Sylvanas Sylvanas komentáře u knih

Očekávala jsem, že mě knížka nějakým způsobem obohatí, což se bohužel nestalo. Spousta keců pořád dokola o jednom a tom samém, a vlastně o ničem. Velké zklamání, ani jsem neměla potřebu to číst celé.
Chcete-li si něco z této knížky odnést, shrnu vám to do jedné věty, abych vás ušetřila zdlouhavé a nudné četby: Stojí-li něco ve vašem životě za h*ovno, nechte to být a jděte dál. Jednou věci budou lepší.

18.02.2022 2 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

První jsem viděla film, knížkou jsem se nějak nedokázala celou dobu sžít. Jak Stella tak Will mi svým vystupováním přišli nesmírně otravní, dialogy byly dost tuctové jako v každé druhé knížce pro mládež. Zkrátka mi nesedl styl psaní - možná když bych byla mladší, nepřipadala by mi většina vět tak hloupá. Všechno se v knížce dělo tak strašně rychle a když si to člověk přehraje zpětně, nic moc se tam vlastně ve finále neodehrálo. Čtyři hvězdičky dávám jen za ten konec, rozbrečel mě.

17.02.2022 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Úžasná knížka, nemohla jsem se donutit ji odložit! Četla jsem ji na tajňačku v práci i při čekání na autobus.
Je to sice typický YA román, ale nějakým způsobem si mě dokázal získat víc než ostatní, co jsem poslední dobou četla. I když tam byly scény, které "znám" právě odjinud, vůbec mě to nenudilo. Declan i Juliet jsou skvělé hlavní postavy. Příběh byl dojemný, opravdu krásně napsané. Rozhodně stojí za přečtění.

13.02.2022 5 z 5

Jezdecký výcvik se systémem Jezdecký výcvik se systémem Stefan Radloff

Všechno super vysvětlené a znázorněné.

09.02.2022 4 z 5

Jak si vysloužit ostruhy Jak si vysloužit ostruhy Horst Stern

Podle názvu jsem od knihy čekala něco trochu jiného. Nedozvěděla jsem se prakticky nic nového, jak jsem si myslela. Je určena opravdu spíše těm, kteří s ježděním teprve začínají - čímž nechci říct, že by byla špatná, je to jen můj osobní názor. Rozhodně ale stojí za přečtení. Určitě může někoho obohatit.

28.12.2021 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Věděla jsem, že život v KLDR není žádný med. Po přečtení téhle knížky mi bylo ale popravdě strašně.
Skoro se mi nechtělo věřit, že ve 21. století ještě někde lidé umírají na hlad nebo zimu, konají se veřejné popravy či není běžné mít doma zavedenou elektřinu (nepočítaje zaostalé státy třeba někde v Africe nebo Jižní Americe).
Velmi si vážím toho, kde žiju. Spousta lidí si neustále stěžuje na naší vládu, zdražování potravin nebo zdravotnictví. Měli by si přečíst tohle, pak by byli doufám zticha.

25.12.2021 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Spíše pro mladší čtenáře, ale i tak fajn fantasy ke čtení.

28.10.2021 4 z 5

Stíny ledu Stíny ledu Richard A. Knaak

Nějak mi dějově nesedí vtah Kalecgose a Anveeny. I když v reálu mezi nimi nic není, tak v knize mi to dle jejich vystupování přijde, jako kdyby byli milenci. Další co mě iritovalo byly překladatelské chyby - v případě pohlaví Sylvanas a skloňování Kalecgosova jména.

08.07.2021 3 z 5

Dračí lov Dračí lov Richard A. Knaak

Docela těžce se to hodnotí, hlavně pokud jste předtím četli alespoň nějakou Warcraft knížku... Je to zkrátka osekané, hodně. Ten děj je tak krátký, že se tam prakticky nestihne nic odehrát. Ale na druhou stranu to chápu, je to komiks. Jako oddechovka na jeden večer dobrý.

08.07.2021 3 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Je super, že i u nás v Česku se najdou autoři píšící sci-fi, ale za mě tu bylo až moc prasáren a přehnané násilnosti... Zřejmě je to Kotletův klasický styl psaní, nicméně mě to nijak neoslovilo. První knížka od něj a zřejmě i poslední.

07.05.2021 3 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Ta knížka za mě měla velmi silný konec, ale všechno předtím to kazilo. Průměrný příběh s předvídatelným dějem a nezajímavými postavami. Prakticky jen 300 stránek o ničem...

07.03.2021 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Ta knížka byla pojatá hodně jinak, než jsem čekala. Ze začátku mě trochu vyděsilo, s jakou otevřeností byla psaná, ale pak jsem si uvědomila, že v reálném životě lidi opravdu takhle přemýšlí i mluví. Akorát to nikdo nikdy ještě takhle přímo nenapsal v knížce (nebo já jsem se s tím setkala až tady u té).
Každou chvíli jsem při čtení vzpomínala na sebe. Spoustu věcí, které prožívala Bára, jsem prožívala taky. Pro mě to tedy bylo vcelku čtivé, byť poměrně krátké. Jen konec mě zmátl, možná trochu zklamal. Nějak totiž netuším, co tím chtěl vlastně básník říct... Spíše jsem myslela, že se všechno konečně nějak pořádně vyřeší, ale budiž.
Přečíst si to může asi kdokoli, každopádně myslím, že nejvíc to osloví právě malé holky věkem tak 12 - 14 let.

08.02.2021 4 z 5

Když koně mají problémy Když koně mají problémy Karin Kattwinkel

Skvělá knížka, velmi zajímavá. Škoda, že nebyla delší.

30.12.2020 4 z 5

Co jsme si nikdy neřekli Co jsme si nikdy neřekli Yasmin Rahman

I když nezapadám mezi ty, pro které byla knížka napsána, vcelku mě bavila. Určitým lidem si myslím může i pomoct.

20.12.2020 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První knížka od Nesba, a musím říct, že byla vážně skvělá. Už od začátku mi bylo jasné, že vrah bude určitě někdo z postav, které v knize vystupovaly od začátku. Nicméně to, jak se to ke konci celé zamotalo, se mi vážně líbilo. Děj byl napínavý, občas na můj vkus až moc perverzní, ale byl to jeden z nejzajímavějších thrillerů, co jsem kdy četla.

10.11.2020 4 z 5

Outsider Outsider Stephen King

(SPOILER) Čtyři hvězdičky tahle kniha dostala za začátek, za konec by si zasloužila tak tři.
Z počátku se mi vážně líbila. I když se děj rozvíjel slimáčím tempem, bavilo mě to. Celou dobu jsem natěšeně čekala, až odhalí vraha, v domnění, že to bude „normální“ člověk. Jenže pak se z toho vyklubala zase nějaká úchylná nadpozemská bytost, což moje nadšení z knihy docela pohřbilo...
Proto se mi nelíbilo TO - protože mi to přišlo jako neskutečná kravina. Absolutně mě nenapadlo, že by se z Outsidera mohlo stát něco podobného, jenže bohužel, stalo. Nechci hanit Kingův styl psaní, ale přijde mi, že v tohle případě to tu knihu zkazilo.
Závěrem se vyjádřím k úplnému konci: Tam to King vcelku rychle zapíchnul. A taky dost divně. Jako pardon, ale hlavní nepřítel je stvůra, co zabila nevím kolik lidí, a sundá ho na první pokus nějaká uťápnutá ženská? Ke všemu závažím v podkolence... Mohl to být slušný thriller, ne nevím co s nevím čím v hlavní roli (sadistický upír s kantalupem místo hlavy).

17.10.2020 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Na knížku jsem se těšila, ale zklamala mě. Po pár kapitolách jsem jí musela odložit, protože jsem jen očima projížděla řádky, a ve finále se stejně vůbec nesoustředila na to, co se tam píše. Zkrátka mě nebavila.

29.09.2020 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Občas jsem přemýšlela, jestli některé události popisované v knize byly skutečně autentické, nicméně ať je to jak chce, knížka byla hrozně čtivá. Přelouskala jsem jí za dva dny, a je škoda, že v seznamu knížek k přečtení jsem jí měla tak dlouho.

29.09.2020 4 z 5

Je to na tobě Je to na tobě S. K. Wright

Já nevím, ale mě to prostě nebavilo. Příběh se zajímavě rozvíjel, nicméně jsem to nakonec po první třetině vzdala. Chyběla tomu šťáva, vezlo se to neustále na stejné vlně. Možná, že jsem udělala chybu, ale knížka mi víc než „top thriller“ spíš připomínala dílo od člověka, co ve volných chvílích píše příběhy.

06.09.2020 3 z 5

Flow Flow Mihaly Csikszentmihalyi

Myšlenka dobrá, ale knížka jako taková mi přišla až moc zdlouhavá.

02.09.2020 3 z 5