tadobra tadobra komentáře u knih

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

dej zdlouhavy, nudny. nic moc se v knize nedelo, zajimavych bylo az poslednich 100 stran.
presto planuji cist druhy dil- verim, ze krivaci byla rozjezdova kniha a ze nemy vinik bude mnohem lepsi. uvidime.

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

vsechny postavy nesympaticke(hlavne protagonistka), pribeh neverohodny a hloupy. dve hvezdicky davam jen proto, ze to je kasie west.
tahle kniha se ji ale moc nepovedla.

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

celkove rozuzleni me zklamalo. autor ma vsak velmi ctivy styl psani, myslenky protagonisty me nutily cist dal.
mnohem vic se mi libily myslenky, nez dej samotny.
kniha jakozto detektivka je dle meho nazoru spatna(detektivky nemam tolik nactene, takze nemohu zas tak moc posoudit), ale co se tyce hloubky nazoru a presvedceni je mnohem vice zajimava.
nasla jsem v knize neco uplne jineho, nez co mi mela nabidnout.
dejte ji sanci. je zajimava a ve finale se mi i libila.

26.08.2020 3 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

tak jo, tohle bylo něco.
sice mi v čtení dost překážely chyby, překlepy a podobně, kniha byla úžasná.
těším se na pokračování, protože temné a osamělé prokletí skončilo úžasně.
doporučila bych, aby se kniha příště lépe zkontrolovala, protože chyb zde bylo opravdu hodně, což ale vůbec není autorčina vina.

06.08.2019 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

hodne zvlastni kniha, jsem rada ze jsem ji precetla, protoze ve mne rozhodne neco zanechala. ale hrozne se mi nelibila ta romanticka linka, to bylo podle me neco otresnyho.
cela kniha je v takovem ,temnem duchu, a tak zvlastne napsana, ze mi to nekdy fakt vyhovovalo a nekdy uz mi to lezlo na nervy. nevim, rozhodne ne kniha pro kazdeho.

28.12.2020 3 z 5

Spoutávač Spoutávač Sebastien de Castell

moc se mi libi ty myslenky v tom. ackoliv je to fantasy, najdete tam zkratka strasne moc skrytych citatu apod.
4/5 proto, ze mi tam chybel hlavne reichis(ferius ani tolik ne, coz me samotnou prekvapilo), ale zas na druhou stranu kniha nejela podle autorova typickeho schematu u predeslych dilu.
to cenim, protoze ackoliv se mi serie moc libi, prislo mi, ze dily byly napsany na jedno brdo.
tahle kniha trosku vybocuje, vzhledem k tomu ze je zde hodne novych postav a malo tech starych.

13.11.2020 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

tohle bylo tak jiny, surovy, uveritelny...wow. moc se mi libilo ze postavy byly realny. zadni modelove z playboy casopisu... bylo tak jednoduchy se do nich vzit i presto, ze autorka psala tak nejak strasne zvlastne. kvuli tomu je strhnuta jedna hvezdicka... bylo to totiz psane v takove zvlastni atmosfere, ktera mi nevyhovovala, ale celkovy dojem z knihy to tolik neovlivnilo.
zacatek mi prisel trosku uspechany ale nevim, prece jenom uz je to nejaka doba kdy jsem naposled cetla typickou ya, takze mozna je to ve svem zanru normalni. potom to uz ale byla proste citliva kniha o dvou dospivajicich.
nechci to tu uz vic srdceryvne popisovat, protoze to neni muj salek kavy, tak jenom jeste priznam, ze tenhle pribeh me zasahl vic, nez ,Na co slova nestaci, od Brigid Kemmerer... nerada to priznavam, no je to tak.

07.11.2020 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

precteno a paneboze!!!!! potrebuju dalsi dil.
za me scarlet lepsi nez cinder, bylo to poutaveji napsany a ackoli me cinder tolik nenadchla, scarlet rozhodne ano.
nejde ani tak o samotnou scarlet(to je mi zas sympatictejsi cinder aby bylo jasno:DD) ale jde o to, jak je to napsany. tahle kniha v sobe prolina dve dejovy linky a to scarlet a cinder, a musim rict, ze je to skvely. mozna me tady dokonce i bavila ta cinder vic, protoze se to konecne rozjelo.
no nic, nectu to po sobe, takze mozna ta recenze tedka vubec nedava smysl, kazdopadne PRECTETE SI TO, DOPORUCUJU!

16.10.2020 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

konecne docteno. tahle kniha mi trvala strasne dlouho. musela jsem se k tomu cteni nutit a trosku ve mne vyvolala cteci krizi.
styl psani naprosto prisernej, dej trosku zajimavej poslednich 50 stranek. postavy postradaj jakoukoliv hloubku.
kniha mela zajimavej svet ale je to tak strasne zpracovany, ze ta jedna hvezdicka je udelena pouze za hezkou obalku.
tuhle autorku uz nikdy vic.

09.09.2020 1 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

konec se mi libil. postavy si me neziskaly. napad zajimavy. zpracovani nic moc.

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

film supr, kniha nedoctena.

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

ano ano ano. na knihu jsem narazila nahodou, byla jsem pripravena na prumernou az podprumernou ya romantiku, a dostala jsem westovku. fakt.
nenachazim lepsi popis, nez ze kniha je westovka. haha, pokud nevite, co tim myslim, tak si pravdepodobne nejdriv budete muset precist neco od kasie west(doporucuji nahradni kluk, ps libis se mi, kluk odvedle) a podle toho poznate, zda chcete jit i do teto knihy.
je to mile, lehke cteni, ktere vas zahreje u srdce. nic vic od toho ale necekejte.

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

rozhodne zvlastni kniha. prectena rychle hlavne diky hodne kratkym kapitolam.
konec me uplne rozlozil. i prestoze jsem si postavy neoblibila, byly dost ploche az nesympaticke, na konci jsem vazne malem brecela.
a ja u knih nebrecim nikdy.
takze asi tak.

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

na knihu jsem se moc tesila, ale nakonec jsem nadsena nebyla. hlavni protagonistka mi byla neprijemna a stejne tak i druha hlavni postava.
kniha me nezasahla, mozna, kdybych ji cetla ve 12ti, tak bych to videla jinak.

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

jedna hvezdicka za odvahu autorky napsat detektivku a zaroven fantasy.
sice namet originalni, ale zpracovani hrozne.
rozuzleni je jedno velke zklamani. kniha za precteni nestoji.

26.08.2020 1 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

skvely, vtipny, ctivy. tento zanr jsem cetla po dlouhe dobe a vlastne si ani neuvedomila, jak moc mi chybel.
mariana zapata se tady predvedla(u kultiho bohuzel ne).
moc jsem se nasmala a i prestoze mi malychin prilis nesedl(ale taky me vylozene nestval), hlavni protagonistka si me ziskala. uz jenom diky jejim myslenkovym pochodum jsem cetla dal. nebo mozna hlavne diky nim?
zapata napsala knihu, ktera vam vykouzli usmev na tvari i ve chvilich vaseho zivota, kdy si myslite, ze vas uz nic rozveselit nemuze. protoze muze. malychin a gaby to dokazou. fakt.

Dva tajemství neudrží Dva tajemství neudrží Karen M. McManus

NE. tohle fakt ne. rada bych na teto knize nasla neco pozitivniho, ale nejde to.
jedna z nejhorsich knih meho zivota. a ze jsem jich precetla.
kdybych mela vypsat, co vsechno je na knize spatne, byla bych tu do zitra.
knihu jsem docetla, protoze jsem statecna a take jsem nechtela zbytecne hanit predem.
ale bylo by to uplne jedno, konec a cele odhaleni vraha je stejne spatne, jako zbytek knihy.
nikdy jsem o knize nerekla, ze by fakt stala za ho*no(pardon, ale takovy vyraz je naprosto vystizny), je to moje premiera a take mi je to lito.
ale jeste jednou- tohle je absolutni propadak a fakt vam to nedoporucuju.

26.08.2020 odpad!

Co když jsme to my Co když jsme to my Becky Albertalli

moje prvni setkani s obema autory a pravdepodobne i posledni. fakt, ze tu nekdo napsal, ze postavy se zde chovali mnohem vyspeleji nez v love, simon nebo oba na konci zemrou, me desi.
u knihy jsem dost trpela, vtipy byly psane dost na silu a pousmala jsem se tak nad jednim ze sta.
na to, ze podavaji protagonisti prihlasky na vejsku, maji myslenkove pochody trinactiletych holek.
dej hodne nerealny, ale coz vo to, on je hlavne hrozne, jak to rict, debilni, povrchni, jednoduchej. nerealne love stories mi neva, ale museji byt napsane aspon trochu verohodne, poutave nebo zajimave.
des bes, ani nevim, proc davam dve hvezdicky. mozna za hezkou obalku a ten jeden vtip.

Furyborn Furyborn Claire Legrand

moje prvni poradne fantasy. darek k narozeninam- sama bych si knihu urcite nekoupila a nevybrala, protoze fantasy proste nevyhledavam a nectu. ale po precteni teto knihy premyslim, ze zacnu.
tahle kniha byla od zacatku do konce proste bajecna. prectenou jsem ji mela rychle, postavy jsem si oblibila.
neverila bych, ze by me bavilo cteni o elementalech, kralovnach, smyslenych zviratech, spise zlych andelech a mnoho dalsiho.
je pravda, ze jsem se obcas ztratila v postavach, nebot jich zde vystupuje mnoho, ale tolik to neprekazelo.
pokud si chcete zamilovat postavy, zcela novy svet, zapojit mozkovy zavity(jenom trosicku:D) a proste se zacist do neceho poradnyho, pak sahnete po furybornu.
ja ted objednavam spoustu jinych fantasy knih a doufam, ze nebudu zklamana. furyborn je zavislost a ja potrebuju dalsi dil. miluju audrica i simona. miluju je vsechny.
no fakt, vrele doporucuju!!!!

05.05.2020

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

stejně krásné, jako první díl.
nevím, který se mi líbil víc.
muffin a čaj byla jemná knížka, která pohladila po duši, zato koláčky a spiklenci pojednávali o smutku, depresi a jiných potížích.
doporučuji!

06.08.2019 5 z 5