Tauriela Tauriela komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Psaní A. Mornštajnové je jedinečné. Každé slovo mě vtáhne do představivosti, která působí ještě dlouho po dočtení knihy.
Dílo Hana je důkazem toho, že je snadné posuzovat lidi dle vzhledu, nikoliv nitra.
Ještě teď si kladu otázku, jak bylo vůbec něco takového možné a jak mohli lidé přežít tragédie, které si neumíme a nechceme připustit.
Po přečtení mě pronásleduje otázka, co čeká nás...

Ke knize- oblíbila jsem si postavu Miry a její přístup k životu, ať už jakkoliv pohnutému. Naopak mi neseděla postava J. Horáčka, vyvolával ve mně nesympatii.
Obdivovala jsem statečnou Elsu a Rosu.
Ovšem také jsem se chvílemi zabývala myšlenkou, co kdyby...( kdyby dopis odešel)
To už je ve hvězdách.

Rozhodně doporučuji. Nezůstávám u jediné knihy paní Mornštajnové. Čte se jedním dechem!

25.02.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Doporučuji, jednoznačně.
Příběh je dokonale posazený, co se prostoru a času týče.
Zprvu se mi dění před druhou vraždou zdálo poněkud vleklé, ovšem následně jsem byla do děje vtažena způsobem, že jsem zkrátka musela knihu přečíst do konce.
Závěr knihy hodnotím jako překvapivý, tak jak to má u správně napínavé detektivky být.
Zvolila jsem, v tomto čase, že knihu zakoupím jako vánoční dárek.

Zkrátka se musím o tak napínavý příběh s někým podělit...

20.12.2019 4 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Výborná kniha! Perfektní retrospektivní zpracování.
Příběh mi byl nádherným únikem do let minulých, kdy ještě cirkus měl své kouzlo a umění.
Nedalo se od knihy odtrhnout.

Filmové ztvárnění hrůza....

18.12.2019 4 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

Mnohem lepší než filmové ztvárnění. Nicholas Spark je neskutečný spisovatel. Vždy mě překvapí, že tuto emocemi nabitou knihu napsal muž.
Dokonalé

18.12.2019 3 z 5

Sbohem, Čachtická paní Sbohem, Čachtická paní Andrej Štiavnický

Čekala jsem, že se kniha bude více věnovat praktikám Alžběty Bathoryové.
Ovšem čtivo zajímavé

18.12.2019 2 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Klasika...
Příběh je zajímavý, ovšem v průběhu knihy jsem si uvědomila jak moc paní Bovaryovou, tedy její osobnost, nemám ráda a je mi nesympatická.
Klasický obraz naivní a znuděné manželky, která si neváží vlastního dítěte.
Konec mě nijak nepřekvapil ...

18.12.2019 1 z 5

Ireniny děti Ireniny děti Tilar J. Mazzeo

Obdivuhodný životní příběh, který by neměl být zapomenut! Každý dnes vzpomíná na statečného Schindlera, ovšem osud paní Ireny by neměl zůstat v povzdálí.
Irena byla statečná navzdory kruté době. Sama neměla jednoduchý život ani osobní volby, které musela učinit.
Avšak souhlasím zde s názorem, že mi nevyhovoval styl, kterým je kniha psána.
Jedná se o dokument či beletrii?
Takto bohatý příběh jde napsat velmi strhujícím způsobem.
Každopádně doporučuji, už jen kvůli tomu, aby se nezapomnělo

18.12.2019 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Klasika...
Vzhledem k událostem, které se Humbertovi přihodily v mladém věku, je jeho jednání pochopitelné

18.12.2019

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Báječná kniha, doporučuji- čte se jedním dechem. Během čtení jsem došla k zamyšlení nad průběhem života a nedůstojným stářím, jak by v knize zmíněno. Nebudu lhát, že neukápla slza...

18.12.2019 4 z 5

Dům vzpomínek Dům vzpomínek Barbara Wood

Kniha mě zpočátku velice bavila, ovšem v průběhu mi přišlo opakování scén trošku nudné.
Musím přiznat, že jsem od děje čekala víc A byla jsem malinko zklamaná jejím rozřešením.
Každopádně jako oddechové čtení nebo na cestu do vlaku určitě dobré.

Zpověď divošky Zpověď divošky Jackie Collins

Zpověď divošky mě bavila nejméně. Obsah nesplňuje to, co slibuje obal knihy.

Naivní mrcha Naivní mrcha Jackie Collins

Děj je zajímavý, ovšem ne příliš poutavý. Také bych očekávala více detailů, např. u milostných scén. Když už se autorka zmiňuje o dobrém milenc tak chci samozřejmě důkaz ;)
Více než příběh hl. postavy mě bavila postava Denver.
Konec moc zobecněný

Miláček žen Miláček žen Jackie Collins

Na první pohled jsem se vyděsila počtem stran, ale knihu jsem vzala a začetla jsem se.
Příběh mě pohltil a bavil. Vůbec mi nepřišel nijak zdlouhavý, jak tu mnozí píší. Naopak, kdyby byla kniha napsána v krátkém rozsahu, ztratila by napětí.
Myslím, že se jedná o nejlepší knihu J. Collins vůbec.
Jednoznačně doporučuji.

15.11.2019 5 z 5

Sestra lovce čarodějnic Sestra lovce čarodějnic Beth Underdown

Téma i příběh je velmi poutavý. Zpočátku mě děj vtáhl do období honu na čarodějnice. Nicméně jsem čekala více "syrové reality", co se procesů týče.
Přesto hodnotím knihu kladně a určitě doporučuji.
Jedná se o jediné zpracované dílo B. Underdown a myslím, že do něj vložila maximální úsilí.
Knihu doporučuji už jen kvůli jejímu zakončení. Závěr mi opravdu vykouzlil šibalský úsměv.

15.11.2019 4 z 5