stolbice stolbice komentáře u knih

Turnus Turnus Hugh Howey

Výborné pokračování nebo spíše začátek...konečně znám odpověď na otázky :-) teď už jen sledovat, jak to všechno nakonec dopadne. Víc není třeba dodávat, jen bych opakovala to, co už tu někdo napsal. Jen snad, jsem zvědavá, jestli do dalšího vývoje nějak významně zasáhne silo 40 :-)

23.02.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem začala číst, protože se na ní odkazuje jiná, moje oblíbená, kniha. Je to zajímavé čtení, i když pobyt v táboře nebyl žádný med, je celý den popisován celkem optimisticky a v dobré náladě, takže se to dobře čte.
Shrnula bych to asi takto: raduj se z maličkostí, mysli pozitivně, nestěžuj si a hlavně přeží!

09.02.2016 4 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Moc pěkné čtení, ze začátku mi to přišlo trošku slabší než jednička, ale konec to vynahradil :-) už aby tu byl další díl.

05.02.2016 4 z 5

Vraždy bez svědomí Vraždy bez svědomí Luke Delaney

Tak jo, tohle mě dostalo :-) musím říct, že ze začátku mi to přišlo takové vlažné, ale pak se to rozjelo a nestačila jsem se divit genialitě těch hajzlů. Postavy jsou propracované, skvěle je vykresleno i prostředí a omezenost mužů zákona (nejde se proto divit, že si sem tam pomůžou) a naopak neomezenost pachatelů. Napsala bych, že je to vynikající detektivka, ale trochu mě děsí, že to vážně může být pravda....

03.02.2016 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

I po tolika letech, stoletích má kniha stále sílu...oslovit, nadchnout, dojmout, držet a nepustit. Čtení jsem delší dobu odkládala, protože jsem kdysi viděla film a tudíž mi tajemný prvek celé knihy nebyl skryt, ale to nevadilo. Je to krásný příběh a s chutí se teď znovu podívám na film, i když jinýma očima :-)

27.01.2016 5 z 5

Šeptající lebka Šeptající lebka Jonathan Stroud

Super pokračování :-) Tajuplné, zábavné, správně akční. Moc se mi to líbilo a opět se těším na další díl.

20.01.2016 5 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Pěkný, tajemný příběh, čte se sám. Dopoledne jsem vzala knihu do ruky a odpoledne měla přečteno :-) Atmosféra maloměsta je krásně popsána, obyvatelé sympatičtí a hlavní hrdinové nenudí.

18.01.2016 4 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Dlouho jsem přemýšlela, co a jestli vůbec k této knize/sérii napsat :-) Líbilo se mi to a musím říct, že jsem zase jednou hrdá na českou vynalézavost (inspirace Janem Žižkou). Příběh sám o sobě je dosti realistický, místy brutální, smutný a vtipný. Je úplně jedno na kolik je okopírován, poslepován a domyšlen. Hlavní i vedlejší postavy nejsou nereálně morální a hrdinské...jsou to prostě lidi a to se mi na tom asi líbilo úplně nejvíc :-) Konec je pak v podstatě happyendem, Cale dostal přesně to, co chtěl, aby mu všichni dali pokoj :-) Kdyby umřel, bylo by to moc definitivní a kdyby byl jeho odchod doplněn kapitolou po 20-ti letech...moc kýčovité.

07.01.2016 4 z 5

Dívej se, jak umírám Dívej se, jak umírám Erica Spindler

Celkem průměrná detektivka. Od strany 72 už bylo naprosto jasné, kdo je vrah. Pravda o mrtvém manželovi byla také zřejmá a podsouvání dávného přítele jako vraha bylo tak urputné, až to bilo do očí. Občas mi nedávaly smysl myšlenkové pochody paní restaurátorky, ale jinak to docela ujde :-)

20.10.2015 3 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Moc pěkná kniha :-) i když je tu často zmiňován Harry Potter nemyslím si, že by kniha byla jeho kopií, ano, určité podobnosti se neschovají - tři přátelé, jeden z nich je holka a jeden je celkem výjimečný, kouzelnická škola a Nepřítel číslo jedna, ale dějově je to nové, zábavné, napínavé a rozhodně čtivé. Těším se na další díly.

19.10.2015 4 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Přečteno za jeden den, co víc k tomu dodat :-)

15.10.2015 4 z 5

Dravec Dravec Adam Barna

Zajímavý příběh zasazený do domácího,českého prostředí. Většinou takové knihy nečtu ráda, vše nechávám představivosti, ale tahle mě opravdu zaujala. Děj má spád, vraždy jsou řádně brutální a vrah celkem úspěšně uniká dvojici vyšetřovatelů, která jen pozvolna skládá střípky dohromady. Konec je zajímavý a v podstatě otevřený, takové co kdyby....příroda se nedá jen tak zaskočit a člověk se stále vyvíjí že :-) Každopádně úplně nerozumím tomu, proč jsou tady z toho někteří lidé zklamaní, kniha je řazena do žántru sci-fi a fantasy, takže opravdu nechápu, že někdo očekával klasickou detektivku.

13.10.2015 4 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Moje první kniha ze série a můžu říct jen jedno, rozhodně ne poslední :-) moc se mi to líbilo, děj hezky plyne, vyvážený obsah faktů, zvráceností a střípků z osobního života vyšetřovatelů...Příběh rozhodně nenudil a fakt, že víte, kdo je vrah, neubírá nic na závěrečném vyvrcholení, které nemusí být pro všechny překvapením, ale rozhodně donutí člověka se zamyslet.

24.09.2015 5 z 5

Prokletí Prokletí Claudia Palumbo

Ale tak teda jo, nebylo to tak špatné, 3 hvězdy si to zaslouží, aspoň za ten konec, i když byl celkem nedomyšlený :-) Trochu mě rozčiloval popis mužských hrdinů, teda já mít doma takovouhle hysterickou, ubrečenou a emociálně nevyrovnanou osobu, tak se snad radši sama zakousnu, místy to bylo dost přeslazené a chování většinou neodpovídalo pár set let staré bytosti, o 18-ti leté hlavní hrdince nemluvím, jeden by řekl, že v tomhle věku už by mohla mít trochu rozumu....ovšem co čekat od 14-ti leté autorky, to tak věkově asi odpovídalo :-) každopádně když už vykrádám cizí díla, tak to dělám aspoň pořádně, ti medvědi, to fakt nešlo :-D

16.09.2015 3 z 5

Mezi zloději Mezi zloději Douglas Hulick

Vůbec to nebylo špatné :-) začátek se trochu vlekl, úplně jsem nevěděla, jestli se mi to líbí nebo ne, ale závěr byl super. Dost mi to připomínalo jinou zajímavou trilogii - Dolní město. Já tyhle mizerný parchanty se smyslem pro čest a zálibou v pouličních rvačkách prostě můžu :-)

09.09.2015 4 z 5

Ledový ostrov Ledový ostrov James Rollins (p)

Při čtení této knihy mi bylo, jako bych se dívala na americký béčkový film, bylo toho prostě moc, moc akce, moc zbytečných výplní a natahování, moc hraní na city, moc všeho....děj celkem předvídatelný, klaďasové, záporáci, dinosaurus jako výplň hluchých míst, sem tam nějaká ta smrt vedlejších postav, mocenské boje, přítomnost nebezpečí vyřeší kdejakou rodinnou krizi a navrch hodí ještě náhradu za mrtvé dítě....americké hodnoty, hrdinství, rodina především, západ slunce, happyend....Takže jako film by to asi bylo dobré a udrželo mě to u televize, ale jako kniha to celkem nudilo a asi tak od půlky už jsem si přála, aby byl konec.

27.08.2015 3 z 5

Ahoj z nebe Ahoj z nebe Laurie Frankel

Jedna hvězda, a to jen proto, že si někdo dal tu práci a vydal to, i když zřejmě neuměl číst :-(

26.08.2015 1 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Úžasná kniha, neskutečně mě bavila, jak jednou začnete, nemůžete se odtrhnout :-) postavy jsou sympatické, některé správně prohnané, jiné střeštěné a jiné pořádně brutální...skvělá směsice pro tento zajímavý a originální příběh.

13.08.2015 5 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Tak to byla síla, krásný postapokalyptický svět....jen ten happyend mi tam trochu nesedl, mohlo si to udržet laťku, i když na druhou stranu jsem ráda, naděje stále žije :-)

10.07.2015 4 z 5

Napůl divoký Napůl divoký Sally Green

Výborná kniha a skvělé pokračování, první díl byl zajímavý, něčím nový, napínavý....ale po druhém dílu....nevím, jestli zvládnu tak dlouho čekat na další, čte se to opravdu jedním dechem, neskutečně mě to nadchlo :-) Pro někoho to je možná až moc drsné, ale tak to je, líbí se mi, že si autorka na nic nehraje, zabíjení a boj popisuje kolikrát i dost detailně, není to hezká záležitost a nikdy nebude, smiřte se s tím :-) Vztahy hlavních hrdinů jsou úžasně popsány, nic nepůsobí křečovitě nebo moc kýčovitě, je to tak opravdové...líbí se mi ta rozporuplnost a to, že se Nathan teprve hledá...prostě smekám!

30.06.2015 5 z 5