Svica Svica komentáře u knih

Skóre Skóre Elle Kennedy

Úžasná, vtipná, romantická... stále lepší a lepší. Dean je prostě skvělej.

Omyl Omyl Elle Kennedy

Opět výborný příběh.

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

V tomto díle se malinko odvracíme od Jacoba jako hlavního hrdiny, ale dozvídáme se spoustu věcí o světě podivných. Krásné pokračování.

Gregor a město pod městem Gregor a město pod městem Suzanne Collins

Jednoduchý a svižný příběh o světě v podzemí. Pro mladší čtenáře naprosto ideální. Je tam akce, napětí i překvapení a zajímavá zápletka. Mně se to moc líbilo a Gregorovi i jeho malé sestře hrozně fandím.

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Wau! Jedním slovem wau! Příběh se dostal do naprosto nečekaného závěru a musím říci, že po dlouhé době jsem se velice špatně loučila s celým prostředím a postavami, které v knize vystupují. Rozhodně se k celé sérii ještě vrátím.

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Stejně jako u prvního dílu. Kniha se četla dobře a rychle a až na nějaké zdlouhavější pasáže byla opět výborná. Konec je strašně nečekaný takže si hned vemte k ruce třetí díl.

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Nemůžu si pomoci, ale knížku pro děti si představuji vážně úplně jinak. Jakési drsné prostředí vesnice, která se tváří že je sto let za opicema ( většina vesnic je dneska přeci plně civilizovaná a místo původních hrubých starousedlýků, co pasou kozy na louce, je obyvatelstvo složené z mladších ročníků) a k tomu přizpůsobená hrubá mluva i hrubé chování lidí mi opravdu nepřipadá jako něco, co by dnešním dětem mohlo říci něco správného. Ošklivé chování ke zvířátům a ve finále i k lidem, navádění na vloupání se k sousedům, otřesné chování hlavní hrdinky. Nápad příběhu podle mého špatný nebyl, ale pochopili by to maximálně dospělý, ale rozhodně ne děti a to je nechci podceňovat.

10.05.2018 1 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Na začátku knihy jsem měla sto chutí jí odložit. Nezaujala, nenadchla, celkově to bylo takové zdlouhavé. Někde v půlce jsem si řekla, že je štěstí, že jsem ji neodložila a dočetla jedním dechem. Kniha je úžasným obrazem toho, jak se lidé chovali, chovají a budou bohužel i nadále chovat - jako ovce. Temná atmosféra prostředí, čarodějnice a velice překvapivý konec je jedno velké plus celé knihy. Skvělý příběh, který stojí za to.

10.05.2018 5 z 5

Samota není zlej Samota není zlej Lucie Raškovová

Nemohu si pomoci, ale pro děti je to naprosto nesrozumitelná a o ničem nevypovídající kniha. S názvem knihy nemá příběh téměř nic společného, názvy kapitol až v konečném obsahu - proč?, hovorové a slangové výrazy kterým dneska pomalu ani dospělí nerozumí akorát dětem zamotají hlavu a budou si myslet, že je to takto gramaticky správně. Skryté narážky na policisty, hrubé výrazy a popisy, dávání si valentýnek v první třídě ( proboha proč? ) a příběh taky nic moc. Možná se na to dívám moc dospělýma očima, ale jako dětská knihovnice bych to nedoporučila. Za mne je kniha obrovským zklamáním. Krásné ilustrace už to bohužel nezachrání.

30.08.2017 1 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Výborná kniha, stejně jako ostatní knihy autorky. Propracovaný příběh, sympatické postavy a rychlý spád, žádné dlouhé nepodstatné pasáže - to vše zaručuje, že u čtení se nenudíte, usmíváte se a prožíváte všechny emoce, které prožívají hlavní postavy. Určitě se ke knize vrátím a nemůžu se dočkat dalšího pokračování.

14.08.2019 5 z 5

Muž ve střídavé péči Muž ve střídavé péči Alena Müllerová

Nic náročného, dobře se čte.

29.07.2019 3 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Líbilo se mi že se konečně do příběhu vrátil Arťom, který v druhém dílu prostě chyběl. Celá série neměla chybu. Je to trochu složitější čtení a zabere více času, ale nemá to chybu. Ať už to vezmete jako sondu do života po šílené katastrofě nebo do života samotného člověka, který je úplně sám.

29.07.2019 5 z 5

Dům doktora Fišera Dům doktora Fišera Petra Braunová

Krásná kniha o tajemném domě s ještě tajemnějším obyvatelem. Výborná dětská záležitost.

Francouzská jízda Francouzská jízda Ivana Peroutková

Velké zklamání. Příběh tak nějak o ničem, dost nereálný a to knize strašně ubíralo.

29.07.2019 2 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Velice zajímavý a čtivý příběh. Autorka přesně vystihla oba pohledy hlavních hrdinů a jejich životní příběh mně totálně vtáhl do děje. Doporučuji.

Dítě útesů Dítě útesů Viveca Sten

Strašně jsme se na knihu těšila a nakonec mne zklamala. Příběh nic moc a ještě s otevřeným koncem. Děti to asi bude bavit.

29.07.2019 2 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

Skvělé ilustrace, které přímo dýchají životem a atmosférou. Příběh je výborně zpracovaný a jak už se psalo níže... do poslední chvíle doufáte, že to dopadne jinak, ale přitom víte, že to nejde.

Palác lží Palác lží Erin Watt

Skvělá oddechovka. Nedá se od toho očekávat nic víc než od předchozích dílů, ale k tomuto žánru literatury to prostě patří. Myslím že se k celé sérii budu časem vracet jako k odpočinkové četbě.

Strach Strach Jozef Karika

Líbila se mi více jak Trhlina. Mrazivá atmosféra tam byla znát a cerlkově se četla kniha celkem dobře.

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Příběh Eastona je skvělý! Mezi tím co v prvních dílech je jen okrajově nastíněno jak to s ním vlastně je, tak tady se to rozjede. Je těžké se do něj nezamilovat. V průběhu čtení nadáváte, smějete se a chce se vám brečet a proto to za to stojí.

29.07.2019 3 z 5