Sulmo Sulmo komentáře u knih

Země mrtvých nadějí Země mrtvých nadějí Christopher John Sansom

Uf. Tedy musím říct,že jsem se do toho tak začetla,že jsem úplně zapomněla, že hlavní hrdina řeší vraždu. Počet stran Vás může odradit, ale pokud jste už četli ostatní knihy v sérii,doporučuji přečíst i tuto. Obdivuji hlavní hrdiny,že zvládli všechny napjaté situace,a vůbec se nezlobím,že byli kam vítr tam plášť.

29.04.2023 5 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Námět dobrý, ale dost zamotaný,a musím teda říct, že jsem asi nepochopila úplně to střídání a o co vůbec šlo. Doporučuji si psát na papír jména a časy, kde kdo zrovna s kým byl,budete to potřebovat. Myslím, že by ty smrti stačily tři

19.04.2023 2 z 5

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Dávám plný počet. Zápletka sice taková nanic,ale to nevadí. Co má autor taky pořád vymýšlet.

19.04.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Dobře se to četlo, kapitoly rychle ubíhají.
Kniha se mi líbila víc než Hana. V podstatě by to mohl být příběh, který se může stát každému.

15.04.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

(SPOILER) Nechápu vysoké hodnocení. Hrozné. Pobit celý policejní sbor,a najednou šup, na všechno přijdeme a vše vyslídíme... drastické. hvězdička za to,aby stromy neplakaly,že padly na tuto knihu.

14.04.2023 1 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Co všechno se v té malé vesničce neděje... Líbí se mi tajemnost vesničky a radosti i starosti jejích obyvatel. Ubírám však hvězdičku za vrchního inspektora,který chce sám spasit svět, a to už poněkolikáté. Kdyby se měl člověk záměrně tvářit teď zrovna podezíravě, teď mhouřit oči, teď říci toto, pak tamto,a to vše si pamatovat, a vědět,že moje gesto ovlivní nějakou situaci za rok, tak se divím,že Gamache už neklepla pepka. Slabší díl série,ale i tak doporučuji přečíst, pokud možno popořadě,a za dlouhých zimních večerů.

Rozpuštění Rozpuštění Christopher John Sansom

Tuto celou sérii oceňuji vysokým počtem hvězdiček, ikdyž je opravdu rozvláčná. Ale celkový dojem super, doporučuji si přečíst.
Hlavnímu hrdinovi nezávidím, v jaké rozporuplné době žil,ale vždy si poradí, i díky přátelům.

V kleci V kleci Ellison Cooper

Po dlouhé době u této knihy oceňuji,že jsem opravdu byla překvapená, kdo je pachatel, což je v dnešní době zázrak.

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Čtivé, napínavé. Ovšem kdyby si pár postav mezi sebou řeklo, co kdo zjistil,bylo by to jednodušší... Ale to by pak skončilo po 50 stranách. Těším se na 2.díl.

Císařova žena Císařova žena Ingrid J. Parker

Miluji tuto sérii ze starobylého Japonska. A vůbec mi nevadí,když odhadnu pachatele, je to vždy napínavé pátrání spolu s Akitadou, o to těžší, když si vezmeme ty jejich společenské konvence atd.

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Přijde mi, že v posledních pár knihách pan Vondruška ztrácí trochu páru. Ale mám všechny knihy doma,a ráda se těším na další.
Tento díl byl takový překombinovaný,zmizelých jak na orloji,ale dávám hvězdu navíc za tajuplné prostředí skal.

Celá pravda Celá pravda Cara Hunter

Námět dobrý,aktuální. Nic není takové,jak se zdá...A hledat pravdu je někdy opravdu těžké. Dávám míň hvězdiček, protože to byl slabší díl série. Ale i tak mám tuto sérii v oblibě.

13.04.2023 3 z 5