Swissman Swissman komentáře u knih

Muž vdaných žen Muž vdaných žen Alex Walló (p)

Mě to bavilo. Knih o vztahových peripetiích jsou sice tuny, ale takhle napsaných jich zase moc není. Ten kdo ví, jaké další pseudonymy se skrývají pod tímto pseudonymem, tak nepochybuje, že kniha bude čtivá a děj před očima ubíhat jako film. A přesně tak to bylo. Změna žánru byla fajn. Hlavní postava není zrovna žádný detektivní lumen jako Miko, ani drsňák jako Lars. Prostě jen další obyčejný chlap, který to sice se ženami umí, ale to ještě neznamená, že si nemůže občas nabít hubu. A kdo bude namítat, že takhle to v opravdovým životě nechodí, tak bacha. Já se v jednom příběhu našel ;-)

31.05.2024 5 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Celá kniha by se dala zkrátit. Jen ten konec naopak natáhnout, možná úplně předělat. Ale v názvu píšou, že konec je špatnej, tak na co si vlastně štěžuju, že jo. Kniha mě měla pobavit a ukrátit dlouhou chvíli. A to splnila na výbornou. Většinou to bylo úsměvné, někde dotažené ad absurdum, a u jedné scény jsem se opravdu od srdce nahlas zasmál.

22.11.2023 4 z 5

Máš na hlavě zahrádku, řekli moji rozkošní spolužáci Máš na hlavě zahrádku, řekli moji rozkošní spolužáci Vladimír Škutina

Poprvé jsem knihu četl v devadesátých letech, když jsem chodil na základku. Pak v roce 2005 v prvním zaměstnání. A naposledy letos. A pokaždé mi ta kniha dala něco jiného. Čtení pro všechny generace, jež pojednává o úplně jiné generaci, než jsem já. Ten kdo umí takto vyprávět o životě, má povinnost být spisovatelem.

22.11.2023

Biblické příběhy pro nevěřící děti Biblické příběhy pro nevěřící děti Martin Vopěnka

Knihu jsem rozečetl před rokem a odložil, protože mě ani stručná verze biblických příběhů nebavila. Nedovedu si vůbec představit, že bych četl klasickou bibli. Letos dočteno při nemoci, kdy se kromě čtení nedalo dělat nic jiného. Ano, účel to splní, budete něco málo o tématu vědět, ale jinak je to dost o ničem. A ty ilustrace jsou vyloženě strašný.

22.11.2023 2 z 5

Tohle by měla být povinná literatura, aby lidi věděli, co mají dělat při záchraně lidského života. A taky jak se chovat k těm, kteří to zachraňování mají v popisu práce. Stejně jako v knize s panem Marešem, i tady jsou dobře pokládané otázky a pan Dvořák umí dobře odpovídat. Děkuji autorovi za jeho tvorbu a těším se na další knihu.

22.11.2023 5 z 5

Záhada dračího klíče Záhada dračího klíče Petr Hugo Šlik

Poslední příběh z Klárova pro všechny malé dobrodruhy. Trochu mě mrzí, že další díly již nebudou, ale končit se má v nejlepším. Budu se již opakovat s pochvalou ilustrací, ale mě tenhle styl kresby strašně baví. Jsem zvědav, jak se bude kniha líbit synovi, dostane ji na Vánoce. Za mě opět super čtení.

22.11.2023 5 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Dominik Dán

(SPOILER) Souhlasím s některými komentáři, že konec byl až moc odfkláknutý. Po tolika stranách pátrání to najednou bylo na pár řádcích vyřešené. Pokud se příběh inspiruje skutečným případem, možná to tak i opravdu bylo. Ale i jako policajt, bych byl nespokojenej, že jsem vraha nevytěžil. A druhý případ, byl sice na hovno, ale ne o hovně ;-) (Kdo četl, ten ví.)

22.11.2023 3 z 5

Konzultant Konzultant Antonín Mazáč

Já nevím. Na mě už to bylo až moc překombinovaný. A knihy o chytání superchytrých sériových vrahů, co si hrají s policisty mě už prostě tolik nebaví. Ale jinak čtivé jako vždy.

25.03.2023 4 z 5

Lámání v kole - Kriminál / Izrael Lámání v kole - Kriminál / Izrael Petr Angel

Z pouště Afghánistánu, přes kriminál na Borech a devadesátkovou Prahu až do Izraele, Libanonu a zpět. Tudy všude vedly kroky hlavního hrdiny. Opět by to potřebovalo pořádnou práci korektora! Ubrat v nutnosti přesvědčit nás o tom, že ženy netouží po ničem jiném než po orálním sexu. A všechny ty "tajný super věci" by v reálu rozhodně nebyly tak "super" ani "tajný". Jasně, Mosad je pro každýho autora tohoto žánru velmi lákavá látka, ale pokud o tom něco víte, vyzní celá druhá půlka knihy zbytečně směšně.

16.03.2023 3 z 5

Lámání v kole - Afghánistán Lámání v kole - Afghánistán Petr Angel

Kdyby autor ubral na sebelístotivých pasážích, nudných popisech sexu, a všude na sílu tlačených "důkazů", jakou nám tady překládá "tajnou pravdu", bylo by to fajn čtení. Sakra co je špatnýho na obyčejný beletrii? Kdyby kniha prošla pořádnou korekturou a zbavila se trapných rádobytajností, byla by za čtyři hvězdy.

16.03.2023 3 z 5

Stíny nad Belgií Stíny nad Belgií Emil Hruška

Pokud nemáte rádi Belgii, tak vřele doporučuji k přečtení. Pokud ji rádi máte, tak si to přečtěte rovněž, třeba pak změníte názor. Místy dost smutné čtení o tom, co všechno je v tomto koutě Evropy možné. Až mi zas někdo bude valit klíny do hlavy o zločinech v postsovětských republikách, tak budu mít dostatek munice k diskuzi, kde dotyčného obhájce pánů z Bruselu sfouknu jak svíčku.

04.01.2023 5 z 5

Od Babinského po Kajínka Od Babinského po Kajínka Denisa Prošková

Mě to bavilo. Čtivě napsané a tematicky zajímavé. Každá kapitola byla tak akorát dlouhá, abych si nepřipadal informačně ošizen, ani nebyl nuděn zbytečnou vatou.

28.12.2022 5 z 5

Napříč Asií z Moskvy do Bangkoku Napříč Asií z Moskvy do Bangkoku Pavel Svoboda

Kniha je opět plná krásných fotek, ale textově už mě tolik nebavila. Prvotina o Jižní Americe byla lepší.

28.12.2022 4 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Mě to nebavilo! Dočetl jsem to z povinnosti. Do dalších dílů se pouštět nebudu a knihu už jsem i prodal. Kdyby to mělo o sto stránek méně, příběhu by to prospělo. F. Forsyth umí vyprávět líp!

28.12.2022 2 z 5

Koruna Evropy Koruna Evropy Jaromír Zaoral

Velmi povedená kniha plná turisticky zajímavých informací a nádherných fotek. Líbí se mi, že autor umí přiznat chyby, kterých se na svých cestách dopustil. Jeho kniha tak má kromě motivačního efektu i varovný přesah. To oceňuji.

28.12.2022 5 z 5

Advokát Advokát Václav Láska

Pera se opět chopil člověk, který si vybral téma, které dobře zná. Nic si nemusí složitě vymýšlet, bohatě stačí obyčejnou realitu zabalit do čtivého kabátu. Místy hodně smutná realita je zakončena tak, aby člověk po dočtení knihy nepropadl depresi.

25.12.2022 5 z 5

Bisoni 001 Bisoni 001 Josef Sytovský

Jako čtenář Kmentových knih jsem sedl na reklamní lep. Vůbec to nebylo dobrý. Neřekl bych, že úplný průser, ale nuda místy až k uzoufání. K hlavním postavám jsem si nedokázal vybudovat žádný vztah a vlastně mi bylo dost jedno, jak to celé dopadne.

25.12.2022 2 z 5

Kronika volného pádu Kronika volného pádu Martin Goffa

Tak trochu jiná varianta Vánoční zpovědi od stejného autora. Zkrátka, i když to není špatná kniha, jednou už tu něco podobného bylo.

10.12.2022 3 z 5

Lars láme kosti Lars láme kosti Daniel Gris

Opět skvělé čtení. Ale první díl se mi přeci jen líbil o trochu víc.

07.11.2022 4 z 5

Stín železné opony Stín železné opony Petr Hugo Šlik

Trochu to připomíná "Po stopách ztraceného syna" z Klárova, ale je znát, že oproti knihám z Klárova je tato určena starším čtenářům. Jinak je to opět paráda. Čtivý příběh psaný ich formou, pár ilustrací (klárovské se mi líbily víc), a opět mapka na vnitřním přebalu knihy. A téma železné opony je dobrá volba!

01.06.2024 4 z 5