Summer7 Summer7 komentáře u knih

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Čekala jsem bohužel něco jiného. Kniha má krátké kapitoly, čte se celkem dobře. Pro mě takový průměr, neurazí, ale zároveň nijak zvlášť nenadchne.

03.08.2021 2 z 5

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

První kniha od Cobena a asi né poslední. Kniha se mi líbila, přesto mi tam něco malinko chybělo, nedokážu však popsat co. Ale kolem a kolem příjemné čtení.

22.07.2021 3 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Kniha nebyla bůh ví co, v tomto žánru jsou určitě lepší díla. Za chvíli na ni zapomenu.

04.05.2021 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Keplera jsem četla asi před 6 lety poprvé, začínala jsem Hypnotizérem, který mi tehdy přišel naprosto skvělý. Jako druhý díl jsem četla Svědkyni ohně, která byla sice slabší, ale taky skvěla. Pak jsem si dala od něj pauzu a četla spoustu jiných detektivek/thrillerů od jiných autorů. Nyní jsem se vrátila ke Keplerovi a byla jsem zklamaná. Nevím, asi jsem během té doby narazila na jiné, lepší autory. Ale prvních 250 stran se strašně vleče a nic se tam neděje. Děj se začíná trošku rozjíždět až se Sage nechá zavřít. Nicméně i tak je v knize spoustu nelogických a nesmyslných pasáží. Za mě tedy celkem zklamání a jestli po Keplerovi někdy znova sáhnu, tak asi za dalších pár let. Nechápu moc, tak vysoké hodnocení zde :-)

04.05.2021 2 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Kniha je velmi dobrá, přečtena během pár dní. Nenajdete v ní moc hluhých částí, kapitoly utíkají rychle. Žádné zbytečné obkecávání a zdlouhavé popisování, což hodnotím jako velké plus. Příběh je postaven tak trošku jinak, od začátku víte, kdo je vrahem, není to špatně, jen je to takové zvláštní. Díky tomu v té knize asi chybí trošku větší napětí dle mého názoru. Neumím to lépe popsat, ale asi mi víc sedí u tohoto žánru styl honba za vrahem..
Byla jsem velmi překvapena, jak Frost jednal na začátku knihy. Ukázalo se, že jako správný policista dodržuje zákony, ale ruku na srdce, kdo by nechal propustit vraha svojí sestry... ?
Každopádně další knihu s Frostem určitě zkusím taky, je to sympoš :-).

17.02.2020 3 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

No tak konečně dočteno. První dva díly jsem přečetla během týdne, tady první půlka ještě celkem jde, ale pak přišel zlom, nebylo moc času vlastně a knihu jsem na 14 dní odložila a vlastně zjistila, že už tak moc zvědavá nejsem, jak to dopadne. Protože 500 stran se děje pořád úplně, ale úplně to stejné dokola..
Plus teda za scénu se Steph, která knize dodala trošku akce a závěrečné stránky v Anglii. I když pokud trošku přemýšlíte a dáte si dohromady 1+1 tak vás to tolik nezaskočí.
Nicméně díky konci jsem celkem zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál, takže šáhnu po posledním dílu, díky bohu, že ten už nemá 600 stran, protože dalších 600 stran popsaných jen rozchodem a usmiřovacím sexem bych nezvládla.

02.09.2019 3 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Hezká kniha :) Tajemství se mi však líbilo více. Sedí mi styl psaní autorky.

23.07.2019 3 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Na knihu jsem se těšila, první 2 díly jsem přečetla během pár dní. Ale tento? Vracela jsem se k němu a četla to snad 3 měsíce, než jsem to dočetla. Úplně, ale úplně o ničem. Dialogy naprosto strohé, bez ničeho. Romantika a chemie absolutně nula. Malinko lze vidět vývoj postav a dospělejší chování. Kdyby série skončila druhým dílem nic se nestane. No nebo jsem možná už na young adult stará .. :))))

23.07.2019 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První setkání s Keplerem. Určitě né poslední. Super. Nudila mě však pasáž s tím synem..

10.02.2019 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Ze začátku jsem byla trošku skeptická ke knize a to zejména diky hodnocením tady i jinde..
Ze začátku jsem se mírně ztrácela v postavách, hodně postav opravdu spíše škodí někdy. Dívka ve vlaku je určitě lepší, ale ne o tolik. Tato kniha je taky skvělá, výborně vykreslená atmosféra tajemnství.. Troški se divím, tak nízkému hodnocení, kniha není špatna, ale těžko asi konkurovat Dívce ve vlaku no..

06.05.2018 4 z 5

Dům hlasů Dům hlasů Donato Carrisi

Tak tohle bylo skvělý! Moje první kniha od autora a určitě sáhnu po dalších. Parádní jízda od první do poslední stránky. Moc se mi líbilo prostředí Itálie.

30.04.2024 5 z 5

Ahoj krásko Ahoj krásko Ann Napolitano

Kniha mě velmi bavila. Jde o román, který sleduje život jedné velké rodiny.
Potenciál měla velký, ale něco málo mi tam chybělo. Nedokážu však přesně říct co, možná některé pasáže popsat víc do hloubky, vykreslit víc postavy, nevím..
Připomíná mi knihu Nejhezčí dny našich životů, ta se mi ale líbila víc. Kolem a kolem přijemné čtení s drobnými nedostatky.

30.04.2024 3 z 5

Naše vina Naše vina Mercedes Ron

SPOILER!! Dočteno po pár dnech. Na knihu jsem se velmi těšila, protože jsem byla zvědavá, jak to po závěru druhého dílu dopadne. No a moc se mi to nelíbilo. Tohle jsem teda nečekala, první čast knihy se mi celkem líbila, ale s druhou a třetí částí už to bylo horší. To těhotenství, no nevím, na závěr to už bylo překombinované a zbytečně moc překombinovaných zvratů. Nejspíš se vrátím už jen k prvnímu a druhému dílu.

04.11.2023 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

První setkání s autorkou a byla jsem mile překvapena. Děj začíná po příjezdu hostů do odlehlého penzionu kdesi uprostřed ničeho, atmosféra a prostředí je v knize popsáno na jedničku. Děj a styl trošku připomíná černoušky od Christie, ale to vlastně nevadí. Ze začátku jsem měla dost problém se zorientovat ve všech postavách, kdo ke komu patří apod. Uvítala bych tedy větší seznámení s postavami hned ze začátku, na druhou stranu dějově se to hodilo až do druhé části, kdy každý při společném podezřívání všech, postupně odkrýval svůj příběh a tajemství. Nečekejte mrazivý thriller, ale dobrou detektivku. Určitě zkusím i další dílo autorky.

05.01.2020 3 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Tak dočtená celá série. Jak se prví dva díly četly úplně sami, tak poslední dva naopak, nemohla jsem se pořádně začíst, protože se tam opravdu opakuje pořád to samé. Vlastně už teď nevím, co se stalo v druhém díle a co ve třetím.. Oba dva mě pak už svým chováním slušně rozčilovaly.
No poslední díl jsem přečetla ze zvědavosti, byť happy end jsem samozřejmě očekávala. Začátek posledního dílu celkem drsný, opětně se ukázalo, že Tessa sebou nechá zametat a vběhne Hardinovi do náruče kdykoliv, ať jí udělal, co udělal (viz. Londýn). Naštěstí pak teda sebrala veškerou odvahu a začala žít sama a odešla.
Moc mi nesedělo, že z ničeho nic se hrdinové nevidí několik měsíců i let, když předtím bez sebe nevydrželi ani minutu. Přišlo mi, že autorka to chce mít už rychle za sebou a ukončené. Což je celkem škoda, vzhledem k tomu kolik mají předchozí díly. Špatně rozloženo, místo 3 knih s tolika stranami, kde je popsáno stále to samé v časovém rozmezí cca 1 rok se mohla více věnovat a rozpracovat poslední díl a popsat, co se dělo během těch ostatních let.
Více rozvinout, kam se kdo posunul apod.. no škoda.
Celou sérii nehodnotím tedy špatně a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Byť se jedná o klasickou a ohranou zápletku bad guy a good girl, tady to nabírá úplně jiné obrátky. Akorát, že všichni víme, že ve skutečnosti takto toxický a komplikovaný vztah většinou nekončí happy endem a ten zlý kluk se málokdy změní a pohádka se nekoná.
Ale je to young adult, tak proč ne :-).
Jestli se k sérii někdy vrátím, tak asi jen k prvnímu dílu :)

10.09.2019 3 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Thrillerů mám přečteno už celkem dost, toto hodnotím jako průměr, neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Zajímavá zápletka, do posledního okamžiku moc nevíte, co se stalo a kdo to udělal. Původně jsem si myslela, že příběh se bude točit hlavně kolik svedkyně, jak je psáno na obalu knihy, naštěstí to tak nebylo, její dějová linka mi přišla jednoznačně nejslabší. Chybělo mi trošičku větší napětí.

07.07.2019 2 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Na knihu jsem se hrozně těšila, nakonec jsem si ji nekoupila hned po vydaní, ale až po čase a to za 99 Kč, no ještěže tak.
Kniha se ze začátku dost vleče, asi prvních 150 stran mě vůbec nebavilo a bylo o ničem. Moc nechápu, že si někdo nastěhuje cizí osobu jen tak do bytu.. No, nebyla mi sympatická ani jedna hlavní postava. Quincy bych teda nafackovala občas.
Druhá půlka knihy super, začne se konečně něco dít a dochazí k vysvětlování událostí.
Závěr knihy byl velkým překvapením, ale vzhledem k tady čteným komentářům jsem už prostě čekala, že to bude jedna z hlavních postav.
Kniha nebyla špatná, ale hrozně pomalý a nudný rozjezd, a tak by to být nemělo.. takže průměrný thriller.

08.03.2019 2 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Kniha se cetla dobre. Zajimava zapletka a dej utikal opravdu rychle, zadne zdlouhave natahovani a obkecavani, tak to mam rada. Knihu jsem cetla na dovolene u more, nic narocneho. Ke konci uz si kazdy dal dohromady 1+1 a doslo mu jak to asi bude ... Doporucuju nenarocnym ctenarum. Hlavni hrdinka je symposka :-)

17.12.2018 3 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Knihu jsem cetla na dvakrat, poprve me zrovna 2x nenadchla ta zapletka s konem a trosku se mi to tahlo ten dej.. Pak mi nekolik znamych reklo, ze kniha je vyborna a ja se k ni vratila a uz nemohla odtrhnout. Rozhodne skvele prostredi, uz jen z toho popisu a predstave mi behal mraz po zadech. Dalsi plus za paradne a desive vykresleny ustav. Trosku me zklamalo, ze Diana a Martin se spojily az tak pozde. Cekala jsem, ze kniha bude zalozena na jejich spolupraci uz od zacatku. Konec me nekolikrat prekvapil, i kdyz me hned na zacatku napadlo, kdo je vrahem. Prvni setkani s autorem a urcite ne posledni. Byt nejsem fanda knizek co maji vice jak 400 stran, tady mi to nevadilo.

27.06.2018 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Kniha se mi celkem libila. Urcite bych to ale nehodnotila jako historicky roman, spis romanticky prirovnavajici k cervene knihovne trosku. Kdo ma rad romantiku a velkou lasku, tak si prijde na sve. Dej celkem utika.. takova oddechovka taky.
Uvidim, zda se vrhnu na pokracovani.
Serial jsem zkousela, nelibi se mi ani postava Claire ani Jamieho.

06.05.2018 4 z 5