Tazz1 Tazz1 komentáře u knih

Princ & Princ Princ & Princ Linda de Haan

Viděl jsem obálku a tak jsem si na netu našel ebook. Šílené kresbičky a obsah na úrovni braku. Tohle cpát do hlav malým dětem? Ať si je každý jaký chce, je to jeho volba. Ty děti ale možnost volby nemají. Že může existovat nějaká "alternativa", k tomu by měly dospět samy v průběhu svého vývoje.

10.12.2020 odpad!

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Moc jsem nečekal, ale byl jsem velmi příjemně překvapen. Po Janovi Kotoučovi se nám tady asi rodí nová hvězda na poli military sci-fi. A to je dobře, protože takových autorů je u nás jako šafránu. Jistě, občas se najde hluché místo, ale jedná se se facto o autorovu prvotinu. takže věřím, že to bude již jen lepší a lepší. Autor dobře pracuje s jazykem a napětím a má rovněž nápady na jakési mikro zápletky v rámci hlavního příběhu. Každopádně se těším na další knihu ze série.

16.03.2020 4 z 5

Původně dětské vyprávění o malém kouzelníkovi začíná získávat opravdu temný a drsný nádech. Ale pořád je to to půvabné vyprávění pro malé a pomalu i velké. Navíc i řemeslně autorka ukazuje, že umí.

09.01.2020 5 z 5

Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra Wetemaa: Kniha osudu jedenácti družiníků krále Gudleifra Adam Andres (p)

Kdysi, v devadesátých letech, jsem si ji koupil, kdy mě zaujala nádherná obálka. Přečetl jsem ji v té době několikrát. Úžasný příběh, jazyk, no nemělo to chybu. Tato kniha u mě vzbudila tehdejší nadšení pro fantasy žánr. Až mnohem později jsem zjistil, že Adam Andres je vlastně česká učitelka :-) . Klobouk dolů, paní napsala opravdu skvostné dílo.

05.12.2019 5 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Zrovna dnes běžel stejnojmenný film se skvělým Milošem Kopeckým.
Verneovky jsem kdysi našel na půdě po dědovi a tátovi. Skvělé čtení...

16.11.2019 5 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Klasika dětských dobrodružství. Stejně jako sesterská kniha o Huck Finnovi. K tomu krásný český film Páni kluci.

26.09.2019 4 z 5

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Klasika mladí. Nebo možná spíše ještě dětství. To byly časy. Mayovky, Foglarovky atd.
Hezké vzpomínky.

26.09.2019 5 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Tak jako všechny ostatní mě první napadlo, že to je Asfalt trochu jinak. V něčem lepší a v něčem horší. Asfalt je o něco akčnější, Inferium o něco popisnější. Ale naštěstí to s těmi popisy moc nepřehání a nevznikají tak hluchá místa. Svět je zajímavě vystavěn a uvidíme, zda budou i nějaké další knihy z prostředí Inferia. Čekal jsem, že nakonec bude invaze na Zemi (třeba do současnosti nebo doby studené války - to by bylo zajímavé) a to, že bude třeba další kniha. Stejně tak by nebylo špatné něco dalšího se sympaťákem Rónanem. Na závěr jen malá poznámka jako fandy druhoválečné tématiky, autor dost podhodnotil účinky německých 3,7cm a 10cm kanónů. A škoda, že nebyl slavný 8,8cm Flak. Na jednu stranu najde démon v noze zaražený kuchyňský nůž a na druhou stranu jeho kůži neprostřelí puška? Přitom K98 byla na poměrně výkonný náboj. Stejně jako člověk svojí váhou neodpálí protitankovou minu. Proto to je protitanková mina. Ale to jsou detaily. Celkově se kniha četla velmi dobře a doporučuji.

01.04.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Stále jsem měl Harryho Pottera za četbu pro děti, tak na úrovni Pejska a kočičky. Na základě toho mě toto stále míjelo. Filmy jsem viděl a líbily se mi. Zrovna začaly v TV dávat zase celou sérii, tak jsem si říkal, zkusím, jako lehké vánoční čtení. A musím říci, že mě to chytlo, že mi první díl ani do Štědrého dne nevydržel. Hezky vypracovaný fantasy svět, dobře napsáno a samozřejmě i přeloženo. Navíc v knize je toho daleko více jak ve filmu. Takže odpověď na dvě nejčastější otázky...mám si to přečíst, když jsem viděl filmy? Můžu si to přečíst, i když jsem už dospělý? Na obě otázky je odpověď ANO. Sám jsem toho příkladem...

18.12.2018 4 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Co k tomu říci. Příběh je vystavěný dobře a občas je napínavá chvíle. Ale celé to zabíjí popis různých úvah a to ještě v archaickém jazyce. Styl psaní ala deník mi nejprve přišel rušivě, ale posléze jsem si na něj zvykl. Ale co mě naprosto vytáčelo, jak se všichni milují a uctívají. Ale pořád, v celé knize. No hrůza. Mína miluje Jonathana, Jonathan miluje Mínu, Mína miluje Lucy, Arthur se dvakrát dotkl Lucy a Lucy miluje Arthura a do toho všechny miluje Van Helsing. Ty naprosto nesmyslné vzájemné transfúze už byly jen třešničkou na dortu. Moc jsem se na tuto knihu těšil, ale dočetl jsem spíše z donucení. Škoda.

17.11.2018 2 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

No super. Při čtení se mi vybavilo , jak jsem nedávno pařil Fallouta. Dobře napsané postapo, kde jsem si jenom pořád nemohl zvyknout na české reálie. Snad jen škoda, že autor třeba v Praze více nepopisoval místa. Docela by mě zajímalo, kam by situoval americkou hospodu nebo zónu. Byť u té druhé asi tuším, kde by mohla být. Konec byl takový moc rychlý, aleže třeba to znamená, že se můžeme těšit na pokračování. Hrdinové neměli chybu. Fajn bylo, že se s nikým nepárali, žádná dilemata nad lidským životem jak to nudně bývá v jiných knížkách. Prostě někdo překáží, tak ho odkrágluji, jak prosté a efektivní.

28.12.2016 5 z 5

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Prostě skvělé čtení dětství. Když jsme na chatě pobíhali s klacky a já byl Sokolí oko :-)

01.07.2023 5 z 5

Bitva o české země Bitva o české země Jan Kotouč

Sice mě tam některé věci krapet vytáčely, především ten patos kolem mrtvé Severové (ani jsem si nepamatoval, že by byla po smrti, zřejmě mě ta postava nijak nezaujala), potom takové to "weberovské", kdy kladná strana musí nejprve dostat pořádnou nakládačku (ve všech ohledech a linkách knihy), kdy v podstatě celou knihu protivníkovi vychází na co sáhne...někdy až hodně nereálně, pokud nejsou klaďasové jen nazdárci do počtu...a pak najednou na konci se vše obrátí na pár stránkách. Takže čtenářský masochismus na stovkách stran, je odměněn krátkým zadostiučiněním a je tady konec knihy.
Nicméně nic z toho nesnižuje (možná jen trochu :-) ) zážitek z knihy a obsese dál a dál otáčet každý list (v mém případě elektronicky). Tedy i přes výhrady parádní zakončení série a zřejmě otevřen prostor pro spin-offy...na které, pokud budou, se moc těším. Každopádně autor je v mých oblíbených právem.

22.06.2022 5 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Kotleta v celé své kráse a záběru. Ženy se sedmi vagínami, proti tomu muži se třemi penisy a to je jen začátek. Digitální čarodějky a v opozici k tomu Digitální Mesiáš. Sexuální scény a akce, protknuté narážkami na současnou dobu...Sekta Pavla Novotného, Hanička Písnička či Dlouhá noc Helenky Vondráčkové. Četlo se dobře, děj má spád a fantazie autora snad nemá břehu. Osobně bych chtěl zkusit drogu, která se vypouští do vzduchu a násobí orgasmy :-)

29.10.2021 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Po dvou super dílech trochu zklamání. Oba autoři píší trochu jinak a měli by to střídat a předkládat čtenáři své příběhy napřezkáčku. Autorka se nám do toho Kotletovského stylu trochu zamotala. Jak byla Amanda svěží a nová, tady už to je trochu repetivní styl a měl nastoupit opět řezník z Bruntálu. I v ději mě už některé prvky začínají štvát. Třeba útlocitný přístup k Loydovi. Udělat mi jen část z toho, již okusuje ředkvičky odspodu. Neustálé opakování, že je člověk a proto ho kápo nechává žít je nejen nudné, ale už i krapet přitažené za vlasy. Škoda jen, že se hrdinové nezmocnili Skořápky, jak to chvíli vypadalo. To by teprve byla Stargate Atlantis, to by se teprve ten vesmír dobýval. Každopádně kvituji deník s grafickými znázorněními emzáků, konečně si je nemusím představovat a vím jak vypadají.
Uvidíme co další díl...

31.05.2021 4 z 5

Hledání těla Hledání těla Michael Atamanov

Tak jsem se konečně dočkal. Po třetím dílu se sice čekalo déle na tento poslední, kdy jsem si musel i krapet doplnit děj, ale stálo to za čekání. Skvělé završení úchvatné série. Přečteno za večer a dopoledne. Jak jsem již psal minule, líbí se mi na rozdíl od podobných knih i ta nitka příběhu v "reálném" světě a nejen ve hře. Kdyby se autor více rozepsal o přípravě a o samotné závěrečné bitvě, zvláště poté co se přeměnil na Fenrira, určitě by to nebylo na škodu. Každopádně po podobně skvělém Obránci perimetru ukazuje, že se s ním na poli tohoto typu literatury musí počítat. Snad naše vydavatelství brzy příjdou s nějakými dalšími jeho knihami.

10.12.2020 5 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Trochu mi to připomnělo Vesmírné křižáky a trochu i jiné knihy, které už ani nevím jak se jmenovaly. Každopádně jednohubka, takový román na pokračování :-) . Jsem zvědav, zda budou na sebe díly navazovat. Byť mám pocit, že jsem někde četl, že by se mělo jednat o samostatné knihy, které by měly jít číst i na přeskáčku. Nedokážu si ale představit, jak to pak dá výsledný děj. No nechám se překvapit a už teď se těším na pokračování...

17.11.2020 5 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Na knihu jsem se velmi těšil. Samotné téma avizovalo velmi zajímavé čtení a jméno autora je také dobrou zárukou. To, že je kniha tvořena dvěma částmi, kdy druhá předchází první, to už tady padlo mockrát. Ale po přečtení obou mám pocit nevyužitého potenciálu. Proč autor nenapsal raději dvě knihy místo těchto dvou dílů. Prostě mi to celé přišlo jako nedokončené, jako rozjeté a pak najednou utnuté, jako by to už autora nebavilo či ho tlačil čas. Prostě skvělý potenciál, ale nevyužitý. A co mě strašně křižovalo, to byly ty neustálé sexuální narážky. Ty bolestivé erekce, masturbační představy, falické hlavně tanků a spousta dalšího. Působilo to rušivě a až nechutně. Původně jsem chtěl dát 3 hvězdy, i za ty zbytečné sprostoty, ale pak ta ponurá psychologie druhého dílu, která mě vtáhla, kdy jsem opravdu z té nacistické bezútěšnosti měl husí kůži, ta sama o sobě si hvězdu nahoru zaslouží. Také jsem čekal, že se dozvím, jak je to s tím Alexandrem, když tedy zjevně asi nebyl jen produkt radioaktivity...a nic. Dvě samostatné a propracované knihy, méně nadrženosti a mohl to být knižní TOP roku. Takhle je to "jen" dobré čtení.

25.09.2020 4 z 5

25 tajemství Prahy 25 tajemství Prahy David Černý

Bylo to krátké, v rozsahu speciálu časopisu jak knihy. Dané příběhy mohly být více rozpracované. Takhle jsem v jedné ruce držel knížku a ve druhé mobil, kde jsem googlil info a hledal fotky. Takže takové ve smyslu, tady máš čtenáři tajemství, ale najdi si k němu sám co chceš. Nicméně i tak super, o některých tajemstvích jsem vůbec nevěděl a beru to jako velmi dobré nasměrování. Už se těším, až si přečtu pokračování.

03.05.2020 3 z 5

Ač fanda Kotlety, musím říci, že Kyša je lepší. Škoda, že toho vydal jen tak málo a Daniel Kalandra neměl víc možností se ukázat. Jsem velký fanda military sci-fi a mám rád i "kotletovky"...no a tady to mám vše v jednom. Především Alláhův hněv jsem hltal a nedalo se odtrhnout. Na to, že to jsou prvotiny pánů Kotlety a Kyši, tak opravdu klobouk dolů. A předmluva je jen malá třešnička na dortu :-) . Nevím zda mistr Kotleta to tady čte, ale moc bych se přimlouval za další příběh(y) z tohoto universa.

22.05.2019 5 z 5