Napříč Asií z Moskvy do Bangkoku

Napříč Asií z Moskvy do Bangkoku https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423720/bmid_napric-asii-z-moskvy-do-bangkoku-2zr-423720.jpg 5 28 12

Kniha Napříč Asií vypráví inspirativní a vizuálně silný příběh mladého páru na vysněné velké cestě. Vydejte se vstříc sedmiměsíčnímu dobrodružství na trase z Moskvy do Bangkoku. Legendární transsibiřská magistrála, divoké Mongolsko, svérázná etnika v Barmě. Jaké to je vyšlápnout si na 46 dnů dlouhý trek v Himálaji? Objevujte neznámý svět pohledem toulavého fotografa. Je to životní cesta za splněným snem.... celý text

Swissman
28.12.2022 4 z 5

Kniha je opět plná krásných fotek, ale textově už mě tolik nebavila. Prvotina o Jižní Americe byla lepší.

vassovka
25.01.2022 5 z 5

Knihu jsem si koupila na festivalu s myšlenkou, že možná udělá radost jako vánoční dárek někomu. A udělala radost nejvíce mě:) příjemný formát kratších kapitol, vtipné vyprávění a ještě vtipnější komentáře Pavla dodávají cestopisu originalitu a oceňuji skromnost autora. Jediné mínus je nedostatečně množství fotek!!!! :( ale vše se do knihy vejít asi nemůže. Živé přednášky autora jsou skvělé a super vtipné. Už netrpělivě čekám na dotisk prvního cestopisu jižní Amerikou. Za mě 10 bludišťáků:)

Špacírník
28.01.2021 5 z 5

S velkou radostí hodnotím tuhle knihu nejvíce kladně. Pavel je rozený vypravěč a příběh podává nenásilně. Z četby vyzařuje pohoda, ačkoli je mi jasné, že na sedmimesicni cestě to kolikrát nebylo jednoduché. Krom textu chválím Pavla za fotografie, které dělají knihu tolik cennou. Pavla Svobodu považuji spolu s Petrem Juračkou za naše nejlepší české fotografy. A tahle kniha je snímky z cest doslova nadupaná. Jinými slovy, tahle je ideální dárek pro každého nadšeného cestovatele a v žádné knihovně by neměla chybět ????.

ZuzkaTrojka
12.01.2021 5 z 5

Úžasný cestopis, okořeněný parádními fotkami, rozhodně doporučuju přečíst

fnoudek
04.06.2020 5 z 5

...pivo chutná skvěle, nálada veselá. Místo pivního lístku se zde nechávají prázdné sklenice ležet na stole, aby vrchní věděl, kolik toho kdo vypil. Stůl se nám závratně plní prázdnými půllitry a v polovině večera nás hospodský prosí, zda bychom nemohli už zaplatit. Došly mu sklenice v celé hospodě! Tento systém není připravený na českou pivní kulturu...

Mibaf
12.04.2020 5 z 5

Líbilo se mi, že druhá Pavlova kniha byla trošičku osobnější a tak v průběhu cesty po Asii poznáváme kromě úžasných zemí, blíže také oba cestovatele.
Z literárního hlediska se mi asi nejvíce líbila kapitola o jejich Nepálském putování kolem slavných horských velikánů, v pohoří Himálaj.

Fantazii čtenáře pak vhodně dotvářejí krásné fotografie.

Aja_V
05.03.2020 5 z 5

Ani druhá kniha od autora nezklamala. Naopak, opět nadchla! Stojí za to si ji přečíst, ať už jste v Asii byli, nebo se tam chystáte, nebo se prostě chcete o ní něco zajímavého dozvědět a prohlédnout si úchvatné fotografie. Je to jako byste cestovali s Pavlem a Vendulkou a prožili to s nimi ;-)

tereza1198
31.01.2020 5 z 5

Opravdu nádherné fotografie a poutavý text. To putování jsem si užila.

Lucie1987Lucie
30.12.2019 5 z 5

Potěcha pro oko i duši. Autentické fotografie doplněné o poutavé vyprávění. Občas jsem při čtení měla pocit, že jsem to já, kdo je na cestě! Doporučuji.

honeybee
24.11.2019 5 z 5

Kniha, ke které se budu ráda vracet, ať již kvůli nádherným fotografiím, tak i kvůli poutavému vyprávění. Autor skvěle zachytil rozdílnosti jednotlivých kultur. Knihu mohu vřele doporučit.

JiříKalát
12.11.2019 5 z 5

Úžasný a inspirující příběh plný nádherných fotografií. Nemohu než doporučit.

MPMJM
01.11.2019 5 z 5

I druhá kniha se velmi podařila. Opět nádherné fotky a skvělý text. Je opravdu parádní, doporučuji.

Rusko Mongolsko Asie hory a pohoří Barma cestopisy dobrodružství Nepál fotografické publikace české cestopisy

Pavel Svoboda
česká, 1985