sun.from.ibiza sun.from.ibiza komentáře u knih

Eragon Eragon Christopher Paolini

Nechápu, proč jsem se tomu tak dlouho vyhýbala. Nádherná kniha. Těším se na další díl a doufám, že splní má očekávání.

09.10.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Na předchozí trilogii to rozhodně nemá, něco mi tu chybělo. Nicméně i přesto mě kniha bavila, příběh hezky plynul a najednou jsem byla na konci, který mě překvapil. Jen by se z toho dalo "vytřískat" víc.

11.08.2017 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Po přečtení jsem se až zastyděla, kolik nesmyslných věcí řeším. Děkuji za tuto knihu, zase si vážím mnohem více věcí. Opravdu smutný příběh, je až neuvěřitelné, kolik utrpení je jeden člověk schopen snést... A jak jde krásně vidět, co jsou lidi schopni provádět jiným, když dostanou "volnou" ruku.

09.08.2017 4 z 5

Objetí mrazu Objetí mrazu Laurell K. Hamilton

Díky bohu, že autorka trochu upustila od sexuálních popisů - už jsem toho měla plné zuby. Rozhodně nejlepší díl.

31.07.2017

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jo! Psycho Jack je tu. Fakt děsivej chlap.

SPOILERY
Bavilo mě to, Grace byla super. Moje srdce zároveň s jejím bušilo jak zvon, když Jack přijížděl domů a ona ještě nevěděla, jestli prohrál. A nebo ne. Uf.

A snesla bych delší finále, jen abych si to vychutnala. Ale ten okamžik, kdy mluví s Ester mi to vynahradil. Ten její poslední dotaz na barvu pokoje - ten mě fakt zahřál na srdíčku.

19.06.2017 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

TFTH !

14.06.2017 4 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Dlouho se mi do této série nechtělo. Myslela jsem si, že mě to nebude bavit, protože je to spíš pro mladší čtenáře. Musím se smát, protože během 6 dní, jsem přečetla 9. dílů, tam jsem se ale zasekla, nějak mě Halt v nebezpečí nebaví, ale ono se to zlomí :). Každopádně tento díl a hned ten druhý, jsou pro mě nejlepší z celé série (alespoň zatím, ale nemyslím si, že by se něco změnilo). Autor je opravdu vtipný, udrží napětí a po každém díle se těšíte na další. Doporučuji, kudy chodím :).

14.06.2017 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Kniha nebyla špatná. Jen mi prosím někdo řekněte, prošvihla jsem odhalení pachatele, kdo zabil Amy?

13.06.2017 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Cože? Ono už je ráno a musím do práce? Šmarjá, to bylo super počtení! Sice jsem se nevyspala, ale stálo mi to za to. Dlouho jsem nečetla tak super detektivku, fakt, dokonce jsem na chvilku zapomněla na mojí oblíbenou spisovatelku Sharon J. Bolton. Jediné, co je mi líto, že tam toho nebylo víc z prostředí ústavu - uvítala bych nějaké děsivé rozhovory s "klientelou" :)). No nic, měla bych pracovat. Jdu otevřít druhý díl. Rozhodně doporučuji.

24.05.2017 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Knihu jsem poprvé četla, když mi bylo asi 16 let. Začátek mě strašně bavil, nicméně, když jsem se dostala k tomu, jak jezdí z místa na místo, přestalo mě to bavit a já knihu odložila.
Nyní, po deseti letech (zní to dost děsivě - pro mě samozřejmě) jsem zkusila znovu a nelituji.
Humbert Humbert, nevím, o si o něm úplně myslet, bylo mi hrozně nepříjemně, že mu vlastně v nějakých chvilkách fandím, protože co si budeme nalhávat, pořád je to jen pedofil, který se snaží obhájit svou nezdravou lásku k dítěti.
Lolitu jsem chvilku litovala, chvilku nesnášela, pořád dokola, protože je to malá mrcha, co přesně ví, jak vyzrát na pedofilního úchyláčka, který po ní touží natolik, že by udělal cokoliv, jen aby mu nožičkou přejela po jeho "chloubě".Možná si nakonec zasloužili samy sebe.
Každopádně knihu hodnotím kladně, líbil se mi způsob psaní (tedy až na ty zdlouhavé popisy, které jsem občas musela přeskočit, abych vydržela). Znovu už nikdy číst nebudu, ale i přesto bych knihu doporučila dál.

19.05.2017 4 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Do půlky knihy jsem si říkala, proč je mi to tak povědomé. Pak jsem si vzpomněla, že jsem viděla film :). Kniha se mi líbila, byla jsem napjatá, i když jsem věděla, jak to skončí. Nicméně nevím, zda si přečtu další díl, jelikož recenze nic moc ... kdyby se vám někomu chtělo mi napsat, jak to dopadlo s bratrem, budu vám vděčná :))).

05.05.2017 4 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Tak tohle byla jízda, panečku! Včera jsem kolem desáté knihu otevřela - že si přečtu jen jednu kapitolu. Znáte to, přestala jsem číst až v noci a byla někde v polovině. V práci jsem netrpělivě vyhlížela druhou hodinu, protože to odchází moje kolegyně z práce. A teď. Teď jsem dočetla a jsem tak nadšená, až bych nejradši poskakovala! Abych řekla pravdu, tentokrát jsem tipla vraha dobře, ale nijak mi to nevadí, i přesto mi bušilo srdce tak moc, že mi připadalo, že jsem v tom příběhu také. Tuhle spisovatelku si rozhodně budu pamatovat a budu doufat, že u nás vydají i další knihy.

ŠPLOUCH

27.04.2017 5 z 5

Smolné povětří Smolné povětří Rachel Caine (p)

Nechápu jak je možné, že tuto knihu nezná. V tomto žánru je takových blbostí, ale tohle ... Musím se teď pořádně naučit anglicky, protože poslední díl bohužel v češtině nevyšel.
Proč?? Já tomu nerozumím.
Doporučuji. Jedna z nejoblíbenějších knih. Absolutně skvělý humor, akční, postavy jsou sympatické a krásně vykreslené. Jedna z mála sérií, kterou si ještě někdy přečtu znovu.

10.04.2017 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Za mě ano! Dostala jsem se k této sérii kvůli seriálu, který jsem si velmi oblíbila. Jsem z knihy tak nadšená, že rovnou otevírám druhý díl :)). Budu zase zklamaná, až dojdu na konec, to je mi jasné již nyní. Doporučuji.

07.04.2017 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Tato kniha je v mých TOP 5, rozhodně a definitivně. Děsím se teď každého, kdo kolem mě kýchne. Je mi totiž jasné, že i kdybych přežila, nebude to nadlouho :). Doporučuji. Většinou má King takové pomalé rozjezdy, ale tady je to hezky soustavné a pořád vás to drží v pozoru.

31.03.2017 5 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

První byl pro mě opravdu překvapivě dobrý, vlastně výborný! Tento díl bohužel ohodnotím jen 4* a to má na to velký vliv jednička ...

SPOILER

Jak tu již bylo zmíněno, nemohla jsem se ubránit srovnávání s Hostitelem, spousta věcí tam byla opravdu až příliš podobná. Když už se tak stalo, tak možná byla škoda, že jí nebyla trochu podobná i hlavní hrdinka. To jak se pořád litovala mi lezlo na nervy, taky mi přišla dost přelétavá. Pořád jsem si myslela, že Caden bude záporák a nakonec to dobře dopadne s mým oblíbencem z jedničky. No nic, nemůžu mít všechno :). Co mě tedy ještě zamrzelo je to, že nevíme, co se stalo s jejími rodiči, nerozumím tomu, proč nepřijeli s jejím bratrem.

KONEC SPOILER

I přesto doporučuji, kniha se čte sama.

30.03.2017 4 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Nejdřív jsem chtěla dát 4 hvězdy, pak jsem to opravila na 3 a nakonec zase vrátila na 4. Příběh je to hezký, dobře se to čte. Archiv se mi líbil. Jenže mi tam prostě něco chybí, něco navíc, něco, co by donutilo se netrpělivě těšit na další díly. Jenže netěším. Wes byl fajn, ale pořád to nestačilo. Trochu je mi to líto, ale další díl si určitě přečtu.

29.03.2017 4 z 5

Agenti světla a temnoty Agenti světla a temnoty Simon R. Green

Jo a jo! Já jsem spokojená. Děj odsýpá a najednou jste na konci, vlastně by se mi líbil víc složitý příběh, ale i tak, má to něco do sebe. Oblíbená postava je Břitvák Eddie :). John je samozřejmě frajer, přijde mi jako slabší odvar Kulhánkovo hlavních postav :).

23.03.2017 4 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Většinou mi chvilku trvá, než se začtu. Ale tohle! Kniha mě bavila už od prvních stránek, postavy mi byli velmi sympatické. A rozuzlení mě opravdu překvapilo. Skvělá kniha. Byla jsem si jistá, že vím, kdo to udělal, ale nakonec jsem byla velmi překvapená - ve tři ráno - nemohla jsem totiž přestat číst :). Doporučuji.

09.03.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Ten konec. Achjo, to abych zase byla pořádně napjatá do dalšího dílu, hezky se mnou cvičí :). Každopádně celá série je opravdu skvělá - hlavně tedy svědkyně ohně, to mi bylo počteníčko!

SPOILER: Trochu mě mrzí, že zemřel. Byla jsem tak moc zvědavá, co řekne na to, že Rex se toho vůbec neúčastnil a najednou bylo po všem ... Eeh. Za mě škoda.

01.03.2017 5 z 5