Světlo přichází potmě (Spisy 2) přehled

Světlo přichází potmě (Spisy 2) https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16154/svetlo-prichazi-potme-spisy-16154.jpg 4 11 11

Spisy 2. Román Světlo přichází potmě začal autor psát na začátku roku 2000; podává v něm sugestivní obraz jedinečných lidských osudů, které byly zasaženy všemi tragickými událostmi posledních šedesáti let českých dějin.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Světlo přichází potmě (Spisy 2). Přihlašte se a napište ho.

stoun25
11.07.2023 5 z 5

Dokonalý román. Doporučuji přečíst všem. Tedy kromě soudruhů a zasloužilých učitelek, ti by toto dílo neocenili..
Za mě plný počet

jitrnic
18.06.2023 3 z 5

Antikomunistický román s prvky spirituálního rozjímání. Tyto přesahy mají hloubku a stojí kvůli nim román číst/poslouchat v dobrém přednesu Igora Bareše.

Blíženec
26.04.2012 5 z 5

Autor na záložku napsal: „Román představit nelze. Aspoň několik čar a ploch: Doba od začátku protektorátu do roku před Chartou.
Hlavní hrdina , odbojář za války, se nestačí divit, jaký směr nabrala politika po válce a kolik udavačů a kolaborantů se dostává k moci. Hlavní hrdina prožívá i odsun brněnských Němců, brzy po Únoru je sám obviněn, uvězněn a řadu let tráví v komunistických lágrech a v uranových dolech. Po příchodu z vězení vidí, že svět se posunul jinam, než je schopen vnímat a opět těžce nachází své místo v životě.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Světlo přichází potmě (Spisy 2) v seznamech

rozhlasové zpracování

Zdeněk Rotrekl
česká, 1920 - 2013
2001  85%Světlo přichází potmě (Spisy 2)
1991  97%Sněhem zaváté vinobraní
2001  96%Nezděné město (Spisy 1)
1978  100%Nezděné město
1940  60%Kyvadlo duše