Susan94 Susan94 komentáře u knih

Klub monster Klub monster Jennifer McMahon

Byla jsem touto knížkou zklamaná. Vždy jsem se u autorky dočkala precizně vypracovaného duchařského příběhu, ze kterého jsem vždy měla husí kůži. Celkem zajímavý děj, s dobrými zvraty, ačkoliv na konci do dopadlo nějak moc dobře...

03.08.2023 3 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Představovala jsem si, že si přečtu milý příběh. Nechci snad říct, že postavy byly nějak nesympatické, spíš byly jednoduše nezajímavé, stejně tak jako celý děj. Ano konec byl dojemný, ale i když je kniha krátká musela jsem lehce přeskakovat, prostě mě to nebavilo.

25.07.2023 3 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Muž s dírou v srdci a Ošetřovatelska umírajících...
Nečekala jsem, že to bude až tak silný příběh. Skvěle zvolená kompozice děje. V pravidelných intervalech mi ze čtení bylo tak zle a těžko... Lidé jsou opravdu neuvěřitelní... Jsem autorce moc vděčná, že ji napsala a tyto zvěrstva zase o trochu víc uvedla do podvědomí současné společnosti.
Doporučuji dočíst do konce včetně doslovu. Hlavně tedy rozhodně všem, doporučuji tuto knihu si přečíst!

19.07.2023 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

King je vždy moje výzva. Buď ho miluji, nebo nedokážu vystát jeho aktuální styl psaní.
První povídka je klasika, která mě bavila od začátku do konce, klidně mohla být i delší.
Druhá povídka mě přišla také velmi zajímavá.
Třetí jsem po chvíli vzdala, styl mi nevyhovoval a povídky v povídce není nic pro mě...
Čtvrtá povídka byla zajímavá, nejvíc podobná lehce duchařskému stylu Kinga, který mám tak ráda.

18.07.2023 3 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Téma věznění ženy není nic originálního, objevuje se v knihám celkem často ( skvělá je Žena v kleci). I tak jsem měla na začátku pocit, že to bude zajímavý příběh. Úplně jsem se ho, ale nedočkala. Autorka umí psát velmi čtivě, nicméně druhá část knihy se mi moc nelíbila. Celé vyústění děje bylo k neuvěření a "přitažené za vlasy..."
Od autorky se mi líbily víc jiné knihy.

13.07.2023 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Průměrně dobrá kniha. Příběh, který moc nezaujme. Naopak při představě toho, že se tyto věci dějí (a ony se dějí) i v realitě, jsem naopak ze zdravotnictví zhnusená....

02.07.2023 3 z 5

Velmi dobře zpracovaná kniha, kde autorka otevírá pro mne naprosto nové příběhy odehrávající se během 2.sv. v. na našem území. Byla jsem palaryzovaná tím, co se stalo nevinym lidem. Celý dojem umocňovaly dobové fotky. Je pravda, že jsem se v jednotlivým rodinách a fotkách, na kterých jsou zobrazení lehce ztrácela...
Knihu jsem dočetla až do poslední věty doslovu... mrazivé, ale jsem moc ráda, že jsem se o této skutečnosti dozvěděla!

24.06.2023 4 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Kniha mi otevřela nové obzory a potvrdila mi, že autorka je velká vypravěčka. Ikdyž mohla mít klidně o 100 stran méně... Byl to krásný a smutný příběh. Čeho jsem se opět dočkala bylo to, že na posledních stránkách mě dojala kniha tak, jako u Velké samoty.

20.06.2023 4 z 5

Společnosti Společnosti Josef König

Nejvíc se mi líbila myšlenka Tržnice.
I jednotlivé povídky, které spolu souvisí byly moc povedené. Někdy méně je prostě více. Sice je to kniha na jednodenní čtení, i tak v čtenářovi zanechá nejednu stopu.

12.06.2023 4 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Obecně je kniha opět čtivá. Pokud bych měla být detailnější, má to být série o Fabianovi, který tam skoro nefiguruje a najednou se z něj stala okrajová postava. Detektivní zápletka také není jinak sofistikovaná. Doufám, že je to už poslední díl, s dalším natahováním, by se jen zbytečně snižovala kvalita celé série.
Super čtení, jen mi to do celé série moc nezapadá...

09.06.2023 4 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Aleluja! Autorka povstava z hororové popela. Skvělý, originální příběh! Sice tam na můj vkus bylo dost omáčky okolo, nicméně takhle čtivý díl od této autorky dlouho nevyšel. Doporučuji k přečtení!

24.05.2023 4 z 5

Autorka mě překvapila velmi čtivým stylem psaní. Je lehký a srozumitelný. Děj jako takový je zajímavý, ikdyž se toto téma (život v komunismu) neustále opakuje. Závěrečné stránky mi naopak přišli, že se snaží autorka udělat jen dobrý dojem na čtenáře. Nedokázala jsem tomu uvěřit, protože ten zvrat byl tak rychlý a nečekaný.

20.05.2023 4 z 5

Dívka v modrých šatech v podvečerním světle Dívka v modrých šatech v podvečerním světle Alena Schröder

Knížka, která vábí svou vydařenou obálkou, není taková i uvnitř. Námět byl docela originální, 2 dějové linie mi vždy vyhovují. V tomto případě, mě více bavila ta z minulosti. Celkově je, ale příběh o všem a ničem. Není čtivý, což je škoda. Mnohem lepší je třeba Dívka, již si tu zanechal...

16.05.2023 2 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Knihy autorky mám moc ráda.. Líbí se mi její propojení mystiky s přírodou a reálným světem. Tato kniha na můj vkus, ale byla příliš mystická. Možná je to mou omezenou představivosti a smyslem pro detail, ale nějak jsem se v dějí utápěla. Byla jsem proto šťastná pro čtivější konec.

10.05.2023 3 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Je to téměř s podivem, že ačkoliv je to 13. díl, je Harry pořád ten Harry. Skvěle vymyšlený příběh, autor si s námi hraje téměř do poslední řádky. Nesbō je mistr zápletky. Skvělé, určitě doporučuji!

04.05.2023 5 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Skvělá knížka, ideální počet stran. Snad než horor to byla detektivka. Moc mě to bavilo, žádné hloupé natahování děje, vyústění příběhu bylo epické. Doporučuji, hodnotím 4,5/5.

18.04.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Byl to silný příběh... Ačkoliv se na první pohled zdál tak všední. Po přečtení mám z toho husí kůži. Jak autorka dokázala rozvinout takové téma, popsat lidský osud tak realně. Kniha se stala mou oblíbenou, ne proto, že by se mi příběh líbil, ale proto co ve mě vyvolal.

15.04.2023 5 z 5

Bolestná laskavost Bolestná laskavost Jo Browning Wroe

První část knihy mě strhla, byl to slibný začátek. Bohužel pak se ukázalo, že autorka chtěla psát o něčem jiném. Postupné jsem si tedy zvykla na trochu jiný příběh. Naštěstí nakonec to všechno dávalo smysl a byl z toho velmi laskavý příběh.

13.04.2023 4 z 5

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

Parádní čtení!!! Je skvělé vidět, jak se autor dostal o sakra velký kus dál. Skvělý popis děje, včetně vypsání postav a geniálního, originálního děje. Doufám, že bude pravda, že se budeme moc těšit na další díly. Jsem moc ráda, že jsem na tuto sérii narazila. Doporučuji všem.

04.04.2023 5 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Námět knihy, včetně jejího začátku byl lákavý a čtivý. Pak se to celé neskutečně zvrtlo. Chybělo tomu jen prvky severské detektivky, jinak to mělo všechno (to není pochvala). Poslední část jsem přečetla ve stylu rychlo čtení a těšila se až bude konec. Velká škoda... letni odpočinkové čtení, ano v případě pokud jste připravení na vyšinutý děj s nezajímavý postavami.

28.03.2023 2 z 5