Takerian Takerian komentáře u knih

Myšlením k bohatství Myšlením k bohatství Napoleon Hill

Velmi zajímavé myšlenky. Člověk vše nemůže brát úplně vážně, ale rozhodně je to velmi inspirující kniha ;)

03.04.2016 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Líbí se mi starcova mentalita. Má důvěru ve své zkušenosti, a tak se nebojí riskovat, a díky své pevné vůli vždy udělá to, co má udělat. Je to pro mne velmi inspirativní příběh :)

22.01.2016 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Velmi pěkně napsané. Líbí se mi jak autor přemýšlel nad psychologií postav, vše na mě působí velmi reálně.

02.01.2016 4 z 5

Ze začátku mě kniha nadchla, měla chytlavý humor a snadno se četla. Na Holgerovi 1 autor výborně znázorňuje smýšlení některých lidí, kteří mají na věci mnohdy tvrdošíjné názory a přitom tomu ani v nejmenším nerozumí. Navíc je příběh výborně zasazen do historie.
Některé pasáže byly ale na můj vkus až příliš vyumělkované a nereálné, což kazilo celkový dojem. Platí to zejména pro konec příběhu, který je krom toho i dost nudný. Poslední kapitoly jsem dočítal jen stěží a cítil jsem, že autorovi nejspíš došly nápady, a tak se příběh snažil jen "nějak" ukončit.

30.12.2015 3 z 5