sonkovaj sonkovaj komentáře u knih

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tak jsem to s napětím dočetla a jsem malinko zklamaná, že jsem se nedozvěděla tajemství Gwen. To autorka na konci nevysvětlila. Jako i konec Davidova případu. Za toto jednu hvězdu dolů. Jinak se mi kniha líbila moc a skutečného pachatele jsem tedy netipovala ani náhodou.... Musela jsem tedy číst jen za denního světla, v noci jsem se u knihy bála. Kniha měla všechno, co čtenář od detektivky očekává. Agathu Christie jsem nečetla, tak nemohu porovnávat. Ale pokud by psala takto napínavě, tak se asi po jejich knihách porozhlédnu. Doporučuji všem.

06.09.2020 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Krásně napsaná napínavá kniha.

05.05.2020 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Četla se moc dobře. Těšila jsem se na konec a pořádné rozuzlení a to se nekonalo. Za ten konec jedna hvězda dolů.

05.05.2020 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Čtení jsem si moc užila.
Hlavní hrdince jsem porozuměla a chápala ji.
Taky se někdy potřebuju hoooodně vypovídat.
Hodnotím moc zajímavý pohled na onkologicky nemocného člověka.

10.10.2023 5 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Tak tato knížka mi zachutnala moc. Bylo to napínavý od první do poslední stránky. Trochu jsem čekala jiný konec, ale vlastně to bylo docela logické.
Příběh, kterým se autorka inspirovala pečlivě sleduji na internetu.
Na YouTube jsou i podrobná a pěkná videa o holčičce.
Tuto knihu všem doporučuji.

30.04.2021 5 z 5

Až na dno Až na dno Joy Fielding

Krásná kniha. Má všechno, co má správná detektivka obsahovat. Z děje tedy často mrazí, ale zápletka a napětí až do poslední stránky. Konec překvapivý. Plný počet hvězd.

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak tohle byla síla. Moc hezký thriller plný zvratů a nečekaných odhalení. Konec velmi překvapivý. Doporučuji všem, co se nechtějí u knihy nudit a chtějí se zakousnout hned od začátku. Plný počet hvězdiček.

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Pěkná detektivka s překvapivým koncem. Tak nějak všechno, co lidi od detektivky očekávají. Deníkové záznamy, nečekané zvraty... Dobře se četla.

13.08.2020 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Napínavá a čtivá kniha. Od autorky, ale dle mého nejslabší. Druhá polovina knihy zbytečně rozvleklá, při slově MATRJOŠKA už se mi chtělo vyskakovat z okna....

07.05.2020 3 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Napínavá čtivá detektivka. Od autorky jsem ale čekala malinko více. Toto je lepší průměr. Určitě napsala dost lepších knih.

06.05.2020 3 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Napínavý příběh ze zajímavé doby. Moc hezky se četla.

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

To jako vážně?
Jako že thriller?
Krimi? Detektivka?
A co že se to vlastně stalo?
Komu?
Nalákala mě anotace na knihu a čekala jsem, že se budu bát, ale tohle?
Hodně, ale opravdu hodně nelogičností.
Nepravděpodobný příběh.
Nepravděpodobný průběh hospitalizace (něco o tom vím).
Detenční ústav?
Kdy byl soud, který rozhodl o detenci pro Moniku?
Navíc, takto se diagnóza nestanovuje.....
Achjo.

Za mě tato kniha ztráta času.

04.12.2023 odpad!

Kniha byla čtivá. Bavilo mě střídání časových úseků minulost x současnost a také to, že kapitoly byly krátké a tím i čtivé. Jinak některé popisy dlouhé a zbytečné - stále se opakovaly.
Románu by neuškodilo něco proškrtat a zkrátit cca o jednu čtvrtinu.
Ikdyž chápu, že jde o autobiografii, tudíž citlivé, intimní téma.
Za mě 3 hvězdy. Podbrdské ženy se mi líbili více.

05.06.2023 3 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Vynikající kniha. Ihned po přečtení se autor zařazuje mezi mé oblíbence. Všechny 3 knihy mě moc bavily, takhle podle mě byla nejlepší. Poslouchala jsem ji jako audiokniha a lámala si hlavu, jak to tedy všechno dopadne a samozřejmě nakonec bylo všechno jinak.
Povedené dílo. Má to všechno, co má správná detektivka obsahovat.
Všem moc doporučuji.

01.05.2021 5 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Přiznám se, že ačkoli všechny knihy od autorky hltám, tuto jsem odložila a dokonce dvakrát. Nešlo mi se do ní pořádně začíst, dokázala jsem to až na třetí pokus.
Ale stejně budu kupovat a číst i nadále vše, co Joy vydá.....

30.04.2021 3 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Tak tohle bylo hodně drsný. Ačkoli jsem četla od autorky úplně všechno, toto se mnou docela zamávalo, nečekala jsem to. Musela jsem to dočíst ve dne, za světla, protože v noci jsem se bála.
Ale stejně budu číst dál všechno, co Joy ještě napíše a doufám, že toho bude ještě hodně.
Doporučuji a dávám plný počet hvězdiček.

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Kniha se četla moc dobře. Bavilo mě, jak se přeskakuje z jedné postavy na druhou. Také pohled psychopata a jeho dětství byl moc zajímavý. Nepamatuji se, že bych někde četla tak otevřenou výpověď ze strany pachatele. Co mě ale opět zklamalo, byl konec. Podobně jako v knize Špatná dcera, useknutý, nedovyprávěný, nevysvětleno dost věcí. Za ten konec 2 hvězdičky dolů, přesto se už moc těším na její další knížku.

10.08.2020 3 z 5

Dámy z Grand Avenue Dámy z Grand Avenue Joy Fielding

Za tuto knihu plný počet hvězd. Podle mého je to to nejlepší co autorka napsala. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a dlouho, dlouho jsem o ní pak přemýšlela. Není nic, co bych knize vytkla. Napínavá, poučná, čtivá, a..... nezapomenutelná.

07.05.2020 5 z 5

Panenka Panenka Joy Fielding

Moc hezky napsaná napínavá kniha. Myslím že toto téma je hodně aktuální v dnešní době.

06.05.2020 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha plná napětí, dobře se četla. Ten konec trochu předpokládaný, ale jinak perfektní dílo.