Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Pohádky a obrázky Pohádky a obrázky Vladimír Sutějev

Krásné pohádky, krásné obrázky. Vhodné pro čtení těm nejmenším.

28.09.2018 5 z 5

Vixen 03: Let do zapomnění Vixen 03: Let do zapomnění Clive Cussler

Nejdříve jsem se obávala, že to bude něco z války, ale byla jsem mile překvapena, že tomu tak nebylo. Sice se jednalo opět o možnou zkázu světa, ale jako vždy Dirk Pitt všechno zlé obrátil v dobré. Hezká dobrodružná kniha.

09.05.2024 4 z 5

Koření Koření kolektiv autorů

Jedna z balíku kuchařek, které jsem si nedávno objednala. V knize je spousta zajímavých recptů, nápadů a tipů, jak využívat které koření, dokonce jsem se dozvěděla, jak správně vařit rýži (?), ale fakt je, že bych se musela při svém ryze českém vaření zcela soustředit na jinou lokalitu, abych dokázala využít dané směsi nebo pasty v jídle. Většinou mají tak maximálně měsíční trvanlivost. Např. takové kari bych vařila max jednou za rok, tak co potom s tím zbytkem koření? Ale jinak je to opět krásně zpracovaná kuchařka a možná z ní i některé recepty vyzkouším.

05.05.2024 4 z 5

Godwulfský rukopis Godwulfský rukopis Robert B. Parker

Asi jeden z prvních románů pana Parkera, který jsem dost dlouho sháněla a nakonec jsem si ho někde stáhla jako e-knihu ve slovenštině. Ale to mi vůbec nevadilo. Detektiv Spenser tu je ještě sám, s nikým nespolupracuje, na nikoho se neváže. Sice ten rukopis tam byl jenom jako záminka ke hledání zločince, ale příběh se mi líbil a jsem ráda, že jsem si ho přečetla.

05.05.2024 4 z 5

Naše moučníky Naše moučníky kolektiv autorů

Opět krásně upravená kuchařka s možností shlédnutí video receptů. Na konci knihy jsou nějaké vychytávky, např. jak na kynuté těsto a to se mi taky moc líbí. A opět jsem si založila několik receptíků, které bych ještě někdy chtěla vyzkoušet.

02.05.2024 5 z 5

Naše kuchařka Naše kuchařka kolektiv autorů

V podstatě základní recepty, které dělám skoro celý život. Moc se mi líbí možnost přehrávání videí díky vloženým QR kódům. Že bych knihu vyloženě přečetla slovo od slova, to asi ne, ale založila jsem si pár receptů, které chci určitě ještě uvařit.

21.04.2024 4 z 5

Proluky Proluky Bohumil Hrabal

Kdysi jsem přečetla všechno, co mi přišlo pod ruku. Dnes si už vybírám, protože času je čím dál méně. Přes způsob, jakým pan Hrabal píše, jsem si ho znovu chtěla připomenout. Bohužel, nic moc mi tato knížka neřekla. Je to více než dvěstěstránkový monolog jeho manželky, ale jeho ústy. Asi to tak mělo vyznít, protože kdyby to psal jako sám za sebe, vypadalo by to trochu nemístně.

01.04.2024 3 z 5

Truchlivý Bůh Truchlivý Bůh Jiří Kratochvil

Podivný příběh s podivnou postavou. V podstatě neví, co s vlastním životem, zdá se, že dokáže být přímý v jednání, ale na druhou stranu je docela traumatizován při konfrontaci s lidmi z vlastní rodiny. Takovéhle hlubokomyslné příběhy jsem četla ve věku studijním, dnes už se k nim stavím poněkud váhavě.

21.03.2024 3 z 5

Vir Vir Robin Cook

Na tuhle knížku jsem se moc těšila, protože knihy Robina Cooka mám moc ráda. Vždycky se v knihách soustředil na problémy lékařské péče a samozřejmě také řešení případů souvisejících s lékařskou praxí. Tato kniha se zabývá spíše finančními problémy ve zdravotnictví, jako nedostatečné zdravotní pojistky a přemrštěné fakturace za ošetření. Z četby jsem měla opravdu divný pocit. Tragédie v rodině je brána jen jako mimochodem a otevřené plánování vraždy je mi fakt proti mysli. Běhá mi z toho mráz po zádech. Místo hřejivého pocitu z četby mám z toho rozhozenou důvěru ve zdravotnictví a v budoucnost vůbec.

19.03.2024 3 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Zezačátku mě kniha nějak nebavila, dokonce jsem ji odložila na jindy. Letos je jedním z úkolů "Výzvy" přečíst knihu s více než dvěma perspektivami vyprávění a to je přesně tato kniha. Takže jsem se překonala a dočetla ji. Bylo mi smutno z toho, když jsem si uvědomila, že takovýto "socialismus" byl vlastně i u nás za mého mládí. Obchody zely prázdnotou, na banány jsme na Vánoce čekali dlouhé fronty. Dobře napsané a pravdivé. Hlavně se mi líbily na konci poznámky autora: co, kdy a proč...

12.01.2024 3 z 5

Chladná ocel Chladná ocel Paul Carson

Detektivka s několika rovinami děje, které se nakonec ukážou společné. Zajímavá zápletka, svižný způsob psaní, kniha se mi četla velice dobře.

11.05.2023 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

(SPOILER) Tak zase nevím, co si o této knize mám myslet. Tak trochu mi připomíná "Apokalypsu Z", u níž jsem přečetla dva díly a třetí jsem už nějak nedala. Oživlé mrtvoly a do toho milostný románek. Pořád jsem čekala, že se alespoň dozvím, jak to všechno vzniklo a proč. Ale možná to nebyl ten pravý záměr autora. Královna hororu se snaží o hrůzostrašný děj, ale já jsem spíš uronila slzičku v té citové záležitosti...
V podstatě se mi kniha četla dobře a líbila se mi. Mám připravený druhý díl, tak uvidím.

23.03.2023 4 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Knížka je psaná v první osobě adolescentním klukem, který neví, co s životem. A jak by taky mohl v patnácti letech... Život čtyři děti postaví před velký problém, který si vyřeší po svém, aniž by uvažovali o následcích. Všechny děti jsou tak trochu mimo, takže není divu, že se na jejich podvod brzy přijde. Kniha končí blikáním policejního majáčku, takže si čtenář může domyslet, jak a kde všechny čtyři děti asi skončí.
Zajímavé čtení, do "Výzvy 2023" se hodí.

05.01.2023 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Zábavné dílko, občas jsem se i zasmála, ale jak píšou čtenáři níže, už to není jako první díl Aristokratky. Tam jsem se fakt "válela po zemi" smíchy. No nic, jsem ráda, že se v české literatuře objevují humorné knihy.

25.11.2022 3 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Souhlasím s některými komentáři níže, kniha je možná více rozvleklá a kdyby byl děj svižnější, četla by se rychleji. Alespoň mě ano. Četla jsem ji jako e-knihu na mobilu večer a občas jsem i usínala...:-) Jinak je Deaver jeden z mých oblíbených autorů.

28.08.2022 4 z 5

Ztracené kosti Ztracené kosti Lincoln Child

Příběh má napětí, je tam i trošku hororových scén, dobrá četba. Začínají mě bavit knihy s tématikou z hor.

15.06.2022 5 z 5

Ledové peklo Ledové peklo John W. Campbell Jr.

Má to být předloha k filmu Věc, který se mi moc líbil a tak jsem sáhla i po tomto díle. A můžu říct, že mě autor nezklamal. Líbilo se mi to. I když tam bylo poměrně dost postav a žádná hlavní. Ale to už mi vysvětlili v předmluvě...

03.02.2022 5 z 5

Studie v šarlatové Studie v šarlatové Arthur Conan Doyle

Krásný příběh Sherlocka Holmese. Sice trochu kratší, ale zajímavě podaný.

31.01.2022 5 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Zajímavý úkaz : kdykoliv si Stephen King sedne k textovému editoru (!) , napadne ho úžasný námět na povídku. Kdykoliv si já sednu k jeho knížce, začnou mi vstávat vlasy na hlavě. Vážně, člověk je plný očekávání věcí příštích a protože toto jsou povídky staršího data, ta hrůza z nich přímo sálá.

09.01.2021 5 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Četla jsem hlavně kvůli Výzvě 2021, manžel mě odrazoval, že je to smutné, že tam umře Janinka. Ale tam nakonec umřou VŠICHNI! Nějak už jsem zapomněla, jak to vlastně bylo a i když je to pohádka, slzička mi ukápla...

02.01.2021 4 z 5