Sova15 Sova15 komentáře u knih

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Opět klasika, kdo by Tři mušketýry neznal. Knížky jsou objemné, ale dobře se čtou.

23.05.2020 5 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Kdysi jsem četla, nedávno poslouchala jako audio. Výborné, bohužel v některých věcech i teď aktuální.

23.05.2020 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Mě se také kniha líbila. Příběhy postav se krásně prolínaly a já jsem se vždy těšila, jak to bude dál. Uvědomila jsem si, že (i ve skutečném životě) je každý jiný a že každému může vyhovovat něco jiného. Důležitý je postoj ke svému životu a když se pro něco rozhodnu, jít za tím. Zde, ti co lžou a ubližují druhým, dostali lekci. Kdyby to tak bylo i ve skutečnosti....

03.05.2020 5 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Další kniha od Kmenty. A další nářez. že Babiš není neviňátko, ale (jak to napsat slušně?), jsem věděla. Přesto mě dost věcí překvapilo. Oceňuji, že pan Kmenta "neplácá", vše má podloženo, většinou z více zdrojů.
Jen stále nechápu, proč Babiše někdo volí. To jsme slepí a hluší i v době, kdy se k informacím dá dostat. Docela se bojím, co bude dál. A těším- i netěším se na Rudého Zemana.

03.01.2020 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Zase jedna z knih, od které jsem se nemohla odtrhnout. Moc se mi to líbilo a určitě se časem vrhnu na další díly. Cestou do a z práce jsem poslouchala audioknihu krásně namluvenou Martinem Stránským a doma knihou vyplňovala každou volnou chvilku. Jsem zvědavá i na i film.

26.05.2019 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Pan Mawer opět nezklamal. Obdivuhodné je, co vše o naší historii ví (Milada Horáková, Palach, Kafka...). Příběh je velmi čtivý, autentický a tak může mladé nenásilně poučit. Jen malá připomínka. Když popisuje mladé lidi v Čechách, duchem jsou zajisté podobní těm západním, ale v té době neměli všichni džíny (daly se koupit je v tuzexu). To ale neubírá na mém kladném hodnocení knihy. Vřele doporučuji.

28.03.2019 5 z 5

Osel a stín Osel a stín Jan Werich

Knihu jsem si našla díky výzvě - kniha vydaná v roce, kdy ses narodil. Ač hra je z roku 1933, první vydání knihy je z roku 1965. Některé hry Voskovce a Wericha znám, ale Osla a stín jsem četla poprvé. Báječné, aktuální v době vydání, ale i bohužel i dnes. V některých pasážích jsem slyšela hlasy těchto velikánů naší literatury a divadla. Škoda, že není z té doby nahrávka. (Nebo neumím hledat? )
Velmi zajímavé jsou kritiky hry, které jsou součástí knihy a samozřejmě i rozhovory s Voskovcem a Werichem.
Určitě opráším i jiné hry Osvobozeného divadla. A tuto jsem předala dceři, která se shodou náhod o ní učí ve škole.

14.06.2018 5 z 5

Budu mít komentář opačného rázu. Kniha se mi moc líbila, možná víc, jak Stařík. Nad neobvyklými situacemi se asi nesmí moc bádat. Já jsem se skvěle pobavila a těším se na Zabijáka.

09.11.2016 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Velmi zajímavá knížka, Už se těším do lesa.

11.03.2024 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Útlá kniha plná moudra.

04.02.2024 4 z 5

Uprdelizmus Uprdelizmus Jan Menděl

Knihu mi půjčila kolegyně, které jsme před lety koupili, protože má vše - s prominutím- u prdele. Je velmi zajímavá, ale musí se při čtení přemýšlet a nechat si rady prostoupit tělem až do hlavy. Než to má člověk tam kde autor popisuje, chce to dlouhý trénink. ale výsledek je potom skvělý.

26.10.2023 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tak to byla jízda. Napínavé do posledních stránek.

26.10.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Jako všechny knihy od Jojo Moyes je i tato krásná. Bonusem je, že je jejím námětem skutečná událost. Vůbec jsem nevěděla, že k plavbě nevěst došlo. A příběhy dívek byly velmi zajímavé.

13.09.2023 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Výborná kniha, ke které jsem se dostala díky výzvě. Překvapilo mě, že mě bavilo číst o naší válečné historii, ale když je to napsáno zajímavě a jakoby z ženského pohledu bylo to velmi poučné. Nic není černobílé a nemůžeme tehdejší aktéry soudit z dnešních podmínek. A jak již bylo uvedeno, mrzí mne, že se dějiny opakují a válka blízko nás zase zuří.

11.05.2023 5 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Knížka se ke mě dostala z úplně jiného důvodu. Dcera dělá fotoknihu jako svou bakalářskou práci a chtěla jsem jí inspirovat. To se mi nepovedlo, ale já jsem se do ní začetla. Střídání vyprávění paní Brejchové a Terezy Brodské vůbec nerušilo, doplňovalo se. Fotky krásné. Velmi zajímavé.

03.03.2023 5 z 5

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

Přesně - nejprve úsměvná, později mrazivá kniha.
Jak moc se necháme ovládat? Médii, společností, vládou, diktátorem? Asi necháme, každý do určité meze a panika vzniká tam, kde je strach. A ustrašení lidé se dobře ovládají.
To se nikdy nepoučíme z historie?

14.11.2022 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Zase jedna hezká, čtivá kniha od Moyes. Ed mě ze začátku štval, později to zlepšil. A Jess jsem fandila. Neměla to hezké a dokázala si poradit a ještě být optimistická. Starat se sama o dvě děti není žádný med. A ona to, třeba i s trablemi, zvládala dobře.

17.06.2022 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Ano, jistě byly tam určité nepřesnosti. Ale knížka se dobře četla. Až jsem si říkala, zda není zvrácené si číst o 2. světové v době další hrozné války,

13.04.2022 4 z 5

Pan Jonasson umí psát. I když první díl byl lepší, těšila jsem se z toho co stařík a jeho parťáci opět vyváděli.

25.03.2022 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Kniha se mi moc líbila, k autorce jsem se vrátila po knize Velké maličkosti a opět mě nezklamala. Mimo krásného vyprávění jsem se dozvěděla hodně zajímavého o slonech.

18.05.2021 4 z 5