suvik suvik komentáře u knih

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Ne. Tohle me fakt hrozne zklamalo. Postavy malo uveritelne, jazyk hodne jednoduchy, plno slov, ktera mi vylozene lezla na nervy (krasava, prciny apod.), obcas mi to navic prislo zbytecne vulgarni a opakujici se. Libily se mi Okamziky stesti, ale tady jsem rada, ze jsem knihu mela jen pujcenou a ne koupenou. Nedocetla jsem. Mam Patrika Hartla rada jako osobnost, bavi me rozhovory s nim, ne kvuli jeho typickemu smichu, ale jak je otevreny a uprimny. Toto bylo jak kdyby vykradal sam sebe nebo Radku Trestikovou. Ale tak ne vzdy se zadari…

20.02.2022 odpad!

Žirafí máma a jiné příšery Žirafí máma a jiné příšery Alexandra Salmela

(SPOILER) Za me teda naopak jedna z mych nejoblibenejsich knizek pro deti. Uplne strelena, bizarni a moc vtipna. Obcas to pointu sice fakt moc nema resp. jsem ji nenasla, ale bavily me ty napady, hra se slovy a prave to, ze kazdy si v kazdem jednom pribehu najde svuj vlastni. Tovarnu na deti neberu tedy vubec jako horror, ale jako obraz i nas rodicu - kolik rodicu by si pralo dokonale dite - dovedeno do krajnosti. A i kdyz je to samozrejme blbost a nikdo si dokonale dite ve skutecnosti nepreje (nebo si to neprizna), obcas i ja mam v hlave takove to prani: kdyby jen nebylo/bylo to moje dite takove nebo makove....pritom bych si tak moc prala prijimat ho presne takove jake je a je moc fajn si to uvedomit. Nektere pribehy jsou vylozene mile - treba Iii a Rororo a nektere mi pripomnely sebe sama - Alanuv tata - o zapomnetlivosti :-). My knizku nekomu pujcili a uz nam ji nevratil, ale museli jsme si proste koupit novou znovu.

16.06.2021 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Velmi čtivé. Přestože pojednává o nelehkém období 2. sv. války až k únoru 1948, moc se mi líbil neutuchající optimismus paní Albrightové a víra v demokracii a její hodnoty, která provází její rodinu již od první republiky. Kniha tedy nese i jisté poselství. Je psaná hezkým jazykem a najdeme v ní i velmi vtipné obraty, které občas shodí nejednoho tyrana, což je velmi osvěžující. Doporučila bych místo nudných učebnic novodobé historie našeho státu. On i ten rodinný příběh Korbelů právě hodně přiblíží danou dobu a tudíž není tak suchopárný jako právě bývá v učebnicích.

20.07.2020

1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo Vendula Borůvková

Knizku jsem koupila uplne nahodou, libila se mi obalka, rikala jsem si, ze by mohla byt zajimava pro syna. A skutecne ho zaujala a mne tedy rozbodne take! Moc se mi libi, jak se na vznik Ceskoslovenska muzeme podivat ocima kluka. Pribeh je i misty napinavy a je protkan spoustou zajimavych informaci zakomponovanych do pribehu. Vysvetlivky na okrajich knihy jsou strucne a dostacujici. Velmi pekne ilustrace. Tisickrat lepsi nez ucebnice! ;-)

12.08.2019 5 z 5

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

Tahle kniha mne v detstvi minula, ale v oblibenem knihkupectvi mi ji moc doporucovali, kdyz jsem chtela neco veseleho pro syna. S varovanim, ze Karkulin je vlastne hrozny otrava. A je. Ale pritom se tomu musim fakt smat a nektere dily byly uplne genialni - s pani Sovovou napr. Myslim, ze dospelak se snad pobavi i vic nez dite resp. nekdy se smejeme na ruznych mistech (syn ma sedm let). Kazdopadne ja doporucuju a sama netusim, proc me to prijde tak ctipne, kdyz je ten Karkulin nejvetsi nesympatak na svete. No klid, jenom klid! :-)

11.02.2019

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nekdo psal, ze osudy a pribeh jsou v teto knize uveritelne, ja vnimam pravy opak, je to prilis vykonstruovane, vysroubovane. Zadna z postav mi nebyla nicim blizka, vsechny mi pripadaly chladne, neosobite, vlastne dost podobne, i kdyz kazda s jinym zivotnim pribehem. Sloh je ctivy, coz o to, ale nijak me tahle kniha neuchvatila a vlastne ani nema pointu a ani me nenapadlo domyslet nejaky konec nebo tak. Jednoduse jak jsem ji precetla, hned jsem ji zapomnela. Pro me spis zklamani. Uplne vidim, jak si autorka nactrla skicak s postavami, vzajemne je pomerne dost slozite propletla a pak domyslela omacku okolo.

01.07.2018

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Koupila jsem mamce pod stromecek uplne nahodou, chtela jsem jinou knihu, ale po otevreni v knihkupectvi me nezaujala, tato naopak pro me neznama knizka i autorka (blogerka tedy, jak ctu) naopak ano. No a jeste jsem ji nedarovala a priznam se, ze mam ze 2/3 precteno, je to takove lehke, vtipne cteni, rozhodne ne hloupe ovsem! Moc me bavi, je to hezky vypointovane a ty kulturni rozdily zajimave. Takze pro me prijemne prekvapeni a mmch moc pekna obalka!

15.12.2017 4 z 5