Soboll Soboll komentáře u knih

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Moje již druhá kniha o hrůzách 2. světové války a určitě ne poslední . Jistě ,je to velmi bolestivé čtení ,ale také velmi poutavé . Začátek příběhu je plný galantnosti , která k tomuto období patřila . První láska ,tak krásná . Vše se postupně zhoršovalo ,kam až se to dostalo mi vlastně k tomu jaké měli lidé tehdy mravy vůbec nesedí . Jak se lidská povaha může takto zfanatizovat ? Jak někdo vůbec mohl mít žaludek na to aby koukal ba dokonce se účastnil takových zvěrstvech ?! Vyhladit celé rodiny ,po milionech .Nikdy toto nepochopím ,stejně jako nikdy nepřestanu číst tyto příběhy aby nebyli zapomenuty ....

30.09.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Ještě nikdy se mi nestalo,že bych nedokázala v knize dočíst větu a přitom propuknout v pláč . V této se mi to stalo několikrát .
Díky této knize jsem zažila tolik emocí jako v žádné jiné ... naprostý šok , zhnusení,obrovská lítost a zahanbení z toho,že něčeho takového byli lidé vůbec schopni . Taková krutost a bezcitnost . Proč napříč dějinami děláme stále ta samá zvěrstva a stavíme se nad nějakou lidskou rasu ,jako kdyby nikdy nebyli lidé ?!
To zlo ,to strašné zlo ,které ta kniha obsahuje je stejně tak veliké jako byl Karlův hlad ....

12.01.2021 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Neuvěřitelná kniha ...
Nevím co jiného napsat ...
Neuvěřitelná

19.09.2018 5 z 5

Úžasný , dobrodružný , život Alana mě naprosto uchvátil . Skvěle napsaný příběh ,u kterého jsem se nahlas smála . Konec knihy jak jinak než překvapivý :D

14.08.2018 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Opět krutý a strašlivý příběh jednoho z přeživších hrůz holocaustu . Avšak i přes všechno utrpení, našel štěstí ,ale hlavně šířil svůj příběh do posledních chvil svého života . To je dle mě opravdu důležité, nezapomenout čeho byli lidé schopni!! I my tímto pomáháme aby se nezapomnělo na všechny ty zničené a ztracené životy

03.02.2024 5 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Úžasná kniha .Nenapadlo by mne,že se tak pobavím při čtení knihy "o druhé světové"
No a rady ohledně Paní Clapprové byli nejvíc .

31.07.2018 5 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Ještě jsem nečetla knihu ,která má celý příběh daný v jediném dni .
Skvěle popsané postavy , napínavý děj ,zvraty ...nic z toho co se stalo jsem nečekala . Bylo to dojemné ,nervy drásající čtení .
Mohu jen doporučit .

30.01.2019 5 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Právě jsem tuto knihu přečetla a mám pocit ,že bych měla přispět svým komentářem i když vůbec nevím jak začít .Tak to tedy zkusím .
Téma války a holocaustu pro mě bylo vždy srdcervoucí a velmi emotivní avšak tento příběh mi ukázal, že se i v těchto strašných dobách našel člověk (a to nejen Pan Schindler) ,který dal naději na přežití alespoň "hrstce" uvezněných a to v režimu ,který byl nebezpečný i pro něho samotného . Stále nedokážu pochopit jak strašně zlo se dělo a proto si zaslouží obdiv on i všichni ostatní ,kteří riskovali svůj život pro záchranu byť jediného člověka .

09.01.2019 5 z 5

Vrah je v každém z nás Vrah je v každém z nás Lucie Bechynková

Opravdu děsivé vyprávění o naprosto luxusní avšak mravenčí práci detektiva v Československu a poté Česku . Příjemná oddechová kniha .

02.04.2023 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Zajímavý a nepředstavitelně děsivý příběh se strašlivým tajemstvím z dětství .
Začátek knihy nic moc ( stejně jako některé z "hlasů") ale poté se to rozjelo a závěr přečten jedním dechem .
King je prostě borec ...

18.05.2020 4 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Vcelku těžká kniha na čtení , se všemi těmi vědeckými názvy je to zatím nejtěžší kniha co jsem četla .Ale jelikož mám ráda témata
"neznámé nákazy " tak určitě ne poslední .Baví mě přemýšlet o takovýchto laboratořích a co se v nich asi zkoumá v téhle době (no asi raději nevědět) ,ale i tak by člověk alespoň jednou chtěl vědět kde a co se tam děje .
Jinak dějově se mi to zdálo napínavé i zajímavé .

17.01.2019 4 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Upřímný a pravdivý příběh o životě v totální chudobě . Obdivuji každého člověka,který se z něčeho takového dostane a začne žít "normálním" životem ...

25.10.2018 4 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Viděla jsem nejdřív film a poté jsem až přečetla tuto knihu a to byla chyba .První část knihy mě moc nezaujala,ale jen proto,že jsem stále viděla před očima film ,který ubýval rychleji a bez všemožných názvu a návodů her . Pak jsem si řekla dost ,úplně vypustila film a ponořila se do tohoto jiného děje a bylo to skvělé .Nemohla jsem se odtrhnout ... určitě si přečtu i druhou knihu tohoto autora

05.10.2018

Astronautův průvodce životem na Zemi Astronautův průvodce životem na Zemi Chris Hadfield

Neuvěřitelná cílevědomost , píle, připravenost a obrovské nasazení při splnění vlastního snu ,až z toho má člověk pocit ,že sám nic pořádného nedokázal :D (alespoň já) .
Zajímavé, vtipné ,motivační čtení .
Klobouk dolů před tímto Pánem

04.10.2018 5 z 5

Hannibal - Zrození Hannibal - Zrození Thomas Harris

Tak to byla jízda . Za 7 hodin zhltnutá kniha . Harris mě prostě baví ,Hannibal je skvělá postava a jeho začátky jsou více než sadistické ,ačkoliv se mu člověk nemůže divit po jeho zážitcích . Měla jsem mrazení ,nervy a z celého srdce jsem mu přála aby všechny našel a mohl se pomstít .

14.07.2020 5 z 5

Planeta Interterra Planeta Interterra Robin Cook

Zajímavé téma , různorodost intelektu daných postav nám dala nahlídnout do toho jak si kdo "užíval únos" do tohoto neskutečně vyspělého světa bez násilí a jen s krásnými lidmi . Viděli jsme dva slaboduché povrchní násilnické muže ,kteří využívali náklonnosti místních žen ,nevěřícího vojáka , okouzlenou oceánografku a tak trochu neutrálního Perryho .Až na samém konci knihy jsme viděli snahu dostat se zpět domů ,která se sice povedla ,ale tak trochu se zvrtla :) Co jiného od Cooka čekat ,on tohle opravdu umí .

27.05.2020 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Velmi povedená kniha .Napínavé ,smutné a také k zamyšlení . Má druhá kniha od tohoto autora a jistě s ním nekončím .Naopak se velmi těším na další případ Lincolna a Amélie .

09.12.2019 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Páni,
napínavé,emotivní , dobrodružné,romantické čtení plné zabíjení kde se zrodila láska ? Anebo ne ?
Moc se těším na druhý díl ,který mi snad vše prozradí :)

12.10.2018 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Jelikož jsem viděla film dřív než jsem četla knihu tak jsem se velmi těšila . A musím říct ,že film není ani zdaleka tak dobrý jako tato naprosto fantastická kniha . Skvělé popsané postavy ,zápletky .Nechápu jak někdo mohl něco tak promyšleného napsat :D

31.07.2018 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Opravdu miluji téma mafie a tohle je kniha psaná přesně pro mě .
Nemám co vytknout skvěle napsané .

24.10.2018 5 z 5