stehlicek stehlicek komentáře u knih

Hrdina Hrdina Samantha Young

Jedna z nejlepších knih tohoto žánru, velmi příjemné čtení na dovolenou :-)

10.07.2017 4 z 5

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Zatím nejlepší Deaverova kniha, a to jsem ji ještě ani nedočetla. Hltám každou stránku a netroufám si odhadnout, jak to celé dopadne. Geniální! Uz teď se těším na další díly.

07.02.2017 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Já Chrise Cartera prostě miluju. Další jeho kniha a opět přečtená jedním dechem. Boží!!

19.09.2016 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Chris Carter se pomalu stává mým favoritem. A zvlášť tato série s Robertem Hunterem je prostě boží. Kniha vás popadne a nepustí, musíte číst až do rána :-) Super!!

12.08.2016 5 z 5

Chuť lásky Chuť lásky Sandra Brown

Sandra Brown je výborná, ani tady nezklamala. I když je pachatel odhalen docela brzy, knihu nelze odložit.

12.08.2016 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Jedním slovem: strhující. Miluju knihy, kvůli kterým obětujete spánek. Tohle je jedna z nich. Byl by z ní skvělý film :-) Jdu na další knížky této autorky.

13.05.2016 5 z 5

Červený dům Červený dům Mark Haddon

Pro mě zklamání. Po Podivném případu jsem se namlsala Marka Haddona a těšila jsem se na jeho další knihu, ale přiznávám, asi v třetině jsem odložila a nedočetla.

04.02.2016 1 z 5

Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Zachránit! Příběh ženy, která ukrývala rodinu Anne Frankové Miep Gies

Skvělá kniha. Ti, kteří četli Deník AF, by si měli přečíst i toto dílo, pohled z druhé strany. Výborné!

12.09.2015 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Knížky jsem se dlouho bála. Nemám moc ráda díla o válce/z války. A ejhle, z Deníku AF na mě dýchla radost ze života, lehkost psaní, prostě překvapení veliké. Anne byla opravdu talentovaná, kniha se čte velmi dobře. Vřele doporučuji přečíst i příběh Miep, která Frankovým pomáhala. Aneb pohled z druhé strany. Viz odkaz: http://www.databazeknih.cz/knihy/zachranit-pribeh-zeny-ktera-ukryvala-rodinu-anne-frankove-36630

12.09.2015 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Boží!! Čtu Harryho Holea na přeskáčku, takže už vím, že úroveň série lehoučce kolísá (ale fakt jen lehoučce), a tento díl patří ke špičce. Na stejné úrovni jako Sněhulák. Doporučuju!

12.09.2015 5 z 5

Přeprogramuj svůj mozek na lásku Přeprogramuj svůj mozek na lásku Marsha Lucas

Výborná kniha. Jedna z těch, které mi pomohly v dobách, kdy jsem měla vážné psychické problémy. Kniha je plná vědeckých faktů, ale přitom podaných velmi lehce, čtivě. A hlavně obsahuje spoustu rad, jak naučit mozek, aby dělal to, co od něj potřebujeme :-)

Nevěra po americku Nevěra po americku Martina Formanová

Jak už psali jiní, je to skvělá oddechovka. Přečteno za jeden večer. A vůbec to nebylo špatné!

17.08.2015 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Skvělá kniha! Pravda, Gerta mě rozsekala víc, ale to bude možná tím, že jsem z Brna. Nicméně i Bohyně vtáhnou čtenáře do děje tak, že není možné od nich odejít. Už teď se těším na autorčiny další knihy! :-)

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Výborné, opravdu výborné. Na dovolené jsem od knihy nemohla odtrhnout oči.

Gott – bůh, který kráčel po Zemi Gott – bůh, který kráčel po Zemi Petr Čermák

V této knize se nedozvíte nic nového. Kompilace starých rozhovorů, navíc s gramatickými chybami a překlepy ("spoléhal na vlasovou techniku" - asi myšleno hlasovou.) Opakují se tam informace i fotografie. Zbytečná kniha.

14.05.2021 1 z 5

Vojta Dyk Vojta Dyk Dana Čermáková

Takhle nějak se píší diplomky. Zkopírujete hafo rozhovorů z minulých let a přidáte omáčku. Strašné. A těch chyb! "Film Václav (2007) s Ondřejem Trojanem v hlavní roli", atd.

16.07.2018 1 z 5

Ulička Apple Tree Yard Ulička Apple Tree Yard Louise Doughty

Docela rozumím tomu, proč pánové na tuhle knihu nadávají. Toho pitvání se v pocitech je fakt dost, ovšem ženská s tím nebude mít problém, vždyť my holky takhle opravdu uvažujeme :-) A ruku na srdce, dámy, která by někdy nezatoužila po rychlém anonymním románku plném vzrušení? :-) Pravda, ty následky zde byly nečekané, možná až překombinované, ale mně se kniha líbila moc a souhlasím s Trudošem, že autorka je schopná člověka doslova připoutat ke čtení. To každý neumí.

04.04.2016 4 z 5

Zdravím tě, temnoto Zdravím tě, temnoto Sandra Brown

Jedna z mých nejoblíbenějších, čtu ji už podruhé, i když vím, jak dopadne. Kniha má spád, nedá se odložit :-) Jedinou výtku si zaslouží překlad, který občas tahá za oči. Škoda. Jinak super kniha, doporučuji.

17.03.2016 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Jak už zde napsali jiní, je to taková jednohubka. Vlastně se tomu nedá nic moc vytknout, ale HH je HH :-) Od takového Sněhuláka nebo Pentagramu se nedalo odejít a ještě dlouho mi to strašilo v hlavě. V tomto případě jsem knihu dočetla a znovu se k ní nevrátím.

02.02.2016 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Bohužel budu patřit k menšině. Knihu jsem odložila po 160 stránkách. Snažila jsem se, fakt jsem se snažila. Ale je tam tolik vrstev, že to prostě na mě nebylo :-( Pokorně jsem se vrátila k Nesbovi, který mi připadá mnohem přehlednější. Ale třeba se k Poutníkovi někdy vrátím a dočtu.

08.09.2015