Tazz1 Tazz1 komentáře u knih

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Celá trilogie se četla dobře. Tento námět mi je blízký, tak možná i proto. Ale k této knize. Jak již bylo řečeno, nevím co chtěl autor říci víc jak polovinou knihy. To bylo nemastné, neslané a skoro jsem chtěl knihu odložit. Ještě, že jsem to neudělal. Poslední cca třetina knihy byla jízda. Kniha se nedala odložit. Jako by v tu chvíli začal psát někdo jiný. Skvělé se to prolíná s filmem Vetřelci. Především ten konec, když Gormanova jednotka dorazí, přesně jako bych měl před sebou film. Autor umí pracovat s dějem a napětím a proto nechápu ten začátek, respektive víc jak polovinu knihy. Takže za začátek sotva 3hvězdy a za konec plný počet. Výsledek jsou 4 hvězdy hodnocení. Docela by mě zajímal další osud Bracketta...

02.10.2016 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Dočteno. Byla to jízda. Jedna z nejlepších knih co jsem v poslední době četl. Vlastne musím říci, co jsem vůbec četl. Do detailu propracované vyprávění, kde se prolíná virtuální realita se skutečnou realitou a není to vůbec rušivé a ani se v tom člověk neztrácí. Ernest Cline se tímto katapultoval mezi moje nejoblíbenější autory. Zvláště, když jsem sám spoustu toho začátkem devadesátých let coby teenager a dnešními slovy sna i geek, zažíval. Když jsem dostal za vysvědčení Commodore 64 a byla to pro mě modla, když jsem hltal ty příběhy jak na papíru, tak třeba na VHS. A opačně,v dnešní době, není zase OASIS nebo cokoliv podobného až taková utopie. Virtuální realitu dnes již zvládají i lepší chytré telefony, ke kterým se dají sehnat "vizor" brýle. Na internetu dnes díky počítačům , tabletům a telefonům jsme skoro neustále. Takže kdo ví, třeba se za čas budeme setkávat již jen v této realitě. Ale zpět ke knize. Skvěle napsáno a k tomu i super český překlad. Byť jak již tady padlo, něco z toho šlo nechat i v eng. Byla to prostě jízda, kterou jsem si maximálně užil do posledního písmenka.
GAME OVER

03.07.2016

Starověké báje a pověsti Starověké báje a pověsti Rudolf Mertlík

Nejlépe zpracované staré řecké báje a pověsti co jsem kdy četl. Dostal jsem tuto knihu jako malý a mám ji do dnes. Četl a hltal jsem několikrát.

19.02.2016 5 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Drtivá většina nadšených komentářů tady je od žen. Je to tak trošku ženské čtení, trochu červená knihovna. Jako opravdu nepotřebuji na každé páté stránce číst jak si to holka ze současnosti užívá s římským centurionem, jak mu sahá pod tuniku, kde mu pořád něco tuhne. Tohle opravdu velmi , ale velmi knihu shazuje. Myslím, že normální mužský hrdina bez love story by knize slušel více. Ale abych jen nehanil, kromě uvedených odkazů na červenou knihovnu je to dobré čtení a fakt jsem se bavil. Ale za tu naivní love story jde hvězda dolů. Nicméně pokud autor z tohoto světa napíše další knihu či knihy, rád si ji (je) přečtu.

30.01.2016 4 z 5

Jonathan Strange & pan Norrell Jonathan Strange & pan Norrell Susanna Clarke

Kniha hodně zaujala svým nástupem. Docela slušná reklama, provedení buď černé nebo bílé. Navíc téma fantasy ve spojitosti viktoriánské Anglie mi je hodně blízké. Ale tady to prostě nešlo. Po pár stranách to bylo zdlouhavé, nemělo to spád, nemastné a neslané. Přesto jsem vytrval asi do třetiny knihy. Ale poté jsem již knihu odložil. Bohužel znuděně odložil.

28.08.2015 1 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Naprostá spokojenost. Rychlé, vtipné, děj graduje. Těším se na další "kotletovky"

28.07.2015 5 z 5

Carpe Diem - Reedice Carpe Diem - Reedice Robert Fabian

Military scifi je moje krevní skupina a Robert Fabian patří v tomto ohledu mezi špičku

04.01.2015 5 z 5

Nepřítel boha Nepřítel boha Bernard Cornwell

Musím říci, že tuhle ságu o Artušovi jsem sice zhltnul, ale docela mě dostalo to, že vlastně Artušovské legendy nejsou pravda až tak, jak je nám obvykle podáváno, stejně jako rytíři kulatého stolu nejsou jen kladní hrdinové. A co teprve takový Lancelot :-) . Zajímavý je rovněž prvek Merlina a střet starých náboženství s křesťanstvím. Stejně jako příchod Sasů, tady největší dobytci a za časů Robina Hooda největší klaďasové...no prostě přectěte si sami :-)

Zimní král Zimní král Bernard Cornwell

30.08.2011 5 z 5

Nemova říše Nemova říše J. M. Troska (p)

Trilogie co se čte jedním dechem.

30.08.2011 5 z 5

Tady asi není nic třeba dodávat. Klasika...nádherná pohádka v Tolkienovském světě.

24.08.2011 5 z 5

Společník Společník John Grisham

Kniha se mi moc líbila. Když pominu skvělý příběh a brilantně provedené zvraty, tak typické pro Grishama, pak mě velice zaujal popis jak to vůbec je a funguje v obří právnické kanceláři v Americe. Tedy pro ty co hltají Ally McBealovou či Kauzy z Bostonu nutností :-) . Rovněž skvělý obrázek anglosaského práva, tolik odlišného od našeho vycházejícího z římského modelu.

13.08.2011 5 z 5

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Dobrý nápad, dobře napsaná kniha. Dávám 4 hvězdičky, protože jsem přece jenom při psaní měl občas pocit, že to je myšleno spíše pro mladší čtenáře. Ale to není chyba knihy, to je chyba moje :-) . Nicméně hodnocení je subjektivní a tak dávám subjektivně. Nicméně rozhodně doporučuji, je to krásná kniha i po stránce vizuální (desky, obrázky uvnitř...) . A rozhodně se těším na další díl(y).

13.08.2011 4 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

(SPOILER) Tak je to lepší počin paní Sněgoňové jak naposled, ale ještě pořád to nedosahuje levelu mistra Kotlety. Prostě toho balastu a "okecávání" je tam moc. Autorka umí pracovat s napětím, ale sama si to pak zazdí. Typicky scéna v Národním divadle. Akce graduje a najednou se řeší nějaké pocity nebo popisná situace kolem. Nevím, zda to je typický styl autorky (nic jiného jsem od ní nečetl), ale dost mi to vadí. Některé pasáže jsem přeskakoval a to nedělám rád. Ale jde kvalitativně nahoru, to ano. A byť bych se nechtěl nikoho dotknout, doufám, že finále si nechá v rukou neboli na klávesnici...mistr Kotleta...

04.05.2024 4 z 5

Strnadův efekt Strnadův efekt Jan Kotouč

Jako jo, co jako říci? Líbilo...
Ale vážně, tohle se opravdu povedlo. Mix různých žánrů, různých míst a různých akcí. Škoda jen, že si autor nevyhrál více s byrokratem a jeho lodí. Ale není to nic, co by knize škodilo a zřejmě to ani nebyl záměr.
Bítov a Cornštejn, oblast mého mládí, kde jsem na chatě trávil každé prázdniny. Tedy vše co bylo v této oblasti popisováno, to jsem hned viděl v barvách a obrazech.
Ale co vyzdvihuji nejvíce, to je nápad a fantazie. Vůbec ten motiv a vše kolem. Že bude kniha dobře řemeslně zpracována, že se bude držet napětí, které čtenáře nepustí, o tom jsem ani nepochyboval. Takže smekám, díky a těším se na další knihu...

23.04.2024 5 z 5

Invaze Invaze Roman Bureš

No co na to říci. Po jedničce jsem se těšil. Tenhle svět démonů mě hodně zaujal. No a boj Nebe s Peklem? No prostě must have and read.
Jenže...
Nebe s anděli vykresleno dobře, peklo (inferno) také. Ale to mezi? Různé "mezinebe" pro islamisty, kde poskakuje nějaká aktivistka za práva žen a podobně. Prostě autor se zachoval krapet jako grafoman a na stovkách stran nás krmí popisem svých fantazií. Sice je pravda, že umí vyprávět, ale čeho je moc, toho je moc. Když se cca v půlce stále nic nedělo, už jsem chtěl knihu odložit (ebook z tabletu vymazat). Ale řekl jsem si, že se to snad zlomí. Vydržel jsem, čtení se mi hodně natáhlo, ale asi nelituji. Nicméně to na co jsem se nejvíce těšil, tak autor "odbyl" v poslední cca 1/4 de facto na pár stránkách.
Co mi také hodně vadilo, to byly různé popisy ala "kadění", "pšouky" a podobně.
Nicméně autor umí vyprávět, jak nám už několikrát dokázal. Takže věřím, že když vypustí balast, udrží akci a spád, bude to zase příště pecka...

24.03.2024 3 z 5

Pavučina světů Pavučina světů Michael Atamanov

Opět naprostá špička. A zase čekání na další díl. Oooo FantomPrinte zač nás trestáš :-)? To byla jízda, již se nám prolínají světy, leng Gnat má vlastní frakci. Jsem zvědav, kam se to bude ubírat.
Dobrá byla ta upoutávka na Obránce perimetru :-)

15.01.2024 5 z 5

Císař v exilu Císař v exilu Jan Kotouč

Stále si drží tempo a napětí. Nicméně některé věci jsou trochu rušivé. Jak už tady bylo řečeno, ta snaha o naprosto černobílé vidění světa, tedy morální dilemata mladého císaře, tou jsou naprosto nereálné prvky a trochu dojem kazí. Když se kácí les, létají třísky, každý se v takové situaci ušpiní. Nicméně není to nic, co by mě odradilo od dalšího dílu...

06.11.2023 5 z 5

Bojové rozkazy Bojové rozkazy Marko Kloos

Autor začal psát trochu jinak. Neříkám, že špatně, ale jinak. Možná to je i vývojem děje, kdy je naprosto jiná situace jak byla třeba tři knihy nazpět. Spíše jak s akcí, pracuje s napětím. Kniha končí v pro čtenáře nejhorší chvíli . Snad bude další díl brzy

17.09.2023 5 z 5

Zvláštní operace Z Zvláštní operace Z Gavin Grant Smith

Kniha dobrá, spousta akce a zajímavé pojetí. Ale wow efekt se nekonal. Přišlo mi to jako sbírka akčních scén, které k sobě nějak neseděly, prostě děj "neplynul". A co si myslet o konci? Bude pokračování nebo nebude? Prostě najednou se autorovi už nechtělo psát, přestalo ho to bavit, tak si řekl, že tady bude konec? Uvidíme, třeba nás překvapí. Každopádně, pokud bude, tak si pokračování přečtu.

05.09.2023 4 z 5