stejsdan stejsdan komentáře u knih

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Ke knížce jsem se dostala náhodou, moje první knížka od paní Třeštíkové a byla jsem velmi příjemně překvapena, moc jsem neočekávala. Autorka je úžasně vtipná, skvěle jsem se bavila, moravský přízvuk neměl chybu:) Humorně podané náročné životní situace, nadhled, uvěřitelný příběh, četlo se mi výborně. Myslím, že to nebyla poslední knížka od této autorky.

19.09.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Super knížka, přečetla jsem jedním dechem, kniha o reálném životě, vztazích, velmi čtivě napsáno, ani chvilku jsem se nenudila a k tomu parádní humor:) Vřele doporučuju

24.04.2020 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Četla jsem během chřipky, takže za dva dny přečteno, celou dobu příjemné napětí, několik dějových linek, které se zajímavě propletly, ani chvilka nudy. Pro mě příjemné překvapení, určitě sáhnu po další knížce.

12.11.2019 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Kate Marshallová mě baví ještě víc než Erika Fosterová. Shodou okolností jsem četla první díl série až jako druhý, ale vůbec to nevadilo. Byla jsem pěkně napjatá až do konce a čtení jsem si opravdu užila.

08.10.2022 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Knížka není klasická detektivka, ale mě to nevadilo, naopak. Četlo se mi skvěle, knížka mě pohltila hned od začátku. Uvědomila jsem si, kolik znám takových Julií, Alicí apod.:) Mě se styl paní Třeštíkové líbí a vyhovuje mi. Řekla bych, že tahle knížka byla zatím nejlepší, co jsem od ní četla.
Pokud hledáte český oddychový román s detektivní zápletkou i trochou humoru, vřele doporučuji.

01.03.2022 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další skvělá detektivka z téhle návykové série : tentokrát na více témat (prostituce, imigrace), plná zvratů, ale mě i pobavila. Kim je mi snad čím dál víc sympatická. Vyhovují mi krátké kapitoly, děj má spád a nakonec všechno do sebe zapadne, i když některé otázky nechává autorka otevřené, tak snad v dalším díle:)

07.07.2021 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Knížka je naprosto úžasná, úplný poklad. Letos jsem se nějak nedokázala naladit na advent a přicházející vánoční svátky, ale tahle knížka, která si mě sama našla, mi úplně otevřela srdce, pohladila, povzbudila, zahřála...Zkrátka přesně to, co jsem zrovna potřebovala.
Děti dokážou s námi dospělými úplné zázraky. Díky MOC

30.11.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla, příběhu nechybělo vůbec nic, úplně mě to převálcovalo, a ten konec...Úžasně napsané, mohu jenom doporučit.

01.07.2023 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Ke knížce jsem se dostala úplnou náhodou a byla to opravdu překrásná náhoda.

Hned od první stránky mě Gump chytil za srdce svou upřímností, bezprostředností a hlavně svou víru v dobré lidi, vůlí překonávat nástrahy a snahou změnit někoho k lepšímu...Bulela jsem jako želva, co vám budu povídat...
Děkuju :)

16.07.2021 5 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Předem musím uvést, že jsem trochu zaujatá, už přes dvacet let pracuju ve zdravotnictví, i když v jiném chirurgickém oboru. Především musím ocenit upřímnost pana profesora, je vidět, že si na nic nehraje, žádné pózy ani ze sebe nedělá modlu. Také se mi líbí jeho názor na dnešní pacienty a jejich rodiny, mám stejné zkušenosti. Navíc ta osvěta ohledně mozku je důležitá, všude slyšíme spíš osvětu ohledně srdce, nadváhy atd. Atmosféru na kongresech znám, je poměrně jednoduché propadnout dojmu, že jsme mistři světa. Takže, děkuji za tuto knížku!

22.03.2020 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Úžasné počtení.
Knížka se mě osobně dotkla hned ze dvou důvodů: padesátá léta velice negativně poznamenala naši rodinu, můj otec přišel o tatínka, když mu byly teprve 4 roky...Nebylo to snadné čtení.
A druhý důvod: před pár lety jsme na vlastní pěst taky pátrali v archivech, matrikách apod, abychom zmapovali rodokmen právě ze strany mého otce.

"...Víte, jeden sedlák z Tomašic, poté, co ho obrali o všechno, co ho jako třídního nepřítele prohnali kriminálama, vostouzeli ho, pokutovali a dělali u něj potupný domovní prohlídky....tak ten po letech řekl farářovi: NEDONUTILI MĚ NENÁVIDĚT...."
A to je pro mě ten příběh.

Děkuji pane Hájíčku.

14.05.2022 5 z 5

Skleněné domy Skleněné domy Louise Penny

Luis Penny píše úžasně, je to záruka kvalitního čtení. Trávit část prodlouženého víkendu ve Three Pines je prostě paráda a čtenářská lahůdka. Opět nápaditý příběh, dostatek napětí a přitom lifský příběh, který zahřeje. Nápad s cobradorem mě hodně bavil. Za me perfektní knížka.

30.10.2021 5 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Úžasná detektivka, paní autorka mě nechala v napětí až do poslední stránky. Bridžové partie jsou pro mě španělská vesnice, ale to vůbec nevadilo. Taky mě bavila paní Oliverová a její finský detektiv Sven Hjerson. Agatha Christie je prostě sázka na jistotu:)

06.04.2021 5 z 5

Super knížka, odpočinková, vtipná, bavila mě.

10.06.2020 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kolikrát si každý z nás představoval co by bylo, kdyby.... Člověk si naivně myslí, že kdyby se rozhodl tak či onak, byl by šťastnější.
Knížka měla ze začátku trochu depresivní obsah, ale mě se četlo dobře a nenudila jsem se, ale asi jsem čekala něco trochu jiného a něco jakoby tomu příběhu chybělo.
Dávám 4 hvězdy, protože mě donutila k zamyšlení a čtení mě bavilo.

08.09.2023 4 z 5

Muž v mlze Muž v mlze Agatha Christie

Na knížku jsem narazila náhodou v knihovně po babičce. Byla až ve druhé řadě, což je určitě škoda, ale babička nashromáždila skoro tisíc knih....
Ale k obsahu: kromě notoricky známých detektivů Poirota a slečny Marplové se setkáme i s těmi méně známými, ale určitě ne horšími. Mě nejvíc bavil Harley Quinn, tajemný detektiv, který se náhle zjeví a zase nečekaně mizí. Umí se na případ podívat jiným pohledem. A navíc se mi líbí ta přesmyčka jeho jména - Harlekýn.
Mě to bavilo moc.
Díky babi...

03.01.2022 5 z 5

Divá Bára a jiné prózy (4 povídky) Divá Bára a jiné prózy (4 povídky) Božena Němcová

V rámci ČV jsem se vrátila k Boženě Němcové, po mnoha letech. A byl to velice příjemný návrat. Knížka obsahuje celkem 4 povídky:
1. Divá Bára - povídka o dívce, která se nebojí riskovat vyvržení ze společnosti, když pomůže trochu netradičním způsobem svojí přítelkyni. Navíc úžasné popisy...
2. Karla je psaná v domažlickém nářečí, což mě hodně bavilo:)
3. Dobrý člověk vypráví o dívce, která uteče před nechtěným ženichem a po cestě se zamiluje, ale není to klasická romantika. Také se dozvíme, co všechno museli dříve mladí lidé podstupovat, aby se mohli vyučit řemeslu apod.
4. Pan učitel popisuje chod jedné venkovské školy z pohledu její žačky.
Paní Němcová píše skvělým jazykem, během čtení na mě dýchalo lidské teplo, krásný vhled do života její doby.

03.04.2021 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Na tuhle knížku od pana Hájíčka jsem se hodně těšila a nezklamala jsem se, naopak. Osud Marie a jejích blízkých mě oslovil, našla jsem v něm spoustu průsečíků se svým vlastním. Autor má neuvěřitelnou schopnost popsat nepopsatelné a přece tak reálné situace. Skvělá kniha.

12.02.2023 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Knížka mě příjemně překvapila, krásně popisuje osudy tří na první pohled zcela odlišných žen (různé země, různé vzdělání, národnost apod.), ale tyto ženy řeší svoje problémy v podstatě stejným způsobem - silnou vůlí, odvahou, sebezapřením, odhodláním...na konci se jejich příběhy úžasně a nečekaně propojí, bylo mi líto, že už je konec....Určitě doporučuji k přečtení :)

27.05.2021 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Moje první knížka od této autorky. Moc si vážím toho, že ačkoliv je mladá, píše o 50. letech, to je moc důležité, že na to nezapomínáme, to nesmíme, proto mi nevadilo, že tam byly nějaké faktické chybičky. Dějová linka Terezy mi přišla trošku slabší, ale knížka se mi velmi líbila a četla se mi dobře. Určitě si v budoucnu přečtu další knížku od této autorky.

21.08.2020 5 z 5