Žirafí máma a jiné příšery

Žirafí máma a jiné příšery https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269282/bmid_zirafi-mama-a-jine-prisery-269282.jpg 4 18 9

Žirafí máma a jiné příšery je soubor jednadvaceti bláznivých pohádek, které rámuje příběh o žirafí a sloní mámě. Hrdiny jsou děti, dospěláci, podivné bytosti a všelijaké obludy. Během dobrodružství, která zažívají, se dospělí dostávají do úzkých a z problémů jim pomáhají právě děti. Příběhy doplňují nápadité a hravé ilustrace Martiny Matlovičové.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Žirafia mama a iné príšery , 2013

Venezia
27.12.2021 5 z 5

Uletené krátke príbehy/rozprávky a úžasné ilustrácie.

suvik
16.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Za me teda naopak jedna z mych nejoblibenejsich knizek pro deti. Uplne strelena, bizarni a moc vtipna. Obcas to pointu sice fakt moc nema resp. jsem ji nenasla, ale bavily me ty napady, hra se slovy a prave to, ze kazdy si v kazdem jednom pribehu najde svuj vlastni. Tovarnu na deti neberu tedy vubec jako horror, ale jako obraz i nas rodicu - kolik rodicu by si pralo dokonale dite - dovedeno do krajnosti. A i kdyz je to samozrejme blbost a nikdo si dokonale dite ve skutecnosti nepreje (nebo si to neprizna), obcas i ja mam v hlave takove to prani: kdyby jen nebylo/bylo to moje dite takove nebo makove....pritom bych si tak moc prala prijimat ho presne takove jake je a je moc fajn si to uvedomit. Nektere pribehy jsou vylozene mile - treba Iii a Rororo a nektere mi pripomnely sebe sama - Alanuv tata - o zapomnetlivosti :-). My knizku nekomu pujcili a uz nam ji nevratil, ale museli jsme si proste koupit novou znovu.

Jizi
17.01.2021 1 z 5

V poslední době mám pocit, že dětské knížky ilustrují dospělí pro dospělé - tam kde dospělý dokáže ocenit originalitu tvůrce, děti vidí děsivé ohavy. Nebo aspoň ty moje.
O příbězích se tu mluvit nedá, jsou to bizarní črty, kterých nejspíš každý gramotný člověk se špetkou fantazie vyblije po pěti pivech dvanáct do tuctu a které místy hraničí až s hororem (továrna na výměnu dětí) a obvykle nemají žádnou pointu.
Anebo jsme prostě málo finští a nemáme dostatečný smysl pro ujetost.
To se nevylučuje.

janak89
04.02.2020 3 z 5

Emancipované, moderní pohádky. Oceňuju, že tu děti hrají aktivní roli a leckdy strčí dospělé do kapsy, dívky jsou skutečně rovnoprávné s chlapci. Ilustrace jsou podobně jako příběhy minimalistické a zároveň praštěné. Úskalí textů spočívá v tom, že s malým rozsahem se tu nakládá až příliš rozverně, málo sevřeně. Texty chrlí různé metafory, symboly, hyperboly... Ale zároveň řada z nich působí nedotaženě, samoúčelně, vyznívají v důsledku do prázdna. Kniha tedy funguje jako hezký objekt a jako nosič sympatických idejí, ale nefunguje příliš jako vyprávění.

Ishir
13.10.2019 2 z 5

Vůbec nás kniha nebavila

wiix
06.05.2017 4 z 5

Ilustrácie trochu predčia príbeh, na druhej strane, páčia sa mi takéto hrátky so slovami a s realitou.

carex
30.10.2016

Je to až moc praštěné, ale obrázky jsou super.

Taťka Hraboš
08.02.2016 4 z 5

Tahle kniha hýří fantazií, někdy až moc. Jsou to takové bláznivé miniatury. Originální nejsou jen příběhy, ale i postavy či kresby. Dětem se líbila, i když si myslím, že jí někdy nerozuměly.

bibi.r
07.09.2015 3 z 5

Supr úžasné ilustrace.
Pohádky občas tak abstraktní až těžko srozumitelné... nebo možná už mi chybí ta dětská duše.

Alexandra Salmela
slovenská, 1980