Císařova žena přehled

Císařova žena
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491094/bmid_cisarova-zena-3cQ-491094.jpg 4 6 6

Případy Sugawary Akitady série

< 10. díl

Byla zamýšlena jako císařova konkubína, ale ještě než stačila své poslání naplnit, zemřela na dně útesu poblíž soukromé vily prince Atsuhiry. Palác skandál zakryl. O pár měsíců později se do případu zaplete Akitada, protože jeho nejlepší přítel je obviněn ze spiknutí proti císaři. Podaří se mu postupně odkrývat okolnosti záhadné smrt konkubíny, ale zároveň se vystavuje nebezpečí on i jeho bezprostřední okolí. Akitada, obklopený herci od vyvrženců a vrahů až po šlechtičny sloužící ve vnitřních komnatách císařského paláce, se ponoří do temných palácových tajemství. Nejdříve ale musí prozkoumat role, které v této společnosti hrají ženy. Nové pokračování příběhů Akitady Sugawary nás opět přenáší do Japonska 11. století, kde se tento úředník císařské správy bude muset pustit do nebezpečného vyšetřování. Autorka předkládá nejen strhující vyprávění plné zvratů, ale i poučný pohled na dobové zvyky a poměry Japonska.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Garamond

The Emperor's Woman , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Císařova žena. Přihlašte se a napište ho.

Kami33
07.04.2024 5 z 5

Mám ráda tuto sérii, i když knížky s Akitadou jsem četla již dávno. Milé, zajímavé, čtivé.

Sulmo
13.04.2023 4 z 5

Miluji tuto sérii ze starobylého Japonska. A vůbec mi nevadí,když odhadnu pachatele, je to vždy napínavé pátrání spolu s Akitadou, o to těžší, když si vezmeme ty jejich společenské konvence atd.

Ulala
24.11.2022 4 z 5

Při hodnocení ponechávám čtyři hvězdičky, jako u všech mých přečtených knih této série. Není to proto, že bych I.J. Parkrovou chtěla srovnávat s Van Gulíkem, který ve svém oboru byl geniální, ale proto že si myslím, že by příběh mohl být ještě krapet lepší. Tento desátý případ Sugawary Akidaty se mi líbil nejvíc z těch, které jsem přečetla. Byl napínavý, měl spád a kromě toho autorka se nažila čtenáři ukázat i dobové zvyky a poměry panující v Japonsku 11. století. Co více říct, jedině, že si ráda přečtu pokračování.

Vychází Povídky, které pomáhají a další knižní novinky (34. týden)

21.08.2022

Kniha Císařova žena v seznamech