Summer7 Summer7 komentáře u knih

To To Stephen King

Kniha je pro mne dost zklamání.Zdlouhavé a hlavně zbytečné pasáže, kde autor popisuje cokoliv na X stránek .. Tento styl psaní mi vůbec nesedí a do čtení jsem se musela přemlouvat. V polovině jsem knihu odložila. Pravděpodobně od Kinga už další knihu číst nebudu. Kniha je celkem nadhodnocena ...

08.09.2017 1 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Super! Tak takhle jsem nadšená z knihy dlouho nebyla. Mám ráda prolínání více dějových linek a osob, tady se to povedlo perfektně, protože všechny části jsou skvělé. Ale pochopitelně, že někomu může toto připadat už moc a hodnotit to jako překombinované. Duchařský námět skvělý, k tomu místu se to hodilo. Doporučuji :-)

28.06.2019 5 z 5

Pán hory Pán hory Anders de la Motte

No tak tohle bylo super! Autora mám moc ráda a tahle nová série začala fakt dobře. Z autorových knih se mi líbila asi nejvíce. Na konci mi bylo líto, že kniha končí a chtěla jsem ještě. Snad bude brzo další díl.

11.03.2024 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Moc příjemné čtení. Lehká oddechová kniha pro ty, kdo primárně čtou drsné severské thrillery. Postavy moc sympatické a prostředí také. Konec překvapivý. A ano, trošku ten vibe Agathy tam cítím. Pokud bude pokračování, určitě koupím.

12.03.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherná kniha, začátek byl trošku pomalejší a trvalo mi se začíst, jak jsem se však začetla, přečetla jsem knihu za 2 dny. Smutný, ale krásný příběh.

01.08.2022 4 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Fulvio je mistr vypravěč. Moje druhé setkání s autorem a rozhodně nelituji a řadím ho tak mezi oblíbené autory a přečtu i zbývající knihy a budu doufat, že jich ještě hodně napíše. Jeho styl popisování a vyprávění mě uchvátil, jak už dlouho ne. Samotný příběh je v mnoha částech smutný, zejména osudy a zacházení s ženami v tehdejší době. Kdo má rád Fulvia, určitě nebude litovat :-). Jo a BA je popsáno jako nejhnusnější město, kde být rozhodně nechcete.

01.01.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Třetí kniha od autorky a zatím nejslabší. Kniha mě moc nebavila. V podstatě se tam 300 stran nic moc neděje, snad jen, že Kim a její tým ve velkém pije kafe. Žádné stopy, indicie, prostě nic. Děj se začíná rozjíždět až skoro na konci knihy. Velké mínus dávám za odhalení posledního subjektu, jakože Kim z ničeho nic osvítí a bez jakékoliv spojitosti/ důkazů ho odhalí? No za mě teda fakt ne. A Kim mi zde byla znova nesympatická. Časem dám šanci dalšími dílu.

23.09.2021 2 z 5

Nejhezčí dny našich životů Nejhezčí dny našich životů Claire Lombardo

Nádherná kniha. Hned jak jsem ji viděla v knihkupectví jsem si ji musela koupit, tušila jsem, že to bude stát za to. Kniha nám rozsáhle vypráví o životě jedné velké rodiny. A jak už to v životě bývá, jednou jste nahoře a jednou zase dole. V příběhu tak najdeme spoustu radostných okamžiků, ale i naopak velmi smutných až tragických momentů. Díky tomu si mě kniha získala, že nebyla plná jen radostných happy endů a ukázala nám prostě život, takový, jaký je … ať se snažíme sebevíc něco prostě neovlivníme. Někteří členové rodiny mi byli víc sympatičtější, jiní zase míň. Trošku mě mrzelo, že Grace měla nejmíň prostoru v knize, nebo to byl možná jen můj dojem. Připomněla mi tak trošku klasiku literatury Malé ženy. Doufám, že autorka napíše ještě další díla, její styl psaní se mi líbil :-). Pokud máte rádi tento typ literatury, nesáhnete vedle.

23.06.2021 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Druhá kniha od autorky, první byla Za zavřenými dveřmi. Knihu jsem přečetla během 2 dnů. Autorce se musí nechat, že umí psát a kniha je velmi čtivá a nutí Vás pořád číst dál a dál. Začátek knížky je poměrně dobrý, odkrývá se nám tu celkem slušně zamotaný příběh, který ale postupem začíná být nereálný a přitažený za vlasy, což se mi u knih moc nelíbí, pokud se nejedná samozřejmě o nějaké scifi, fantasy atd.
Knize davám * dolů za závěr. Je vidět, že autorka umí bravurně rozehrát příběh od kterého se neodtrhnete, pak ho ale neumí zakončit.
**SPOILER**
Konec knihy mě nijak zvlášť vlastně nepřekvapil, tak nějak mě to napadlo, ale i přesto mě to dost vytočilo. Z popisu můžeme jasně vidět, že Finn Laylu miloval opravdu moc, podstatně víc než Ellen, taková ta velká osudová láska, ale potom ji nepozná? No to se na mě nezlobte, ale tím se to celé zkazilo. Předstírá, že je sestra a nikdo ji nepozná? No možná tak kdyby byly dvojčata.

20.07.2020 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Hrozně dlouho jsem chodila v knihkupectví kolem knih od Angely. Vždy mě zaujala titulní strana, nikdy jsem si však knihu nekoupila, nevěděla jsem, který díl je první, zda na sebe navazují, neměla žádné doporučení, že stojí za koupi atd.. Až jsem jednou hrozně dlouho vybírala thriller/krimi a vygooglila si ji a zjistila, že všechny knihy mají výborné hodnocení, a tak bylo vybráno a zakoupen první díl. Kniha nabízí celkem zajímavou zápletku, jde o detektivku, nemusíte se tedy bát, že tady budou nechutné hektolitry krve a přemíra nechutností, brutalit a vražd. Hlavní hrdinkou -detektivem je žena, která je pořádne svérázná a drsná, chvilku mi trvalo, než jsem si na ni zvykla, sympoška to teda na první dobrou není, trošku mi tam chybí víc humoru nebo sem tam nějaký vtípek. Kniha plyne rychle, žádné hluché místa apod. Napětí v knize je také dost, do posledních stran jsem neveděla, kdo co udělal, nějaké tipy tam sice byly, ale závěr překvapil. Závěrem knihu hodnotím jako velmi dobrou a určitě sáhnu po dalším dílu a budu se těšit na další příběh s Kim.

27.03.2020 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Tato kniha byla prvni, co jsem cetla s touto tematikou, knihy ctu jine. Absolutne nerozumim, ze zde ma tak vysoke hodnoceni.
Musim rict, ze to na me nejak nefungovalo. Dialogy hrozne jednoduche, dej a popis taky, jde videt, ze se jednalo puvodne o scenar. Na me to proste nepusobilo, nezanechalo to takove dojmy a emoce jake by asi melo, pravdepodobne je to stylem psani, ktery mi proste absolutne nesedl.
Samotny pribeh je samozrejme dojemny a predstava krasna, ze nekdo v takove dobe a miste najde zivotni lasku a prezije to vsechno. Nektere pasaze mi prisly nerealne a dost zjednodusene. Chvilemi se mi nechtelo pribehu ani verit... diky tomu, jak to autorka lici to vypada, ze to vlastne nebylo tak “hrozne”, dostal se k jidlu, vlastni pokoj, moznost uzit si s Gitou.. v podstate takovy tvrdsi skautsky tabor. Na to o jak moc silne tema se jedna, jsem z knihy zklamana a predstavovala jsem si absolutne neco jineho.
Kniha je pro zacinajici ctenare a nenarocne ctenare. S touto tematikou jsou urcite lepsi dila na ktere se casem vrhnu.

25.06.2019 1 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Knihu jsem cetla uz kdysi davno, pamatuji si to ale jako by to bylo dnes. Natolik silny zazitek ve mne zanechala. Pribeh je naprosto strhujici. Porad si pamatuju jmena hlavnich postav, coz u knih dost casto po nejake dobe zapominam. Kniha nabizi opravdu dost podrobny pohled do zivota drogove zavislych.
Zaradila bych ji mezi povinnou cetbu. Knihu si urcite prectu nekdy znova.

27.06.2018 5 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Kniha se mi líbila asi více než druhý díl. Mám ráda to prostředí, Kalifornii. Jde o knihu určenou spíše mladším čtenářům, ale příjemná, nenáročná oddechovka. Vzhledem k tomu, že čtu nejčastěji severské detektivky a thrillery, byla to příjemná změna.
Nesmí se od ní očekávat bůh ví co. Zajímavý příběh i postavy, takové bohaté děcka z Beverly Hills.. příběh o zakázané lásce, hodná holka se zamiluje do “zlého” kluka, ale mě tahle tématika prostě baví, i když je poměrně častá a někomu může přijít už dost ohraná, na mě to zapůsobilo.

06.03.2018 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Hezká kniha, čekala jsem malinko něco jiného, nicméně úplně zklamaná jsem taky nebyla. Autorka mohla jít trošku víc do hloubky s Vikingy a trošku méně přeslazený konec. Ale kolem a kolem příjemné čtení.

10.10.2022 3 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Tak já nevím no, nějak zvlášt mě to nenadchlo. Není to špatné, ale nějak to na mě prostě nefungovalo. Nebyla mi sympatická ani jedna postava, hlavní hrdinka je hrozně naivní a celkově prostředí Kruhu je dost divné. Asi už mám něco načteno v tomto žánru a čekala jsem víc. Pro mě nejhorší autorčina kniha. Nicméně se čte rychle a na vraha jsem tipovala někoho jiného, hvězdičky tedy za mírné překvapení.

03.04.2022 2 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Přečetla jsem všechny knihy od autorky a tato mi přijde nejslabší bohužel. Zápletka sama o sobě není špatná, ale přišlo mi, že z toho autorka mohla vytáhnout prostě víc. Konec mírně překvapivý, ale ne zas až tak moc. Tady se u mě teda žádné wow momenty nekonaly.

23.05.2021 2 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Nutně potřebuji další díl :-) Frost je hroznej sympaťák, knížka ubíhá opravdu rychle, nejsou zde žádná hluchá místa a žádné dlouhé obkecávání. Tento díl se mi líbil víc jak druhý díl. A ten konec jedno velký wow, ale trošku mě to od půlky knihy napadalo ... Pan Freeman je jednička! Knihy mají titul bestseller právem!

11.04.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Moje první knížka od autorky a byla jsem velmi mile překvapena. Knihu jsem přečetla během dvou dnů, nemít jisté povinnosti, kdy jsem ji musela odložit,možná by to bylo i rychleji, nešlo se odtrhnout, děj vás nutí číst dál a dál. Takže čtivost 1*.
** spoiler**
Kniha se mi líbila opravdu hodně, ale i tak malé výtky jsou. Celkem nedomyšleno, že by Verity oblbla lékaře, přitom byla relativně v pořádku, s tím moc nesouhlasím.
Postava Lowen nemastná, neslaná. Verity se mi nelíbila už od začátku, ale možná na ni změním názor, ale to až se poperu s tím, co byla vlastně pravda a co lež.....
Konec více méně nečekaný, i když u těchto thrillerů prostě čekáte nějaký wow zkrat.

02.08.2020 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Top! Absolutní masterpiece literatury. Vytvořit něco tak legendárního, HP je styl, kult .. baví tolik generací a tak dlouho!

21.11.2019 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Výborné čtení, přečteno v rámci povinné četby k maturitě kdysi dávno a bavilo! Skvělé i v divadle :-)

21.11.2019 4 z 5