Stromovous Stromovous komentáře u knih

Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí Místa, která musíte navštívit, než navždy zmizí Jasmina Trifoni

Krásná kniha s úžasnými fotografiemi, avšak je to chmurné čtení. Některé památky už dokonce neexistují kvůli barbarství lidí či přehlížení problémů.

11.07.2022 5 z 5

Mráz nebo noc Mráz nebo noc Sara Raasch

Závěr trilogie mě potěšil, děj dobře plynul a celkově byla kniha čtivá.

08.07.2022 4 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Dechberoucí válečný román.

06.07.2022 5 z 5

Parte Parte Čou Chao-chuej (p)

Už se těším na další díl! Kniha je něco nového především proto, že pochází z Číny a má skvělou zápletku a pro mne neotřelý způsob vyšetřování.

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Skvělá zábava...

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Psáno jako divadelní hra a asi by si dílo zasloužilo přepsat do čtivější formy aby to bavilo i mladé čtenáře, protože mě osobně děj bavil, avšak forma vytáčela do nepříčetnosti.

01.07.2022 2 z 5

Království Království Jo Nesbø

Skvělá kniha! Je to světový román, ale s počtem mrtvých se vyrovná i thrilleru. Způsob podání příběho mi vyhovoval, ale knihu jsem četl nějaký čas i díky tomu, že je příběh psán nespisovně a mě to do začtení se do příběhu rušilo. Chápu proč to Nesbø udělal, ale konec mě dostal... Je to první kniha od Jo Nesbøa a určitě ne poslední!

Tvarování těla pro muže a ženy Tvarování těla pro muže a ženy Petr Tlapák

Velice učebnicové podání.

01.07.2022 3 z 5

Led nebo oheň Led nebo oheň Sara Raasch

Druhý díl se mi líbil více než Sníh nebo popel. Zatímco se v prvním díle oživovalo, tady se skutečně umíralo a příběhu to velice pomohlo! Dokonce si myslím, že Led nebo oheň je lepší a svižnější oproti jedničce. I to hledání klíču a cestování mezi královstvími děj oživilo a já jsem již zvědavý jak to celé dopadne.

01.07.2022 4 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

(SPOILER) Zajímavý svět a postavy, avšak kniha má mnoho klišé jako např. že v sobě hrdinka najde velkou moc a zjistí kým doopravdy je. Možnost takto oživovat ztracené postavy za účelem boje na konci knihy se mi za tohoto použití v knize nelíbí, ale kniha se četla lehce a bez komplikací. Jako oddechovou YA literaturu mohu doporučit.

22.06.2022 3 z 5

Sportovní výživa Sportovní výživa Peter Konopka

Knížka nebo spíše příručka vysvětluje též základní pojmy sacharidy, tuky, bílkoviny a vitáminy. Rozdíl mezi zdravotním cvičením, vrcholovým a rekreačním nebo bilanci výživy, bilanci tekutin a minerály. Je psána učebnicově takže si moc nepočtete.

17.06.2022 2 z 5

K čemu jsou diety K čemu jsou diety Petr Fořt

Kniha poradí s dietama a vysvětlí která co obsahuje a jaký má vliv na tělo a jaká jsou pozitiva a negativa. Téma i půst a hladovky, zdravé a nezdravé jídlo a použití surovin k přípravě zdravých jídel.

04.06.2022 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Kniha je skvostná a velmi čtivě představuje krásný příběh založený na dávném sváru. Je to vyšší fantasy s přesahem. Vřele doporučuji a přeji krásný prožitek. Tloušťka knihy není ku škodě, v mém případě by mohla být i o něco tlustší.

09.04.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Na můj vkus trochu košatá, avšak i tak mě kniha zaujala. Četl jsem poměrně dlouho a nakonec kniha dopadla tak nějak jak jsem čekal. Osud se vyřádil na každé postavě a kniha je věrným svědectvím doby kterou popisuje. Do postav se dá přiřadit kdokoli z našeho vlastního okolí a proto je kniha věrohodná.

12.03.2022 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Začalo to jako parodie Tolkiena a dlouho jsem se nemohl začíst. Potom však začaly vyplouvat na povrch intriky a téct krev, bylo to zajímavější. Ke konci se to odvíjelo čtivěji a gradovalo to zajímavým zvratem. Dávám 3,5 hvězdy s přihlédnutím na zápletku.

20.01.2022 4 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Depresivní a smutná kniha se silným tématem.

04.01.2022 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Skvělé, skvostný závěr úžasné trilogie a já mohu všem vřele doporučit!!
V podstatě již nemám slov, konec přesně takový jaký jsem si přál. Dokonalé!!

30.12.2021 5 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Začátek se mi četl trochu hůř, ale po začtení to bylo jak na horské dráze. Hlavně konec, ten jsem prostě hltal a najednou bylo poděkování a konec.

STRHUJÍCÍ !!!

Ještě že mám při ruce třetí díl - Zvon. Počkal jsem až bude série dopsána a dobře jsem udělal :D Jinak bych se musel taky pokosit!

27.12.2021 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Super napínavé. Zcela mě kniha pohltila a hned jdu číst pokračování Nimbus.

16.12.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha je vyprávěna velmi rychlým tempem, snad až nad míru. Stránky letí jedna za druhou. Velmi nesympatická Erica je vážně osinou a proto jsem musel knihu mnohokrát odložit. Ještě že kniha není delší. Konec opět autorka dovedla k obratu a takto jsem to nečekal, což asi nikdo. Děti řvaly od rána do večera a pořád se zmiňovala ta kolika a jak jsou pořád všichni unavení a nevyspalí a nedaří se v práci a pořád do kola. Mě unavovalo o tom číst! Manningovi se chovali iracionáně, platili nesmyslně velké peníze za to, aby se syn nedozvěděl že je adoptovaný? Proč mu to sami neřekli.. ?

V souhrnu mi kniha moc nesedla svým obsahem a vyděračskou povahou Ericy.

10.11.2021 3 z 5