Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Zloba Zloba Chris Carter

Toto je první kniha od tohoto autora, která se mi dostala do ruky a můžu říct, že se mi opravdu dostala pod kůži. Opravdu nemusím nějaké šílené krváky, ale toto je tak čtivě napsané dílo, že jsem u toho vydržela vždycky dlouho do noci. Další oblíbený autor? Uvidíme...

28.11.2020 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Knihu jsem četla už dávno, ale ta silná emoce z četby ve mně zůstává stále.

11.11.2020 5 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Jako vždy Lincoln Rhyme nezklamal. Přesto, že to byla opravdu tlustá kniha, četla se mi velmi dobře. Sice bylo od začátku jasné, kdo je ten "zlosyn", ale mě vždycky dost zajímá to PROČ? Určitě doporučuji přečíst.

21.07.2020 5 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Tuhle knížku jsem četla už dávno, ale moc povídek jsem si nepamatovala, tak proč si ji znovu nepřipomenout? Pár povídek s otevřeným koncem, to si může čtenář domyslet, jak by to vlastně mělo skončit. Jo, to se mi líbí.

01.07.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

První kniha od tohoto autora, čte se velmi dobře. Příběh má spád, i když mám opět dojem, že jsem si vzala nějaké pokračování. Musím si to ověřit. Většinou si knihy vybírám podle oka, jak se mi líbí název, autor nebo obálka.
Jo jo, je to tak - třetí kniha ze série. Musím se podívat po těch předcházejících.

08.04.2020 4 z 5

Smutné pondělí Smutné pondělí Kathy Reichs

Zajímavý příběh, kde si lékařka antropoložka hraje na detektiva. Podle epilogu šlo vlastně o pravdivou událost, jenom v trochu jiné době a s jiným koncem.

30.01.2020 4 z 5

Pohádky (27 pohádek) Pohádky (27 pohádek) Hans Christian Andersen

Krásné pohádky, trošku jsem se vydala do dětství. Je fakt, jak už někdo poznamenal níže v komentářích, že české pohádky jsou prostě nejhezčí. Ale čtenář trochu pochopí mentalitu severských národů právě i z těchto pohádek...

22.01.2020 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Nádherná knížečka, trochu mi připomíná román "Zhubni", ale tady nefiguruje žádná černá magie. Přečetla jsem za jedno odpoledne a moc se mi to líbilo.

07.01.2020 5 z 5

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

I když je román staršího data, my starší známe období, ve kterém se odehrává děj. Peněz málo, na pomeranče se stála fronta, nedostatek bytů, neustálý strach z podvodu a jeho následků, strach ze zhrzeného milence a jeho msty, případně strach z manželky milence. To byl život šedesátých let. Bohudík je alespoň dost toho ovoce a o byty také není nouze, pokud máte dost peněz. Ale strachy z různých současných bubáků máme dál...

01.03.2019 5 z 5

Naše chalupářská kuchařka Naše chalupářská kuchařka kolektiv autorů

Pořídila jsem si celou sadu kuchařek z TOPreceptů a tak se jimi konečně probírám. V tomto díle jsou navíc i tipy a rady, jak s čím pracovat, ale našla jsem i pár receptů, které by opravdu stály za to vyzkoušet. Například jsem vůbec netušila, že z cukety se dají udělat výborné matjesy. Opět jsem si recept založila a zkusím.

26.04.2024 5 z 5

V pravěkém světě V pravěkém světě Arnošt Caha

Chtěla jsem vědět, co bylo inspirací pro Zemanův film "Cesta do pravěku" a tak jsem sáhla po této knize. Jak už se tady ozvalo víckrát, příběh je trochu naivní, ale na tehdejší dobu to mohlo být určitě vzrušující čtení. Jako dítěti by se mi to asi líbilo hodně.

21.04.2024 3 z 5

Smrtící povzbuzení Smrtící povzbuzení Nicholas Adams (p)

Oddechovka - už jsem to asi potřebovala. Přečteno během večera, žádný moc velký horor ani velké akce. Dokonce se mi i dobře spalo... :-)

18.04.2024 4 z 5

Zajatec Železné hory Zajatec Železné hory Henry Lion Oldie

Nebýt toho, že jsem knihu dostala jako dárek, nikdy bych po tomto svazku nesáhla. Ale co je doma, to mám většinou přečtené, takže i tuto jsem horko těžko dočetla. Nejsem literární kritik, takže nebudu hodnotit. Prostě to není čtení pro mě.

16.04.2024 1 z 5

V odstavném pruhu V odstavném pruhu Adam Pýcha

Kratičká povídka k zamyšlení.

13.03.2024 3 z 5

Den v Kocourkově Den v Kocourkově Josef Jaroslav Langer

Dostala jsem se k této knížce náhodou. Dnešní státní politika mi připadá úplně a docela nesmyslná a tak jsem ji přirovnala k bláznivé knize o Kocourkově, kterou jsem četla někdy v dětských letech. Začala jsem shánět a sehnala jsem toto. Do literárního stylu se plete staroslověnština a není to to, co jsem očekávala. Příliš zmatené.

12.03.2024 2 z 5

Zbavte se zvyku být sami sebou Zbavte se zvyku být sami sebou Joe Dispenza

Pokud bych se dokázala oprostit od všedních starostí, určitě bych se také dokázala stát jiným člověkem. Ale už jen najít si čas a klidné místo na denní meditaci - to je v mé současné situaci zhola nemožné...Ale kniha je to docela určitě inspirativní a poučná.

01.03.2024 4 z 5

Tak toto byla opravdu knížka pro chlapy/mámy v domácnosti. Zpočátku jsem se docela nasmála, byly tam popisky toho, jak malé miminko dokáže člověka deptat, aniž by to snad chtělo... Pak jsem, coby máma, začala nad příběhem přemýšlet. A to bylo špatně. Přestala jsem se bavit a hrozně jsem se divila, proč táta nechá to dítě stále padat na hlavičku... Nebo proč to dítě desetkrát denně blinká? Mě, kdyby se to stalo dvakrát za den, tak už s ním běžím k lékaři... Něco je přece špatně...
Dočetla jsem a uvědomila jsem si, že to mělo být opravdu dílko pro zasmání. Takže tu výše uvedenou kritiku chování otce beru zpět :-)

31.01.2024 4 z 5

Pošta od Mary Pošta od Mary James Patterson

Opět jedna pěkná detektivka. Alex Cross mě zatím nikdy neunavil a čte se mi velice dobře. Co jiného k tomu říct?

25.11.2023 5 z 5

Spirála zločinu Spirála zločinu James Patterson

Pěkně se četlo, děj rychle ubíhal, romány od Pattersona mám moc ráda. Píše poutavě a do konce příběhu stále přemýšlím, kdo může být ten Génius. Překvapivý závěr. Měla jsem pocit, že musím tu knížku přečíst znovu od začátku, abych si pořádně ujasnila, co vlastně ten Génius všechno spískal a kdy na to měl čas, když to byl vlastně...(to by už byl spoiler a to se čtenář dozví až na konci knihy). :-)

29.07.2023 5 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Příběh má několik časových linií a zpočátku mi dalo docela práci zjistit, kdo je kdo. Ale v podstatě jsem knihu zhltla na dva zátahy, což se mi stává zřídka. (Hlavně není čas...) Příběh je psán napínavě, do konce knihy vlastně nevím, jak to všechno dopadne...

02.07.2023 5 z 5