Svica Svica komentáře u knih

Pod dekou Pod dekou Craig Thompson

Výborný počin. Obrázky i samotný text mně okamžitě vtáhly do děje. Cítila jsem všechny emoce které z toho dýchají od začátku do konce . Autor krásně popsal své dospívání, které není lehké pro nikoho. Úžasná kniha.

Deník Deník Anne Frank

Nemá smysl to nějak komentovat. Pravdivý deník, který by si měl každý přečíst ne jen na základě povinné četby.

29.07.2019

Návrh Návrh Elle Kennedy

Přečteno jedním dechem, tak jako i ostatní knihy od autorky. Doporučuji jako oddychové počteníčko.

24.07.2019 5 z 5

Ne každému může sednout autorův styl psaní a zdlouhavé kapitoly jakoby o ničem, ale to je právě to, co podtrhuje celkový příběh. Aby se to celé pochopilo je postě potřeba si přečíst i doplnění. Výborný příběh, který se s filmem nedá srovnat.

Temnými hvozdy Temnými hvozdy Emily Carroll

Kontrasty barev a výborné vyprávění zajistili této knize, že zafungovala tak děsivě jak měla. Jsou to takové milé, strašidelné pohádky.

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Příběh o tom, že když se spokojíme sami se sebou vše se v dobré obrátí. Vtipná a jednoduchá kniha.

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Tak z tohohle mi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. I když je to malinko nadsazené, je až šílené co všechno by se mohlo odehrávat v dětských hlavičkách.

Plán Plán Elle Kennedy

Tento díl byl malinko slabší než předešlé, ale opět to nemění nic na tom, že autorka je skvělá v psaní tohoto žánru a že se u knih člověk krásně odreaguje.

24.07.2019 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Jedna z nejlepších knih k maturitě. Krátká a s úžasným příběhem.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pokud by byl příběh méně zdlouhavý a více propracovaný v detailech, nebylo by to špatné. Takhle bohužel. Zjištění, že Igor je feťák vzalo knize veškeré tajemné kouzlo, které měla. Neskutečná slátanina všeho dohromady, skákání z místa na místo , při čtení jsem si sama připadala jako něčím sjetá. Hlavu a patu to postrádalo a děsivé mi to také nepřišlo.

10.05.2018 3 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Výborný, výborný, výborný! Pro fandy Vetřelce úplně ideální a na malé detaily se nekouká.

29.07.2019 5 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Nedá se říct nic jiného než WAU. Tohle je pecka. Celá série je naprostá bomba. Atmosféra z knihy přímo sálá a vy se sžijete s postavami ani nevíte jak. Chvíli se smějete, chvíli se bojíte a chvíli vůbec nevíte co se to stalo, ale je to super. Rozhodně stojí za to si to přečíst.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Trochu mi to připomínalo TO od Kinga. Četlo se to dobře, rychle, nebyli v tom žádné háčky nebo něco co by se nedalo pochopit. Příběh je celkem dobře poskládaný, ale konec by mohl být více propracovaný. Každopádně jako oddechovka na jeden den je to fajn.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Chvíli trvá než si zvyknete na autorovo styl psaní a na to jak je knížka poskládaná, ale ve finále vám z toho vyjde hezký válečný román.

29.07.2019 4 z 5

Výborně zpracovaný příběh o událostech, o kterých se mluví ještě méně než o těch, které tomuto všemu předcházely. Když pominu chyby v textu, v překladu, v některých historických nesrovnalostech a takové ty malé kosmetické - dlouhé myšlenky, skákání z jedné postav do druhé aniž by si toho člověk všiml, byla to dobrá výpověď o nelehkém pokračování života lidí, kteří to už tak měli složité. I po složitém začtení se do knihy to stojí za přečtení.

Psychiatr Psychiatr Caleb Carr

I přes to že je kniha strašně dlouhá, tak je dobrá. Skvěle promyšlený detektivní příběh zasazený do výborné doby, kdy bylo opravdu těžké vypátrat cokoliv, natož vraha.

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Dva pohledy na jednu věc. Prostředí současnosti a 2. světové. Co víc dodat - víc takových příběhů, které připomínají tyto události.

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Jen co jsem knihu zavřela, tak už jsem téměř nevěděla o čem byla. Velké zklamání. Taková slátanina všeho možného s ne moc povedeným koncem.

24.07.2019 2 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Tato kniha mi celkově přišla taková více "dospělácká", než ostatní knihy autorky, což ale vůbec nebylo na škodu. Stejně jako u ostatních příběhů je to velice odpočinkové čtení.

24.07.2019 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Výborná odpočinková četba. Stejně jako u jiných knih této autorky příběh svižně graduje a byť je to dost předvídatelné, rozhodně se nenudíte.