Targa Dall Targa Dall komentáře u knih

7 návyků skutečně efektivních lidí 7 návyků skutečně efektivních lidí Stephen R. Covey

Výborná kniha ke které se musím vrátit.
Nikdy jsem moc neměl tyhle "vševědné" knihy rád, ale tahle je fakt dobrá, fakt. Prosté věci, názorné příklady, velká výzva. Přirovnal bych to ke Čtyřem dohodám, když se nad tím člověk zamyslí, tak ty rady jsou naprosto logické.
Tohle brát! :)

21.06.2016 5 z 5

Co je v domě, není pro mě! aneb Jak investovat do nemovitostí bez rizika a bez starostí Co je v domě, není pro mě! aneb Jak investovat do nemovitostí bez rizika a bez starostí Evžen Korec

Velmi super, ryze praktické příklady. Pro každého, kdo by chtěl nemovitostně investovat (haha), je toto povinná četba :)

28.01.2016 5 z 5

Stalinovy iluze Stalinovy iluze Konstantin Plešakov

Poměrně čtivě napsaná kniha. Obsahuje jednak příběhy spousty běžných lidí a rovněž strategické otázky armády.
Příběhy běžných lidí však nekorespondují s pohyby jednotek a dle mého názoru nadbytečné. Navíc se v knize neustále opakuje, že sovětská armáda byla překvapena vinou Stalinovy nerozhodnosti. Stalin chystal preventivní útok na Německo a proto se armáda spíše připravovala na útočné operace (ale rovněž ne na 100 %). Útokem německé armády byl tento plán znemožněn a Stalin byl naprosto nerozhodný i v prvních dnech útoků a nechal armádu decimovat; kdy i vydával nesmyslné rozkazy, protože neznal situaci z fronty.
Kniha byla pro mě zajímavá, protože jsem nedávno dočetl Smrt Wehrmachtu (M. Citino). Němci měli perfektní průzkum a tok informací a techniku a výcvik. Rusům všechny tyto věci chyběly.

11.12.2015 4 z 5

V ruce samopal : kronika pohraničního útvaru SNB 1946-1949 V ruce samopal : kronika pohraničního útvaru SNB 1946-1949 Rudolf Kalčík

Jsem ročník 1987, proto o knize musím napsat jiný komentář, než které zde již jsou.
Je to "prorežimní kniha" vychvaluje komunismus a obhajuje vraždu člověka prchajícího přes hranice.
Psané je to ale celkem dobře. S obsahem je spíš problém. I když možná se právě nyní téma ozbrojeného hlídání hranic vrací :(

01.12.2015 4 z 5

Jako (má) první kniha o finančním vzdělávání super.

Zvídavý člověk, který se moc nezajímá o peníze a chodí si do práce a sem tam něco uspoří, bude skoro šokován (já byl kolem poloviny), jak jsou nějaké věci naprosto jasné - a předtím nebyly vidět!

Základní rozdělení na aktiva a pasiva a vysvětlení, proč bohatství nezávisí na množství peněz - to jsou pouze dvě z desítek "velkých" otázek v této knize otevřených.

Krátce a stručně k základům - doporučuji!

23.11.2015 5 z 5

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Napřed jsem myslel, že příběh končí po cca 100 stranách (kniha má celkem 680). Mýlil jsem se, teprve to začalo - a jak!
Jedná se o úžasný příběh, plný snů, "magie", přátelství, "malých problémů" při záchraně světa. Kniha se těžko popisuje, je prostě třeba si ji přečíst :)

19.11.2015 5 z 5

Galilea Galilea Clive Barker

Kniha je tak fantasticky čtivě napsaná, že mám silné podezření, že ji Barker skutečně prožil a on je Maddox!

Příběh je velmi chytlavý, kniha prakticky nejde odložit. Úvod je poněkud zdlouhavý (ale ne moc), ale nutný, jelikož záběr příběhu je široký.

Když se začtete, nelze přestat. Paráda, to už se mi dlouho nestalo :)

04.11.2015 5 z 5

České právo v minulosti České právo v minulosti Karel Malý

Výtah - členěný do kapitol - od "dávnověku" do poč. 20. století.
Stručné, jasné.
Vhodné jako podklad ke studiu českých právních dějin, ale i jako zpestření pro hotové právníky a laiky.

18.10.2015 4 z 5

Rovnost a diskriminace Rovnost a diskriminace Michal Bobek

Úvod knihy je o teorii diskriminace ze sociologického (nebo technického) pohledu. Velmi odborné, ale i laik si hodně odnese.
Zhruba polovina jsou kazuistiky vysokých soudů z celého světa, s komentářem autorů. Tato část se mi líbila více, než první.

Doporučuji právníkům, kteří se chtějí věnovat diskriminaci. Pro neprávníky, anebo právníky mimo obor, bude kniha asi příliš složitá (zase ji ale nemusíte nutně studovat, stačí si vytáhnout to, co vás zajímá, že? :) ).

22.09.2015 4 z 5

Smrt wehrmachtu Smrt wehrmachtu Robert Michael Citino

Výborná kniha!
Obsahuje spoustu (po každé kapitole vždy na cca 3-4 strany) bibliografických citací.
K obsahu samotnému: autor detailně a systematicky popisuje úspěchy německých tažení v prvních letech války a analyzuje jejich neúspěchy od r. 1942 dále.

Co jsem si odnesl je, že německá armáda spěchala v evropských bitvách na hlavní město a za sebou zanechávala i poměrně velké "převálcované" jednotky nepřítele, které například v Jugoslávii vytvořili hustou partyzánskou síť.
Naprostým koncem poté bylo tažení v Rusku, jelikož Němci prostě neměli techniku, muže, ani logistiku pro tak obrovské operace. Ruská armáda se také nechala velmi zaskočit v začátku války a její "nástup" nějakou dobu trval. Obdobně to lze vlastně zkonstatoval i v Africe. Poté, co Američané začali zásobovat Brity, tak ani geniální stratég Rommel prostě neměl šanci.

5 hvězd knize!

28.08.2015 5 z 5

Dějiny středověku a raného novověku Dějiny středověku a raného novověku Zdeněk Beneš

Výborná kniha. Vzhledem k jejím 86 stranám a rozsahu, který zabírá, je spíše stručná, ale o to lépe. Detaily si dohledá každý snadno. Zde jsou zodpovídány "velké" a důležité otázky a to formou přístupnou a dokonce i poměrně čtivou.

19.07.2015 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Výborné pokračování prvního dílu. Děti se vydávají hledat jinou ymbrynu do Londýna, čili je více prostoru pro interakce s ne-podivnými. Myslím, že využito dostatečně a velmi dobře. Jen ten konec... :)

19.07.2015 5 z 5

Čas mrtvých Čas mrtvých Jiří Kulhánek

Drží vysokou kvalitu :)
Doporučuji a hned jdu číst 2. díl :)

10.07.2015 5 z 5

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

První kniha byla nějaká (mega super!!!) a druhá je o dost lepší!
Rozpletou se tajemství a ...
... nevím, co dodat. Je to super!
Teorie upíru, druhé rady, starších, boje, lodě, exotika, vzrušení.
Mega super pecka :)

21.06.2015 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Fakt bláznivá jízda, super. Není moc co dodávat, 5*

16.06.2015 5 z 5

Pod parou Pod parou Terry Pratchett

Po Zeměploše se rozjeli vlaky! Nové, děsivé, krásné, supící stroje! Nová výzva pro Vlahoše Rosreta. Okrajovou roli má i Elánius, Strážce tabule. V knize se mi líbil i Vetinari. Spoustu místa měli trpaslíci a trpaslice a také skřeti.

Stejně jako při zakládání poštovního a bankovního systému se něco dozvíme i o "věci samé", tedy vlacích.

Kniha česky vyšla až po smrti Mistra. Bylo zvláštní ji koupit a číst. Krásné ale také. Je to 40. pilíř, kterým Mistr podepřel dobrou literaturu.

28.05.2015 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Úžasné. Fascinující. 5*
Kolik jsou lidé ochotni zaplatit za splnění svých nejtajnějších přání?
Hodně. Všechno.

A musí se ta přání skutečně splnit?
Ne. Postačí, když tomu lide uvěří.

Ale nebojte, víra je nakonec i zachrání.

Kniha o lavině zloby, které jsou schopni pouze lidé, a mazaném manipulátorovi, panu Gauntovi.

Psal jsem to i u jiných knih, od Mistra Kinga, ale tuto skutečně nelze odložit ;)

17.05.2015 5 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Trochu to ztratilo švih. O jiném autorovi jsem se dozvěděl až v poslední čtvrtině knihy (a tam začala skutečně ztrácet), nicméně zakončení trilogie je podařené.

27.04.2015 3 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Strhující vyprávění pokračuje. Dávám pět hvězd a okamžitě hltám poslední díl :)

26.04.2015 5 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Výborné, nejlepší, strhující, nutící dočíst!
Technicky precizní, ale nezahlcující detaily. Reálné (no dobře, hlavní hrdina je velký drsňák, ale sympaťák).
Doporučuji velmi vřele :)

19.04.2015 5 z 5