravitelné. Nakonec jsem se prokousal až na docela překvapivý konec ale i tak no na víc než jednu hvězdu prostě není.

07.03.2024 1 z 5

Případ pro psychiatra Případ pro psychiatra P. D. James (p)

Nějak mě to neoslovilo. Začátek velmi popisný a nudný a když se příběh konečně pohnul trochu dál, byl najednou konec. Tenhle styl a ani žánr nejspíš není pro mě.

12.08.2020 2 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Knize by myslím víc seděla kratší "stopáž", protože místy to byla opravdu trochu nuda a už už jsem chtěl znát konec. A pravda, některé věci mohli být dovysvětleny. Ale jinak výborná "Kingovka".

03.08.2020 4 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Příjemná kniha, která vás vtáhne na jakýsi vor a vyšle na moře někam do neznáma. Jen je trochu škoda, že od začátku víte, jak to vlastně všechno dopadne.

12.04.2019 4 z 5