Starlet Starlet komentáře u knih

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Nádherný příběh, který je o čarodějce a lovci čarodějnic. Lou a Reid, dvě hlavní postavy, které si prostě okamžitě zamilujete.
Do příběhu jsem se opravdu rychle ponořila a začetla, stránky mi ubíhaly pod rukama a opravdu dobře se to četlo. Oba dva jsou strašné protiklady, ona divoká a sprostá čarodějka a on čistý a dobromyslný, čistý lovec čarodějnic, který nenávidí čarodějnice ze všech nejvíce.
Dále nebudu vyzrazovat, pro mě to byl dokonalý příběh, který si zasloužil za mě plný počet.

Výjimečná Výjimečná Kristin Cashore

Tato kniha je sice starší, ale na kráse ji nic nevzalo. Byl to úžasně vystavěný příběh s úžasnými postavami, které se postupem celé knihy snažíte pochopit a přijít na kloub jejich schopnostem. Máme tu kruté krále, lidi s nadáním, nádherné prince s legračním jménem a jednu dívku, u které budete žasnout co všechno dokáže.
Mám ráda takové knihy, kdy hlavní hrdinka dokáže být plně soběstačná a nijak se nespoléhat na muže. Katsu jsem si okamžitě zamilovala, byla mi velice sympatická a Po, no co dodat on a jeho oči. Magický svět a celkově země a její politika byla skvěle vystavená. Celý příběh krásně plynul, nikde se nezastavoval. Jediné co mě mrzí, tak rychle napsaná zápletka s hlavním záporákem, přišlo mi to hodně uspěchané, ale to je asi jediné.

I když u nás vyšel jen první díl, nic to na kráse této knihy nebere. Knihu můžete brát jako stad alone, protože každý díl v této sérii je vlastně o jiných postavách.

Kdybych mohla knihu přirovnat ke známe ya sérii, je to Skleněný trůn.

30.06.2020 5 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Věřím, že obálka mnohé moc nenaláká a vlastně i odradí, potom možná i cena za tak relativně útlou knihu a nakonec, že se jedná především o erotickou, spíše možná více romantickou knihu.
Já šla do knihy, bez toho aniž bych si přečetla něčí názor, recenzi, prostě se mi líbila ta anotace a tak jsem šla do toho.

Opravdu jsem nečekala, že mě kniha tak dostane, upřímně mám pocit jako bych přečetla mnohem více jak jen 137 stran, protože autorce se podařilo dostat do knihy opravdu hodně.
Ano máme tu klasickou romantickou linku, ale tady mě to nijak nevadilo.
Nejvíce mě nalákala hlavní zápletka, to mě na knihu nalákalo nejvíce a přes celkem za mě ,,násilný" začátek, kde autorka tlačila na nějaké zalíbení a okouzlení hlavních postav, jsem dostala co jsem očekávala.

U konce jsem jenom trnula dechem, aby autorka dokázala vměstnat vše, je škoda, že v konečném rozuzlení nebylo více do podrobna, ale napravil to epilog.

Už se těším, na dalšího z bratrů…Ach jak já mám slabost pro Skoty.

22.01.2022 4 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Opravdu bych nečekala, že mě tato kniha na tolik dokáže udivit.
Pokud máte rádi Selekci či série Maasové, jako jsou třeba dvory, v kterých tu vidím větší podobnost, ale najdou si tu své i přiznivci Skleněného trůnu či třeba Krutého prince.

Nikdy bych nečekala, že si budu užívat milostný trojúhelník, ale v tomhle případě, jsem si ho užívala a v jednu chvíli fandila jednomu a poté druhému.

Ovšem svým způsobem se celý příběh motá pořád dokolo kolem toho samého....mám ho ráda, nemůžu si to připustit, nezasloužím si ho a tak dále... a k tomu mi přišlo, že Briela je některých ohledech strašně rychle a dobře manipulatelná a snadno ovlivněná krásnýma kukadlama.

V celému příběhu jsem hodně cítila takovou inspiraci na Tamlina a Rhysanda, jenže v tuhle chvíli to není tak, že hned začnete nenávidět Tamlina, ale nevíte koho prostě milovat a koho odsudovat... a poté, jakmile si mylíte, že to víte, vlastně zjistíte, že to zase nevíte. Fakt jsem si připadala jako Brie- rychle zmanipulovatelná.

Tajemství a manipulace vás budou doprovázat tařka celým dějem a vy si nemůže dovolit věřit těm prázným slibům.

06.11.2021 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

3,5/5*

Z první kapitolky jsem byla úplně wow, tak tohle může být skvělá kniha. Do knihy byl vnesen originálnější námět skrze právě jedy. Díky tomu, že si mohla hlavní hrdinka Jelena vybrat jestli zemře, nebo se stane ochutnávačkou velitele na mě perfektně zapůsobilo. Ovšem mám pocit, že autorka veškerou svou energii a fantasii vložila do první kapitolky a následně ji další půl knih postupně čerpala.

Upřímně první polovinu děje jsem se opravdu velice nudila (cca 150 str.), čekala jsem aspoň ze začátku nějaký větší experiment s jedy a doufala jsem, v nějaké větší naladění, ale jediné co se tam odehrávalo bylo, že autorka popisovala svět, jak se dělí, jací jsou vůdci, jak se dostal k moci hlavní velitele a podobně. Jako ano, patří to tam a bylo to tam relativně nutné, ale ne v takové dávce.
S plánováním začalo být větší vzrůšo, ale stále ne tak velké...nakonec ale v určitém bodu zlomu, mi kniha vykouzlila úsměv na tváři a s chutí jsem četla dál a dál.
Co se týče hlavní zápletky, nebylo to nijak převratné, připadalo mi, že hlavním hrdinům všechno vychází od ruky a všechno dokonale klape.

Je škoda, že autorka více nedokázala popsat bojové scény, či jak je vůbec daná osoba stará. Co se týče samotných postav, byly skvělé, sem tam až nepřirozeně dokonalé.
V knize bylo několik překlepů, nevím jestli ze strany překladatele, ale když se chvilku baví o VO4 (jedná se o takovou oblast, něco jako jako kraje v HG) a pak najednou se to změní na VO5 a o řádek později na VO4...noooo nevím.
A sem tam jsem měla opravdu velký problém, se zorientovat v dějové linii...a neměla ponětí, kolik času opravdu uplynulo.

Ovšem na starší fantasy to šlo, čekala jsem nějaký rozbouřený konec, ale byl poklidný a nemám takové nutkání vzít hned druhý díl, abych věděla jak to s Jelenou bude pokračovat.

07.07.2021 3 z 5

Svět démonů Svět démonů Sally Green

První díl Zloději dýmu, mě zase až tak nenadchl, ale říkala jsem si, že když teď bude vycházet druhý díl, prostě si ho pořídím, hlavně jsem taková, že nemám ráda, když mám třeba jen první díl- prostě musím mít celou sérii u sebe.
Svět démonů jsem začínat ani nechtěla, spíše jsem potřebovala vyplnit čas mezi tím, než mi dojde kniha kterou jsem i objednala.
Ze začátku jsem byla dosti skeptická, fakt jsem se do knihy spíše nutila, než abych se do ní s chutí pustila. To trvalo asi nějakých sto stran, poté už jsem ji nedala skoro z ruky. Příběh mě opravdu chytil a díky střídání postav jste vlastně chtěli vědět co se stane dál.
Příběh se opravdu dobře rozjel a dobře plynul, nikde žádné zdržování a vycpávkové, spíše oddechových kapitol tam bylo opravdu pomálu.
V druhém díle jsem neměla už skoro žádné oblíbence. Ano Tash bude stále postavou číslo jedna, ale už to nebylo tak, že když se na scéně objevil Edyon, měla jsem sto chutí kapitolku úplně přeskočit. Druhý díl to velice zlepšil ( a rozhodně to není vztahem mezi….) Jediný kdo mě stále štve byl Ambrose- jeho opravdu nemám ráda.

Hodnotím to 4/5. Ovšem nemůžete to srovnávat např. ke GOT, Skleněnémů trůnu, nebo Naslouchači- to opravdu ne- to je jiný level. Normálně bych to hodnotila jen 3 hvězdičkami, ale musím uznat, že druhý díl byl opravdu lepší než ten první a proto 4 hvězdičky.

Tentokrát jsem v druhém díle lepíkovala, pro upřesnění, v první díle jsem to vzdala asi po sto stránkách.

Krvavý lístek Krvavý lístek Crystal Smith

Krvavý lístek je jedna z knih, které se opravdu může považovat za FANTASY, byl to nádherný příběh s nádherným prostředím a úžasnou magií. Ze začátku měl příběh náběh na jednu německou pohádku, stejný osud princezny i koně, ale upřímně mi to nijak nevadilo, bylo to tím zajímavější, a tato verze se mi líbil mnohem více. Ze začátku jsem měla strach z milostného trojúhelníku, ale moje obavy byly předčasné.
Příběh byl velice zajímaví s ohromnou dávkou magie, akce, intrik, tajemství. Knížku jsem relativně nepustila z ruky, bylo to úžasně čtivé a hltala jsem každé slovo, které bylo napsané. Nebyly tu žádné vycpávky děje a příběh šel jen pořád kupředu. Měla jsem tu jen jednu věc, která mi ze začátku moc nevadila, ale postupem….no mi to prostře začalo vadit. A to jak průzračné byly hlavní postavy. Myslím si, že každý kdo už má načtenou nějakou tu knihu, poznal hned na začátku kdo Zane doopravdy je.
Jinak to byl naprosto nádherný příběh, až na jeden neduh, jsem si knihu opravu užila a pokud se někdo rozhoduje, jestli si Krvavý lístek přečíst, rozhodně doporučuji. Pokud milujete magii a krev, vřele doporučuji.
Pobrečela jsem si, zanadávala si, zamilovala se.
Byla to prostě pohádka

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Tenhle příběh mě rozhodně neoslovil jak některé, dávala jsem tomu hodně velké naděje, protože je to vlastně Humbook Tip, a možná proto jsem měla tak velké očekávání od příběhu. Všude jsem nalézala je chválu a skoro nikde negativní recenze.
Za začátku jsem si říkala, že to začíná velice slibně, ale jak kniha dále pokračovala, nebyla jsem z toho nijak extra odvázaná. Příběh mi přišel strašně suchý, bez emocí a místy strašně uspěchaný. Romantická linka mi přišla divná, uspěchaná a veliké klišé. Autorka si mohla vyhrát s emocemi a trochu je více rozvést, takhle jsem k hlavní hrdince a její lásce necítila zhola nic a v podstatě mi byly jedno některé pasáže, u kterých mnozí nejspíše brečeli.
Jedinou záchranou pro mě byl rozhodně konec, ten se mi asi jediný z celé knihy líbil a tak trochu jsem doufala, že autorka využije té krutosti, kterou aplikovala v celé knize a že to nebude klasický happy ending. Ale dopadlo to jak to dopadlo.

30.06.2020 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Druhý díl je o poznání lepší ale asi jsem si ho neužila úplně jak někteří čtenáři. S knihou jsem měla ze začátku trochu problém, prostě jsem se nedokázala začíst a četla jsem ji celkem hodně dlouho. Událo se tam toho málo, spíše se v druhém díle autorka zaměřila na politiku a intriky, a zamotala nám hlavy ohledně citů mezi Liou, Kadenem a Rafem. A aby toho nebylo málo, připlete se na scénu ještě jeden muž. Abych byla upřímná, tady tento milostný trojúhelník mi opravdu vadil a doufám, že koncem knihy taky skončil. Dalo by se říct, že všechno zachránil konec, s kterým absolutně nesouhlasím a přála jsem si aby to do poslední věty skončilo jinak.
Třetí díl pro mne bude asi utrpením

Vzhůru k obloze Vzhůru k obloze Brandon Sanderson

Z této knihy sem měla ze začátku trochu strach, sci fi jsem skoro nikdy nečetla, když nebudu počítat Diabolika. Ovšem, hned první kapitolka a autor mě vtáhl do svého příběhu. Nádherně vypracovaný svět, se svou historií, která neměla chybu. Lidé žijící v jeskyních a čím hlouběji jste byli, tím máte lepší postavení. V celé knize sledujeme hlavní hrdinku Spensu nebo-li taky Vývrtku (její volací znak) a taky v pár kapitolkách pohled Admirálky, kterou z počátku naprosto nesnášíte a postup knihy se to vůbec nemění.

Nechci tady toho moc vyzradit, abych vás neobrala o momenty překvapení a radosti z vyvíjení příběhu. Můžu jen říct, že autor mě do každého boje naprosto v táhl a celkově, popis bitev byl dokonalý. Nechybí tu humor, vztek, ponižování a různých další emocí. A jsem strašně ráda, že autor se nebojí kohokoliv zabít.

K této knize nemám žádné připomínky, líbilo se mi vše od A až po Z a když jsem sledovala jak Spensa odhaluje tajemství ukrývající se v OSV, tajil se mi dech.

Z konze jsem byla naprosto odvařená a nadšená

Ps: M-bote a celá jeho inteligence a prupovídky, bylo naprosto geniální a skoro pokaždé když něco řekl, jsem se musela smát.

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Nic převratného, klasika do postele, která Vám zlepší den. Škoda, že to nebylo delší.

04.04.2023 3 z 5

Řekni, že mě chceš Řekni, že mě chceš Willow Winters

Tak tohle se mi sakra líbilo. Hodně mě to díky tomu prostředí připomnělo Božského bastarda, kterého mám ráda, ale tomuto příběhu to nijak neuškodilo.
Líbil se mi styl psaní, postavy jak byly vybudovány a jak se celý děj posouval.
Ano, i tady je nějakým způsobem stejná šablona jako asi u všech knih s erotických podtónem, ale jsem ráda, že ten konec úplně až tak podle tradiční šablony nebyl. Ano, stále tu máme happy ending a dokonalého chlapa, ale někdy prostě v některou určitou dobu potřebujete přečíst takový příběh.
Takže já byla velice spokojená a něco mi říká, že to budu číst ještě několikrát.

04.04.2023 5 z 5

10 rande naslepo 10 rande naslepo Ashley Elston

Milý příběh, který se četl dobře, rychle a s lehkostí. Mnoho se dalo očekávat, dějová linka byla opravdu jednoduchá.
Nápad s uspořádáním rande bylo skvělé, a u některých jsem se dobře bavila.
Prostě takové lehké Vánoční čtení.

08.01.2022 3 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Nová série, do známe autorky Laura Kneidl, která na Vás mohla zapůsobit už s její sérii Nedotýkej se mě. Nedotýkej se mě, na mě velice zapůsobilo a četlo se to skvěle a Někdo nový nijak na své čtivosti neztratilo.

Někdo nový nám přináší nejen čtivost a zaručenost, že knihu dokážete přečíst během jednoho večera, ale taky zcela jiný příběh, s cela odlišnými postavami, které prožívají jiné trable. Hlavní ženskou postavou tu vystupuje Mickey, která se snaží ze všech sil, aby dostala svého bratra zpět, a stejně tak se sblížit s Julianem. Pro některé by Mickey chování bylo v pořádku, pro mě to bylo vyloženě jako posednutí a stolkování Juliana.

Celý příběh se motá kolem Julianova tajemství, které se Mickey snaží za každou cenu odhalit. V posledních desítkách stran, se autorka snaží řešit trochu hlubší téma, a přidat tak na vážnosti knihy a prohloubit povědomí.
Já ovšem neví, jestli to na mě tak moc zapůsobilo.

20.11.2021 4 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Až na těch pár ,,proč???" momentů, kniha splnila moje očekávání v podobě jednoduché romanťárny, s poměrně vážnějším tématem, která knihu nezkazila, ale ani úplně nevylepšila.

Příjemné univerzitní prostředí, které naláká snad skoro každého romantického čtenáře. Jedno klišé vedle druhého, ale je to tak roztomilé, že vlastně si to přečíst potřebujete.

S hlavními postavami jsme měla chvilku opravdu problém, jejich chování mi připadalo dětinské a prostě jste to nechápali. Chemie mezi nimi, mi přišla až příliš v některých ohledech uspěchaná, stejně tak i příběh. Párkrát jsem se zarazila v tom stylu ,,to jako fakt?" ale vždycky to dokázalo něco napravit.

Co se týče hlavní zápletky, dalo se to nějak tušit, a víte, jak to nakonec skončí, ale i přesto jsem se na konci v některých pasážích málem rozbrečela.

12.10.2021 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

První díl začínající série, od autorky, kterou můžeme znát již ze série Začít znovu. Monu Kasten jsem si zamilovala již od její první knihy, Začít znovu, a byla jsem opravdu hodně zvědavá na její novou sérii.

Zachraň mě nás vtáhne do příběhu mladičké ambiciózní, puntičkářské Ruby, která se díky stipendiu dostane na školu Maxton Hall, kde studuje převážně smetánka společnosti a James do této smetánky patří. Ona pocházející z chudé rodiny on z jedné z nejbohatších. Řekněme takové klišé romantických dějových linek.

Hned na začátku nás autorka seznamuje s prostředím a postavami s kterými budeme trávit tři sta stránek. Téměř na všech postavách se snažila vyzdvihnout něco více, aby ukázala, že to nejsou jen smetánka se zlatým čípkem. Některé postavy jsem si zamilovala opravdu okamžitě u jiných jsem potřebovala čas. Samotný James se na začátku prezentuje jako takový bad guy, kterému by prošlo skoro vše… no skoro.
Postupem celého příběhu je pěkné vidět, jak se Ruby a James mění. Ruby vylézá ze své ulity a James není takový jak se na první pohled může zdát. Přišlo mi přirozené co se mezi Ruby a Jamesem odehrávalo a nepřišlo mi to nijak na sílu splácané.
S příběhem Zachraň mě, jsem se nasmála, zanadávala, culila se jak měsíček na hnoji, napjala, zamilovala.

Druhého dílu se můžeme dočkat již letos v druhé polovině roku a třetího dílu se dočkáme začátkem roku 2022.

17.06.2021 4 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Do knížky jsem nešla z moc velkým očekáváním, věděla jsem o ní jen hrozně málo a hlavně to, že je to romantika a upřímně. Příběh, který jsem právě přečetla mi rozpoltil srdce.
Hodně rychle jsem propadla chemií, která byla mezi Chasem a Hailee. Příběh je krásně plynulý, nijak uspěchaný a na všechno má svůj čas. Vlastně těžko k uvěření, že se to odehrálo za 28 dní. Za tu dobu se ti dva do sebe mohli zbláznit. Stejně jako já do nich
Postupně knihou odhalujete příběh všech, nejen Chase a Hailee, ale třeba i Jespera, který je tak svou smrtí vlastně přivedl všechny k zpátky domů.
Ke konci mi začalo dávat všechno smysl a když jsem četla poslední řádky knihy, nemohla jsem zadržet slzy.

Tohle byla moje první zkušenost s autorkou a jen doufám, že takový konec si zaslouží mít pokračování.

13.11.2020

Supernova Supernova Marissa Meyer

Supernova jako zakončení celé trilogie byla naprosto bombastická. Už od začátku tu byla akce, nebo spíše situace u které jste napjatí jak se vyvine a jak to naši hlavní hrdinové zvládnou vyřešit.
První třetinu jsem knihu naprosto hltala a fakt jsem se od ní nedokázala odtrhnout, ale jak jsem se dostávala dál a Nova vyklouzla z patové situace (což bych taky možná napsala trochu jinak, třeba že by se z toho nedostala), tak příběh začal být nudný a prostě nezáživný. Trvalo mi asi 14 dní, než jsem se přes něj dostala. Byla to sice moje lenost, ale kdybych věděla že vlastně 3/3 bude tak našlapaná akcí, rozhodně bych knihu jen tak neodkládala.
Supernova mě opravdu šokovalo, hodně se tam toho dělo a autorka se nebála sem tam někoho zabít, nebo … Tohle mě opravdu šokovalo. Ovšem tak kde je velký plus pro knihu, tak je i velký mínus. Závěrečná bitva, i když fakt skvělá, úžasně vysvětlená a popsána, byla až moc dlouhá. 150 stránek na bitvu mě přijde opravdu až moc. Někdy jsem měla tu tendenci prostě, tak už konečně něco udělejte, a už přestaňte žvaňit, mít sentimentální myšlenky, vysvětlování minulosti apod. Hlavní hrdinové byly až moc nezničitelní, až moc chytří a nepřiměření emocemi bitvě. Nova se konečně dozvěděla pravdu, což bylo hip hip, hurá pro mě, protože jsem to věděla už od prvního dílu.
Ale je to vyloženě pohádka, takže všechno dobře dopadlo, jak jinak.
Opravdu by mě fakt nevadilo, kdyby situace zůstala před supernovou. (Doufám, že víte)

Ale jinak, to byla naprosto boží série, u které jsem ráda, že jsem po ní šáhla

26.09.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ze začátku jsem byla velice hodně skeptická a šla do knížky s obrovským očekáváním, protože všichni knížku velice vychvalovali, ale u mě to bylo takový, takový no nijaký, prvních sto stránek jsem byla většinu času duchem nepřítomna a po dvou kapitolkách jsem knihu většinou odkládala. Takže jsem se posunovala opravdu velice pomalu. Byla jsem často zmatená, byla tam opravdu moc jmen a kdybych předtím nečetla Grišu a neznala základy světa už do předu, byla bych zmatenější asi ještě víc. Měla jsem chuť celou knihu odložit a začít číst jinou knížku, ale potom. Asi jsem si jenom potřebovala snížit očekávání a během dne, jsem zhltla pomalu 200 stran naráz. Jakmile se to rozjelo a těch postav tam bylo pořád stejně a žádné nepřibývaly, spíše některé ubývaly jsem si příběh takřka okamžitě zamilovala, stejně tak i postavy. Nejvíce mi přirostli k srdci asi Nina a Matthias- jejich příběh mě asi více dojal.
Jedinou nevýhodou celé té knihy bylo, že se mi četla opravdu hodně pomalu, nevím jestli to bylo rozložením knihy, nebo jen něco ve mně, ale někdy mi připadalo, že než přelouskám stránku uběhne fakt věčnost. U většiny knih- tedy u většiny konců hltám každé slovo a mám tendenci přeskakovat řádky abych už sakra věděla jak to dopadne. Ano, na některých stránkách jsem tohle dělala ale nakonec jsem využila svého pomalého čtení a celý konec si patřičně vychutnala, se všemi detaily.

30.06.2020 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

První polovina kniha byla úděsná, do čtení jsem se vyloženě nutila a tak nějak jsem nepochopila hlavní hrdinku. Lia byla taková napůl rozmazlená ,, prostě si toho muže nevezmu a basta" asi takhle, byla jak rozmazlená princezna, ale na druhou stranu, jsem se divila jak se ujala své práce místo princeznování. Naši dva hlavní mužští ,,hrdinové" Kaden a Rafe, já se přiznám, první polovinu knihy jsem si je pletla a jejich pravé já jsem pořád zaměňovala a byla z nich opravdu zmatená. Prostě jsem je furt pletla do sebe
Vše se ale naštěstí změnilo druhou poloviny knihy, hlavní postavy se mi vyjasnili. Moje prvotní trable s první polovinou knihy se vytratily. Zbytek knihy jsem přečetla relativně rychle. Druhá polovina byla o poznání lepší a konečně se tam začalo něco dít, příběh mě v táhl a já si každou stránku užívala. Dokonce jsem i několikrát brečela, což jsem opravdu nečekala.
Falešný polibek je nakonec pěkný příběh, dopadlo to otevřeně, takže se hned vrhám na další díl. A musím uznat, že ten konec byl pěkně napsaný.