stoun25 stoun25 komentáře u knih

Grandhotel Grandhotel Jaroslav Rudiš

Takže, prošel jsem tady ty komentáře a nějak mi to nesedí... Ale to může bejt, třeba jsem divnej a zralej na odlet balonem...
Nicméně jsem to poslechl jako audio v Rozhlasu a hodnotím nejvíš, jelikož je to příběh z jiného úhlu pohledu a i takový úhel mě přijde dost zajímavý. Od autora to je dle mého názoru výkon.
Ti, co tady dole pode mnou něco píší o honění jsou ti největší honimírové a kdo tvrdí, že to není pravda je největší...
Audio této knihy je profi práce.

05.10.2023 5 z 5

Mrchopěvci Mrchopěvci Jan Křesadlo (p)

Tahle kniha mě vyrazila dech. Čekal jsem něco úplně jiného a byl jsem překvapen jak dějem, tak literárním zpracováním.
Trochu mě připomněla Jana Pelce.
Za mě plný počet...

24.09.2023 5 z 5

Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů Říše letního měsíce: Vzestup a pád národa Komančů S. C. Gwynne

Hezky, čtivě, detailně, zpracovaná kniha o kmeni Komančů a komančerii, která mě rozšířila obzory.
Nelze hodnotit jinak než plným počtem bodů.

07.09.2023 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Hodně slušná kniha. Už je to nějaký rok zpátky co jsem ji četl, ale vzpomněl jsem si na ni, když mě jedna žena povídala, jak to bylo za komunistů všechno lepší, co se teď všechno děje a že dřív skoro žádný zločin nebyl...
Sladká nevědomost..
Je pravda, že dnes v době absolutní informovanosti by se člověk mohl zbláznit.
Nicméně, zpátky ke knize.
Dost silná káva, od které jsem se nemohl odtrhnout a tudíž, hodnotím pěti hvězdami.

Kniha džunglí Kniha džunglí Rudyard Kipling

Četl jsem jako malý kluk a zaujala natolik, že jsem na ní po letech vzpomněl a hledám ji, abych ji předal svým dětem.
Doporučuji

Jak krtek ke kalhotkám přišel Jak krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

Tak tuhle knihu jsem miloval jako malý a teď jsem se k ní vrátil při četbě dětem a musím říct, že pro mě kouzlo neztratila ani po letech

20.08.2023 5 z 5

Kriegel - Voják a lékař komunismu Kriegel - Voják a lékař komunismu Martin Groman

MilBart vystihl I můj postoj a tak již nemusím nic dodávat.
Kniha je skvěle zpracovaná jako veškerá díla pana Gromana. Klobouk dolů a dávám plný počet hvězd

19.08.2023 5 z 5

Kolonie Kolonie Rob Grant

Tak jsem se dobře pobavil, kniha byla napínavá a vtipná, mám rád sarkazmus a hlášky pana Granta. Mám rád sci-fi a tohle bylo dobře propracované.
Za mě plný počet

12.08.2023 5 z 5

Malý velký muž Malý velký muž Thomas Berger

Film jsem neviděl, ale kniha byla docela slušná. Ne tak skvělá jako Škola Malého stromu, nebo Odvedu vás do Sierra Madre, ale poměrně hezky vypráví o způsobu života na divokém západě.

08.08.2023 4 z 5

Neschopnost Neschopnost Rob Grant

Líbí se mi tento styl humoru, mám rád sarkazmus a nadsázku, ale šlo to do půlky knihy, potom to začínalo pokulhávat. Na začátku jsem se, ale fakt hodně nasmál i když jsem byl se strýcem v nemocnici jako doprovod a na chodbě strávil 5 hodin... Bez tý knihy by mě vybouchla hlava..

06.08.2023 4 z 5

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

Tak jsem si tuhle knihu dal na rozhlase jako audio. Dokonale načteno, perfektní práce. Knihu jsem četl několikrát, film viděl nezpočetněkrát, audio sjedu určitě znovu. Tohle je prostě klasika, kterou, by neměly podstupovat slečinky, změkčilí muži, děti do 15 let věku a jim podobní nikterak nevyhranění jedinci. Nechci se nikoho dotknout, omluvám se, ale číst knihu, která není určena pro každého, v rámci nějakých výzev se mi zdá nesmyslná... Čtu co mě sedne, Já se také nepokouším o červenou knihovničku mé tchýně... bodoval bych nulou a vím to, proč bych to podstupoval.
Znovu jsem si připomněl mé krásné mládí, v kterých jsem plno ran rozdal i schytal a opět trvám na 5 hvězdách.
Viva La Violence
Excelentní dílo.

01.08.2023 5 z 5

Poslední člověk Poslední člověk Doug Naylor

Pro fanoušky Červeného trpaslíka jako jsem já, absolutní pecka. Kniha mě pobavila a doplnila skvělý seriál.

30.07.2023 5 z 5

Barmské dny Barmské dny George Orwell (p)

Po knihách 1984, a Zvířecí farmě je toto naprosto překvapující dílo. Konec mě dostal.
5 hvězd a doporučuji

15.07.2023 5 z 5

Světlo přichází potmě (Spisy 2) Světlo přichází potmě (Spisy 2) Zdeněk Rotrekl

Dokonalý román. Doporučuji přečíst všem. Tedy kromě soudruhů a zasloužilých učitelek, ti by toto dílo neocenili..
Za mě plný počet

11.07.2023 5 z 5

To co tady někteří píší jako negativum, to jest Hrabalovy dlouhé odstavce, je přesně to co se mi na jeho díle strašně moc líbí, ten neuvěřitelně dlouhý tok myšlenek zachycených na papír.
Pan Hrabal je pro mě mistr pera.

20.06.2023 5 z 5

Pábitelé Pábitelé Bohumil Hrabal

Hrabal je pro mě mistr pera.
Některé povídky jsou dobré a některé... Ještě lepší.

14.06.2023 5 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Prima knížka, kterou jsme si četli na čundru ve světle petrolejky. Jenom do té doby, než jsem chtěl dolít do lampy, ale někdo omylem vzal láhev benzínu místo petroleje. Zbytek hororu jsem si prožil na vlastní kůži a knihu dočetl, až když mě pustili po 14 dnech z nemocnice.
Nezapomenutelná kniha za 5 hvězd.
Jasně...
Nezapomenutelná pouze pro mě a kamarády co se mnou u toho byli

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Krakatit.. Karel Čapek tehdy byl v Chyši u Žlutic a viděl až tam hřib výbuchu muničky v Plzni v Bolevci, to ho inspirovalo k napsání této knihy.
Knihu jsem četl a na díry po muniční továrně jsem se byl podívat.. knihu hodnotím na 5 hvězd. Výbuch na -10

Soudný den Soudný den Ödön Von Horváth

Ödön Von Horváth se začíná pomalu stávat mým oblíbeným spisovatelem. Objevil jsem jeho dílo teprve tento rok a to díky Českému rozhlasu. Perfektní a výstižné dílo. Za mě 5 hvězd.

13.06.2023 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kdysi dávno jsem četl tuhle knihu a dodnes ji mám v živé paměti, až má dcera bude mít o nějaký ten rok víc, tak jí ji dám také přečíst a budu doufat...
5 hvězd.