Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Tak nějak nevím, co si z této knihy mám vzít. Knihu jsem sháněla dost dlouho, protože jsem si ji prostě musela přečíst, když jsem na ni četla takové ohlasy - jedna z nejděsivějších apod. Na dvěstěpadesáté stránce jsem si pořád říkala, čeho se mám bát a že to děsivé teprve přijde. Možná mě mělo vyděsit, že hrdinové najednou nevěděli, co se s nimi děje ani kolik jich vlastně bylo.
Pokud bych měla hodnotit vyprávění formou reportáže, bylo to dost pravděpodobné a slušně podané. Pokud se ale zamyslím nad hlavní postavou, která ujíždí na tripu a nezná nic lepšího než se zviditelnit na blogu, asi bych o hodnověrnosti příběhu dost pochybovala. Člověk si umí vsugerovat různé věci (nesmysly). Jak říkám, nevím, možné je vše...

03.04.2022 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Taková knížka vyloženě pro chlapy, o tom, co se jim může zrodit v hlavě. Zpočátku to vypadalo na komedii, ale na konci to byla spíš tragédie. Bohužel jsem neviděla film, abych mohla srovnávat, ale asi bych na něj ani nešla. Jak se říká, není to můj šálek čaje. Ale jako oddychovka dobré.

01.10.2021 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Poněkud morbidní čtení, ale poutavě napsané. A zase se musím zamyslet nad možností, co kdyby to takhle opravdu někdy na světě dopadlo? Rozhodně se už těším na druhý díl a budu shánět třetí...

18.03.2021 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Mám ráda literaturu sci-fi a toto je klasická zápletka: Co by bylo, kdyby...

04.09.2018 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Krásná knížečka s nádhernými ilustracemi Bernieho Wrightsona. Jako první letošní kniha, na kterou jsem se fakt těšila, současně splňuje hned několik témat v letošní výzvě. Vybrala jsem téma č.7.

03.01.2024 5 z 5

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Na knize mě upoutala hlavně obálka s Angelinou Jollie a tak jsem si ji koupila. Román je psán spíše formou deníku s průběžnými návraty dvou sester do dětství. Starší chrání tu mladší i za cenu lhaní policistům. Určitě bych nevěřila, že by mohlo dívce projít hned několik vražd bez sebemenšího podezření ve skutečnosti. Na prvotinu je román čtivý, ale bez očekávání větší zápletky.

06.06.2023 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Krásný fantasy příběh, všechny tři díly se mi moc líbily a doufám, že to brzy uvidíme v kinech nebo na obrazovkách TV. Myslím, že by to mohl být velice úspěšný filmový snímek. Na to, že čtu spíš thrillery a horory, fantasy jsem poslední dobou také propadla trochu díky své vnučce, která mi tuto trilogii doporučila s nadšením jí vlastním. Určitě doporučuji přečíst.

03.05.2023 5 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Víc než inteligentní, mi Bridget připadá jako naivka. Ale při svém věku už by mohla mít víc rozumu... No, na pobavení je to knížka tak akorát. Někdy k smíchu, někdy k pláči. Přečetla jsem ji během dvou dnů.

09.03.2024 3 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Přečteno, dá se říct, jedním dechem. Nechci psát, že mám divné pocity i u nás doma, ale trošku možná ano. Vždycky mě lákala duchařina, ale taky z ní mám trochu nahnáno, takže se raději do ničeho moc nepouštím. Co kdyby...

25.10.2023 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Opět psychopatická rodina, kde si otec vysnil zahradu s motýly a myslí si, že dělá velice záslužný čin, když zachraňuje dívky z ulice. Je to jeho sen a věří mu natolik, že bere i vraždy jako splnění svého snu. Trochu přitažené za vlasy, ale dobře zpracované téma. Román je napsán z části retrospektivně, čte se velice dobře.

04.06.2023 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Hodně emotivní čtení, hlavně mě tam ničila představa obchodu s dětmi, ale bohužel se to asi děje stále. Děti se ztrácejí a nikdo o nich neví. Jude jako detektiv je vynikající. Bude ještě další díl?

13.06.2021 5 z 5

Navigátor Navigátor Clive Cussler

Dobrodružné romány pana Cusslera mě moc baví, je to dobrá oddychová literatura. Pan Cussler opět nezapomněl vložit své jméno do románu (už se to pro mě stalo výzvou k hledání a byla bych zklamaná, kdyby se tam neobjevilo...:-) ) Je to hezké čtení.

04.03.2024 5 z 5

Kdyby Ogden uměl česky Kdyby Ogden uměl česky Ogden Nash

Jako mnozí čtenáři níže, stáhla jsem si e-knihu kvůli výzvě. Neumím moc anglicky, takže nevím, do jaké míry souhlasí překlad veršů s originálem, ale podle mě jsou to krásné a vtipné verše.

15.02.2024 4 z 5

Poslední úkol pro Gwendy Poslední úkol pro Gwendy Stephen King

Kniha prakticky splňuje dva úkoly Výzvy 2024, ale uvidím, kam ji nakonec zařadím. Téma mě docela překvapilo, likvidace nebezpečného přístroje v kosmu... Nečekaný zvrat na palubě vesmírné stanice a rozhodnutí hlavní hrdinky... V knize je vhodně použita situace, ke které došlo docela nedávno v celém světě - Covid-19, což mě také upoutalo. Prostě, opět jsem se nezklamala v knize, kterou napsal můj oblíbenec.

20.01.2024 5 z 5

Kouzelné pírko pro Gwendy Kouzelné pírko pro Gwendy Richard T. Chizmar

Ve výzvě 2024 je bod č.19 - kniha, která má na obálce hodiny. Na obálce této knihy obrázek hodin je, sice malý, ale zato dvakrát - na věžních hodinách. Knížka se mi moc líbila, už se těším na poslední díl. Je to taková mírně kouzelnická pohádka pro dospělé. Hezky se čte a člověk se u čtení krásně uvolní.

14.01.2024 5 z 5

Rudá zem Rudá zem Adam Nevill

Tak nevím, co si mám myslet o této knize. Označená jako horor, což žánrově asi souhlasí, ale děj mi připadá tak trochu zmatený. Hlavně téměř do konce příběhu nevíte, co se vlastně v té rudé zemi skrývá a proč. (Psi!?) Zdlouhavé popisování pocitů hlavních postav mi taky dalo zabrat. Patnáct kapitol o tom, jak jedna hrdinka plave v moři a druhá je zavřená doma... no tedy! Možná to přeháním, ale z této knihy jsem tak trochu zklamaná. Rozvleklá a místy opravdu nudná. Možná kdyby měla tak o sto stránek méně, už by se četla jinak. A na konci je rychlé vysvětlení všeho, co se stalo tak nějak hodně shrnuté a dá se mluvit opět o otevřeném konci. Co se stalo dál s těmi psy? Co dělali přeživší rudí? Ale určitě nechci snižovat spisovatelův um, někteří čtenáři takovýto styl psaní jistě oceňují.

16.07.2023 3 z 5

Vraždy na molu Vraždy na molu Ken Bruen

Po přečtení této knihy jsem zapochybovala, jestli se tomuto dílu dá říkat detektivka. Asi bych to nazvala Zpověď alkoholika. O nějakém velkém vyšetřování tady nemůže být ani řeč. Divila bych se, kdyby si takový člověk vůbec něco pamatoval, natož aby vyřešil sérii vražd... :-) No, nechme na hlavě. Účel to splnilo - do Výzvy 2023, ale Kenu Bruenovi dám šanci jedině tehdy, až si přečtu těch dalších několik stovek knih jiných autorů, které mám v plánu si přečíst...

08.04.2023 2 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Četba ve mně zanechala hodně smíšené pocity. Určitě ne negativní, ale uvědomuju si, že život není jenom o štěstí a jsou lidé, kteří se na povrchu zdají bezvadní a přitom jsou to pěkní úchylové...Bylo mi líto obětí a držela jsem palce Jude.
Musím si připomenout první díl, neboť jsem ho četla již vloni.

27.05.2021 5 z 5

Liška Bystrouška Liška Bystrouška Rudolf Těsnohlídek

Tak jsem knížku přečetla včera na jeden zátah v rámci Výzvy. Moc jsem se u toho pobavila. Už jenom to nářečí v čtenáři vzbuzuje úsměv. Myšlenky lišky, uvažující jako člověk, jsou nádherně zakomponované do celého satirického příběhu. Navíc kresby Stanislava Lolka krásně doplňují scénu děje. Hezké čtení.

29.01.2021

Lakomec Lakomec Molière (p)

Mám docela živou představivost, úplně jsem viděla scénu a herce na jevišti... Hru jsem četla hlavně do Výzvy, ale docela se mi to líbilo. Zase jsem zkusila něco jiného než thrillery.

04.01.2021 4 z 5