Tatsume Tatsume komentáře u knih

Prehistorický svět Prehistorický svět Jill Bailey

Jedna z oblíbených knížek mého dětství.

02.07.2017 5 z 5

Bušidó - duch samuraje Bušidó - duch samuraje Inazó Nitobe

Komixová - nebo možná spíš manga - podoba klasického svazku o duši samuraje. Měla jsem možnost číst i "nekomixové" staré vydání, které je trochu náročnější literatura. Kresba je velmi vydařená a kniha se díky ní stává mnohem snáze čitelnou. Normálně komixové předělávky moc nemusím, ale zde to knize prospělo. Mám trochu podezření, že překladatel na několika místech použil ne úplně dobrý překlad. I přes to se mi ale kniha velmi líbila.

05.06.2017 4 z 5

Hříbě jménem Hvězda Hříbě jménem Hvězda Joanna Campbell

Klasická dívčí literatura, kdysi se mi to líbílo a strávila jsem s knihou spousty příjemných chvil. Dnes už je to pro mě nečitelné.

04.06.2017 2 z 5

Mladý zálesák Mladý zálesák Claude Lux

Jej, jedna z knížek mého dětství...co já se s ní vyblbla na zahradě...:)

28.05.2017 3 z 5

Do třetice pohodová knížka. A hodí se do knižní výzvy ;-)

15.03.2017 4 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Pohodová, nenáročná kniha s přátelským humorem. A hodí se do knižní výzvy 2017 ;-)

12.03.2017 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Pohodová knížka vhodná na rozcuchané nervy.

10.03.2017 4 z 5

47 Róninů 47 Róninů Joan Carol Dennison Vinge

Film byl hrůza, jako človeka, který četl původní verzi příběhu, ve které není ani stopa jinak v Japonsku po staletí velmi oblíbeného nadpřirozena, mě dosti pobouřil. Kniha ho v mnohém předčila a rozhodla jsem se ji vzít na milost, chvíli jsem z ní dokonce byla i velmi nadšená. Nicméně poněkud rozplizlý konec a snaha narvat do knížky za každou cenu co nejvíc japonských témat mé nadšení podstatně utlumily. Každopádně smekám před autorkou, jak se s tím poprala...

05.02.2017 2 z 5

Carciphona 2 Carciphona 2 Shilin Huang

Několik domněnek z prvního dílu se vyjasnilo, vznikly další otazníky a ze začátku nejasné vztahy mezi postavami se začínají trochu vyjasňovat. Do příštího dílu zůstalo tevřených pár otázek, aby člověk měl, očem přemýšlet. Zatím si série drží +- stejnou úroveň, uvidíme, jak se to vyvine dál. Bonusový materiál leccos naznačil, trošku navnadil a pobavil.

02.02.2017 3 z 5

Po delší době nová, hezky napsaná, čtivá kniha s celkem dobrým dějem. Ale zase tak unešená jsem z ní nebyla, vlastně jsem z knihy trochu rozčarovaná, a to i přes to, že jsem ji dokázala lousknout za tři dny.

Fotografie, které tady spousta lidí chválí, mě vyloženě rušily, mám ráda, když si mohu postavy představit alespoň částečně po svém, což díky fotografiím nešlo. Jako kdyby mi autor vnucoval, že přensě takle musí postava vypadat, a nijak jinak, a ať se neopovažuji si ji představit jinak.

Nebudu lhát, děj "useknutý" ve chvíli, kdy to začalo být zajímavé, mě dosti naštval, a tak přečtu i další díl, chci vědět, jak to dopadne. Kdyby byla kniha nějak více dějově zakončená, o čtená druhého dílu bych neuvažovala...

05.01.2017 2 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Jednoznačně nejlepší kniha celé série

03.01.2017 5 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

První knížka do výzvy 2017 :-). Roztomilá blbost ke zlepšení nálady, doporučuji, když máte depku, určitě vás to z ní dostane.

02.01.2017 4 z 5

Japonsko-český / česko-japonský velký slovník Japonsko-český / česko-japonský velký slovník kolektiv autorů

Jakožto člověka, co s japonštinou teprve začíná, mě slovník nadchnul. Slovíčka v japonsko-české části totiž nejsou řazena podle radikálů, ale podle abecedy, Sice to není úplně japanologicky správné, ale je to mnohem více "user-friendly" :-)

02.01.2017 5 z 5

Tarzan z rodu Opů Tarzan z rodu Opů Edgar Rice Burroughs

"Kdysi dávno" jsem tuhle sérii četla jedním dechem. Dnes už to pro mě celá série tak nějak ztratila své kouzlo, asi už jsem přišla o ideály a dávno nejsem ten naivní typ čtenáře, který hltá každé písmenko v knihách tohoto typu.

Nicméně mohu doporučit jako snažší ale poutavou četbu. Existují i starší vydání, sice pojatá jako sešit (neco typu rodokaps), ale s krásnými ilustracemi, u těch se dá krásně zasnít.

31.12.2016 4 z 5

Odkaz - Pravdivý příběh bratří Mašínů Odkaz - Pravdivý příběh bratří Mašínů Barbara Masin

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Kniha mě hodně nadchla zpracováním, už od začátku mě vtáhla do děje. Takle by se měly psát knihy, ne to, co je nám v knihkupectvích předkládáno jako bestsellery. Hodně silné jsou poslední dvě kapitoly.

16.08.2016 5 z 5

Zbytky dětství Zbytky dětství Mathieu Mariolle

Po delší době jsem sáhla po evropské komixové tvorbě a neudělala jsem chybu. Celkem zajímavě pojatá fantasy se samurajskými motivy, jejíž ústředními postavami jsou legendární šermíř Mijamoto Musaši a jeho žák Mikedži. Komix spíše pro dospělého čtenáře, s napínavým dějem a do detailu propracovanou kresbou.

29.07.2016 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Kupovala jsem tuto knihu původně jako dárek, nakonec zůstala u mně, asi jsem ji potřebovala hlavně já...

27.07.2016 4 z 5

Verše psané na vodu Verše psané na vodu Bohumil Mathesius

Krásná sbírka sladkobolných milostných veršů z Japonska. Četla jsem ji několikrát a pokaždé objevím něco nového.

27.07.2016 5 z 5

Archeologie krajiny Archeologie krajiny Martin Gojda

Jedna z (mnoha) knih, které jsem měla na VŠ jako povinnou četbu. Jakožto nearcheologa mě to ku podivu docela bavilo, dozvěděla jsem se hodně zajímavých věcí, i když mi jsou v životě k ničemu. Mohu doporučit lidem, kteří se o archeologii zajímají, je to čitelné i pro laika, byť to není jednoduché čtivo. Kniha je (alespoň pro mne) důkaz, že archeologie zatím ještě není mrtvým oborem a stále má co nabídnout.

27.07.2016 3 z 5

Soucitnost Soucitnost Jeffrey Hopkins

Jedna z knih, o které si troufám tvrdit, že se čte velmi snadno i velmi obtížně zároveň, podle toho, z jakého úhlu pohledu na knihu nazíráte a co v ní hledáte - jestli filozofii, náboženství nebo prosté rady, jak vnést do svého života trochu štěstí.

27.07.2016 5 z 5