Pohádky a obrázky

Pohádky a obrázky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17634/bmid_pohadky-a-obrazky-Crs-17634.jpg 5 112 32

Třináct nádherných pohádek doplněných o autorovy obrázky. Obsah: Kuřátko a kachňátko; Tři koťata; Pod hříbkem; Kdo to mňoukl?; Různá kolečka; Lodička; Zázračná hůlka; Jablko; Myška a tužka; Kohout a barvičky; Rozmazlená kočka; Stromeček; Co je to za ptáka?.

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Progress

Сказки и картинки , 1965

MarciLiška
MarciLiška
včera 4 z 5

Kniha s pohádkami se velice líbí. Dcerka i syn chtějí číst znovu .....knihu vřele doporučujeme. ...

Marketplace
Marketplace
25.12.2023 5 z 5

Babička nám půjčila knížku na čtení pro 3letou dcerku,která si ji ihned oblíbila. Pěkné obrázky i příběhy.

LunaL.
LunaL.
18.11.2022 4 z 5

Knížka po mojí mamce, kterou mi četla a teď ji čtu svým dětem. Nad nějakými pohádky se člověk pousměje, jiná prostě nezestárnou :)

taikatalvi
taikatalvi
06.01.2021 5 z 5

Mám ju v origináli, v ruštine, už od detstva ju mne a sestre čítala mamka. Zahryzol sa do nej zub času, je aj trošku počmáraná, ale je to môj veľký poklad. Dúfam, že raz z nej budem čítať mojim deťom :) Nádherná kniha a krásne príbehy. Ilustrácie sú krásne.

katka134
katka134
26.06.2020 5 z 5

Návraty k této nádherně ilustrované knížce pohladí duši. A nezaleží na věku- každý si rád posedí " Pod hříbkem " nebo vyjede "Lodičkou".

vladkamudrova
vladkamudrova
05.03.2020

Na téhle knížce jsem vyrostla já i moje dcera :-)

Bauriska
Bauriska
22.07.2019 5 z 5

Čtu ji dětem s tak nádhernou nostalgií.. Je to jeden z mých pokladů v dětské knihovničce a doufám, že i děti ji budou mít rády.

Nelly
Nelly
18.04.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek (a stále v knihovně je, mnohokrát čtená a listovaná - nejen mnou, ale i mými sourozenci a dětmi). Krátké, výstižné příběhy s nádhernými ilustracemi.

Lymril
Lymril
02.01.2019 5 z 5

Urovnávám knihovničku a našla jsem v ní tenhle poklad. Paráda.

jana6012
jana6012
10.10.2018 5 z 5

Nádherná knížka, bohužel, nemůžu ji nikde sehnat.

Stanas513
Stanas513
28.09.2018 5 z 5

Krásné pohádky, krásné obrázky. Vhodné pro čtení těm nejmenším.

Jana283
Jana283
25.07.2018 5 z 5

Tolik knih jsem přečetla a ztratily se mi.... Ale tahle - všechny hrdiny i obrázky si vybavuji. Je důkazem velkého umění psát pro děti. Z těch ilustrací a textů, které se na nás dnes valí je mi mnohdy smutno. Díky za "krabice jistot" na půdě, které čekají na další generace...

Nestorkea
Nestorkea
23.07.2018 5 z 5

Jen mě mrzí, že z Hůlky šikulky se v novějším vydání stala Kouzelná hůlka...

wooloong
wooloong
15.07.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek mého dětství. Koupil mi ji dědeček a před spaním mi z ní četl. Milovala jsem milé příběhy doplněné krásnými obrázky zvířátek. Později jsem z téže knížky četla své dceři. Skvělá knížka, všem doporučuji.

ZÓNA
ZÓNA
26.06.2018 5 z 5

Nostalgické zastavení u knihovny a připomenutí si dětských let. Kolik času jsem trávíval nad krásnými obrázky a četl si stále dokola omamné příběhy zvířátek.
Co příběh to klenot, co ilustrace to pohlazení po dětské duši.
Osobně nikdy nemohu zapomenout na pohádku POD HŘÍBKEM, KOHOUT A BARVIČKY a JABLKO.
Bylo mi u prohlížení této knihy smutno a uvědomoval jsem i fakt, že zřejmě schází i současným dětem, které více času tráví u počítačů a s prominutím u amerických "disneyovek".
Krása by měla být nepolitická, a když jde o literaturu, měla by tato slova platit dvojnásob.
Rád bych se pletl a byl rád za každého Sutějeva v dětství našich dětí.
Mě kniha okouzlila tehdy a okouzluje dodnes...

SSTknihy
SSTknihy
15.06.2018 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Pohádkové příběhy o zvířátkách jsou neotřelé, nápadité, vtipné a jak už to tak u pohádek bývá, i poučné. Navíc jsou doplněné krásnými ilustracemi - na hloupou kachnu s labutím krkem, pelikáním zobákem a pavím ocasem se hned tak nezapomíná.

Lena0210
Lena0210
12.11.2017 5 z 5

Nejoblíbenější pohádky mého dětství.

Dandy1
Dandy1
25.10.2017 5 z 5

Tohle je moje nej nej nej kniha z dětství. Nejvíc mi bylo líto kuřátka, které se topilo. A kočku, která si dělala srandu z malého štěňátka jsem nesnášela :-)

anája
anája
04.09.2017 5 z 5

Musím se přidat ,je to úžasná knížka ,milovala jsem od dětství a četla neustále dokola ,moje děti ji po mě zdědily.Teď jsem si na ni vzpomněla a nikde nenašla,tak jsem si ji znovu sehnala ,protože chci číst vnoučatům a je strašně zajímavé ,že tady někdo psal,že nemusel tu pohádku o dopisu pro dědu Mráze-a tu jsem taky neměla ráda jako jedinou a nevím proč.....Jinak bylo nádherné to poučení -třeba jak hříbek vyrostl nebo ježek z hůlčičkou .....

terezie6086
terezie6086
02.06.2017 5 z 5

Jako malá jsem ji zbožňovala a miluji dosud :-)