Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

(SPOILER) Docela mě to dostalo. Hned od začátku (nebo od konce) jsem odhadla Daniela jako záporňáka, ale u Gabriely jsem byla docela mile překvapena. Ano, do konce jsem si pořád musela přehrávat v hlavě předchozí kapitoly. Dobře napsáno.

14.09.2020 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nejdříve jsem viděla film, teprve teď jsem si přečetla knihu. Poutavě napsáno, mohlo by se to stát. Líbila se mi.

21.08.2020 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Roberta Bryndzu jsem vůbec neznala, až jsem na jeho jméno narazila v nějaké ne právě lichotivé diskuzi a tak jsem se chtěla na vlastní oči seznámit s jeho stylem psaní. Musím říct, že jsem byla příjemně překvapena. Jeho stal psaní mi vyhovuje, nejsou tam dlouhé nudné popisy, je tam hodně dialogů, má to spád, prostě příjemné čtení. Určitě mu zůstanu "věrná" a budu nadále vyhledávat jeho knihy.

06.03.2020 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Kingovi nezklamali. Stephen spolu s Owenem odvedli pěkný kus práce. Ať si říká kdo chce, co chce, jaký by byl život bez žen? Asi nic moc... Už to je podnět k zamyšlení.

20.08.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Super knížka na pobavení, moc jsem se u toho nasmála.

09.08.2019 5 z 5

Naše kuchařka 2 Naše kuchařka 2 kolektiv autorů

Opět jako první díl, žádné extra recepty, které bych už neznala. Ale přece jenom je tam pár věcí, které si potřebuji připomenout, jako například vysvětlení tradic Velikonočních svátků. Hezká publikace.

23.04.2024 4 z 5

Stephen King ve filmu Stephen King ve filmu Ian Nathan

Ať je kniha od Kinga anebo o Kingovi, prostě je to moje srdeční záležitost. Jsem ráda, že vyšel seznam zfilmovaných děl mého oblíbence, ale stejně mi to připadá trochu ošizené. No jo, já bych chtěla od Kinga takový "nekonečný příběh" a to taky není možné...Určitě je kniha výborně zpracovaná včetně fotografií buď z uvedených filmů nebo i z natáčení. Před každým popisem filmu je připomenuto jednou větou stručná zápletka a to se mi na tom také moc líbí. Prostě - stojí za přečtení.

18.04.2024 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Asi polovina knihy mi přišla spíše jako romantická, zčásti tragická a smutná, prostě žádný moc velký bestseller bych v tom nehledala. Tip na toho špatného jsem si také udělala správný, ale je fakt, že ve druhé polovině se konečně začalo něco dít a spravedlnosti bylo učiněno za dost.

25.03.2024 5 z 5

Neklid Neklid Jeffery Deaver

Hodně rozvláčně napsaný příběh. Spousta popisů předcházejících situaci, např. jak a kde hlavní postava vyrůstala, proč ho honí několik různých lidí, popisy prostředí. Prostě - už na začátku příběhu mi ty dlouhé popisy neseděly, knihu jsem odložila a vrátila se k ní po několika měsících. Horko těžko jsem ji dočetla, ale mám pocit, že by byla mnohem zábavnější, kdyby tam bylo více akce a méně popisů. Nakonec jsem usoudila, že to bylo právě cílem celé knihy, protože na pár posledních stranách se celá situace obrátila a překvapivě se ukázalo, kdo je vlastně v příběhu ten špatný. Alespoň pro mě byl ten konec docela nepředvídatelný.

20.03.2024 4 z 5

Básně z koncentračního tábora Básně z koncentračního tábora Josef Čapek

Nevím, jestli je to ta správná kniha do výzvy 2024, ale Josef Čapek napsal tyto verše v koncentračním táboře, čili ANO. Jsou tam vzpomínky na bratra Karla a další spousta krásných veršů. Z celé sbírky básní je cítit smutek a stesk po domově, po přírodě a hlavně po svobodě.

23.02.2024 4 z 5

Jedenáctá rozhodne Jedenáctá rozhodne James Patterson

Opět se prolíná několik dějových linií, což ale vůbec není na závadu. Nejvíc mě potěšil závěr, protože jsem se bála, že Lindsay nedopadne dobře...

15.08.2023 5 z 5

Tuhá zima Tuhá zima Kim Faber

Mě se kniha líbila, mile mě překvapila. Dobrá zápletka, i když se zase jedná o případ v důsledku "zametený pod koberec". Ale tak už to na světě chodí...

24.01.2023 5 z 5

Faraonova šifra Faraonova šifra Lincoln Child

Záhada staroegyptského disku, honba za ukrytým pokladem, záchrana životů...Kniha ukončuje sérii s Gideonem Crewem, celá série se mi líbila.

13.10.2022 5 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Knihu jsem si vypůjčila v knihovně v rámci "Výzvy 2022" - letošní vydání. Ne, že bych byla zklamaná, ale ani nejsem nadšená. Prostě takový deníček ženské posedlé sexem. Moc mě neoslovily konce kapitol, kde se hrdinka většinou rozpláče nad svým osudem.
Chápu, že jakákoliv závislost je těžko napravitelná, když si vezmu například alkoholismus nebo drogy - jak se říká alkoholik zůstane vždycky alkoholikem. Tady asi záleží hlavně na tom, jestli ten dotyčný chce nápravu sám nebo je k tomu donucován. A taky záleží na jeho silné vůli. Ale nemá smysl bagatelizovat problém, nevím, jak bych se chovala já v její kůži...
Knížka je napsaná čtivě, nejsou zde žádné zbytečné popisy a téma je neotřelé. Líbilo se mi to.

16.02.2022 4 z 5

Šťastný život Šťastný život Will Bowen

"Až se dáte do pořádku uvnitř, srovná se i to, co je venku." Své štěstí si každý vybírá sám, každé ráno, každý den, každou minutu si vybíráme, jestli budeme šťastní nebo naštvaní. Radši budu šťastná.

11.06.2020 5 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Novodobá červená knihovna, bez známky toho, kde a kdy se příběh odehrává. Děj není také právě moc propracovaný. Trochu mi připomíná Kmotra. Přesto dávám 5 hvězdiček. Čte se dobře, má to spád, je tam i trocha erotiky.

28.03.2020 5 z 5

Bankéři Bankéři Arthur Hailey

Román Bankéři jsem si půjčila do Výzvy, protože jsem vždy chtěla pracovat s penězi (a prakticky jsem to vlastně celý život dělala), ale jak jsem knihu otevřela, první slovo bylo zájmeno. A protože se zájmeno v knihách špatně hledá, dávám na toto téma.
Román se mi moc líbil, Haileyho čtu ráda. Přesto, že román byl napsán v sedmdesátých letech, už tehdy se do finančnictví dostával moderní způsob bankovnictví pro běžného uživatele. Dnes ani nemusíme do banky a dokážeme si nakoupit a zaplatit bezhotovostně. A to, co se dělo v bance v této knize, se může stát kdykoli a kdekoli zas.

24.01.2020 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Opět jsem se dobře bavila, smích prodlužuje život! :-)

09.08.2019 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Uf, to byl nářez. Vůbec už se nedivím, že tuto knížku zmiňuje King v Danse Macabre. Ze začátku se téměř nic neděje, ale ke konci knihy se stupňuje napětí až k hororu. Hodně psychologické, opravdu krásné počtení pro milovníky tohoto žánru.

18.03.2019 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Paní Pedias - film taky doporučuji, protože Saturnina hraje Oldřich Vízner a je tam prostě nepřekonatelný! Ale kniha je kniha!

27.10.2018 5 z 5