Strážkyně-žab Strážkyně-žab komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha v sobě má tolik pravdy. To, že dospělí nic nechápou, myslí jen sami na sebe a že dětství je nejhezčí období... Antoine de Saint Exupéry byl velice moudrý člověk a v této knize se to velmi zřetelně odráží. Nezapomenutelná kniha, doporučuji všem, kteří ji ještě nečetli.

Čtyři děti a skřítek Čtyři děti a skřítek Jacqueline Wilson

Jedna z nejlepších knížek od Jacqueline Wilsonové. Doporučuji!

Bratři Lví srdce Bratři Lví srdce Astrid Lindgren

Kniha je úžasně napínavá a čtivá, moc jsem si ji užila. Jediné mínus je fakt, že je podle mě až příliš smutná. V podstatě celé je to o smrti, což podle mě není úplně nejvhodnější téma pro děti. Párkrát jsem u toho i brečela. Jinak rozhodně doporučuji!

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Skvělá kniha, až na to, že mi to někdy připadalo až moc kruté. Jinak rozhodně doporučuji!

Miláčkové Miláčkové Jacqueline Wilson

Moje nejoblíbenější knížka od mé nejoblíbenější autorky Jacqueline Wilsonové. Dokonalý příběh, šťastný konec. DOPORUČUJI!

Elita Elita Kiera Cass

POZOR, SPOILERY!
Druhý díl byl o něco slabší, než ten první. Přebal opět krásný, ale to nehraje roli. V tomto díle mě America trochu štvala, hlavně když dělala scény kvůli nepodstatným věcem, se kterými se jako královna bude muset smířit. Při scéně, kdy Marlee bili rákoskou, jsem si na moment dokonce řekla, že se na to vykašlu a knihu přestanu číst, protože takovéhle věci já špatně snáším. Navíc do toho ta hysterická America... Taky mi hodně vadí to, že America neví, koho vlastně miluje a tím pádem podvádí Aspena i Maxona zároveň. Snad se už konečně rozhodne! Zbytek knihy byl v pohodě. Každopádně hodnocení dávám průměrné, protože první knize se tato nevyrovná.

22.02.2019 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekce je nejlepší série, jakou jsem kdy četla. První díl je podle mě ze všech nejlepší. Ameriku jsem si jako hlavní postavu velmi oblíbila. Má dobré vlastnosti a celkově je taková, jakou jsem si ji představovala. Jelikož mám ráda romantické knížky, tato mi vyhovovala. Momenty, kdy je America s Maxonem, jsou úplně nejlepší. Obálka knihy je nádherná, dokonalá. Myslím, že slouží jako takové lákadlo, protože málokdo při pohledu na ni této knížce odolá. Této knize nemám co vytknout, proto dávám maximální hodnocení.

22.02.2019 5 z 5

Čokoláda Čokoláda kolektiv autorů

Velmi dobrá pečící kniha, poslouží každému milovníkovy přípravy dezertů a hlavně čokolády. Je to zahraniční kniha, takže se dalo očekávat, že budouněkteré suroviny méně dostupné atd., ale stejně jsem velmi spokojená. Oceňuji především rozdělené kategorie podle typu pokrmu. Je skvělé také to, že v knize nejsou recepty pouze na dorty, koláče apod., ale i na sušenky, cukroví a dokonce i bonbony typu pralinek! DOPORUČUJI KAŽDÉMU CUKRÁŘI ČI CUKRÁŘCE, AŤ UŽ VÍCE ČI MÉNĚ ZKUŠENÉMU!

16.06.2020 4 z 5

Rasmus tulákem Rasmus tulákem Astrid Lindgren

Nádherný příběh o klukovi ze sirotčince a výjimečném přátelstvím. Knihu jsem si moc užila a proto dávám maximální hodnocení. DOPORUČUJI!

24.02.2019 5 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Kovy je můj oblíbený youtuber, takže jsem si tuto knihu chtěla přečíst, abych zjistila něco víc o jeho životě. Abych byla upřímná, moc čtivé to není. Tuto skutečnost ale dokážu prominout, protože je to Kovyho první kniha. Moc se mu líbí v jakém legračním smyslu svoje zážitky ze života popisuje. Oceňuji to. Vřele doporučuji všem Kovyho fanouškům!

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Některé příběhy byly fakt děsivé, což byl účel této knihy. Ráda se bojím, takže u mě se kniha osvědčila. Strhávám hvězdu za to, že některé příběhy jsem opravdu nepochopila, nebylo tam žádné logické vysvětlení, nedávaly smysl. Jinak rozhodně doporučuji těm, kteří se rádi před spaním trochu vystraší.

Tajemství oceánů Tajemství oceánů Tanya Stewner

Třetí díl byl ze série nejlepší. S touto knihou se s Aleou ponoříte do světa oceánu a nebude se vám odtud chtít zpátky. Čtivé, zábavné, napínavé, tajemné, romantické, dokonalé. DOPORUČUJI!

Barevné vody Barevné vody Tanya Stewner

Kniha byla stejně čtivá a úžasně pohlcující jako ta předchozí. Není co dodat. DOPORUČUJI!

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Moc pěkný fantasy příběh se šťastným koncem, který jsem jen hltala. Celou trilogii rozhodně doporučuji!

23.02.2019 5 z 5

První První Kiera Cass

Ani třetí díl na Selekci nemá, přesto byl však lepší než Elita. Maxon už jen čeká, kdy se America konečně rozhodne a řekne, že ho opravdu miluje, aby mohl Selekci ukončit a oženit se s ní. Jenže America opět dělá drahoty a stále nemůže vyjádřit své city, což mě na ní celkem štve. Opět to byla taková ta romantika, což mi vůbec nevadí, ba naopak. Nejvíce mě mrzela úmrtí na konci knihy. Naopak jsem měla radost ze šťastného konce. Kniha byla docela čtivá a celkově v pohodě.

22.02.2019 4 z 5

Vlogerky: LucyLocket - Online katastrofa Vlogerky: LucyLocket - Online katastrofa Emma Moss

Skvělá kniha pro teenagerky, zvláště pro ty zajímající se o svět Youtube :) Moc se mi líbila, četla se jako po másle, není to nic na četbu náročného. Proto doporučuji i těm, kteří toho tolik nenačtou.

16.06.2020 4 z 5

První První Kiera Cass

Skvělé zakončení příběhu, přesně takhle jsem si to přála. Jediné, co mi přišlo takové hodně náhlé a neuvážené bylo to množství smrtí na konci...
Jinak to prostě nemá chybu, NEJLEPŠÍ SÉRIE JAKOU JSEM KDY ČETLA!

03.12.2019 4 z 5

Arthur a Minimojové Arthur a Minimojové Luc Besson

Velice poutavá kniha plná dobrodružství! Užívám si hlavně vtipné scény s princeznou Selénií a její pýchou :D

30.04.2019 4 z 5

Míša v síti Míša v síti Veronika Matysová

Kniha mě moc bavila a i jsem se při čtení něco přiučila. Zábavné, čtivé, napínavé, veselé. Doporučuji!

Lexikon léčivých kamenů Lexikon léčivých kamenů Josef Pavel Kreperát

Skvělá přehledná příručka pro určování minerálů i přiřazování znamení či čaker. U sběratelů se rozhodně osvědčí.