SněžnáSova SněžnáSova komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tato kniha ve vás vyvolá spoustu emocí a neskutečně si ji zamilujete. Moc mi sedla a fakt doporučuju.

26.04.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tato klasika je jednoduše moc fajn , já si ji vzala jako audio na dloooooouhou cestu v autobuse a moc mě bavilo pozorovat jak je on pyšný a ona má předsudky...

19.06.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Tohle je úžasná romantická komedie ,kterou stojí za to si přečíst! Hlavní postavy mi byli neskutečně sympatické a u některých hlášek a vtipu jsem se mohla smíchy počůrat. Jediné co bych podotkla ,je že ta erotická scéna na mě byla trochu moc. Jinak miluju ilustraci na obálce.
PS: Jsem jediná komu Adam na obálce připomíná Adama Drivera ze Star Wars?

19.03.2023 5 z 5

Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Zbožňuju to!!! Autorka umí psát. Moc mi tyhle knihy sedí, užívám si každou stránku ,culím se ,směju se a hltám plnými doušky. Hrdinka má podobné myšlení jako já ,jinak zbožňuju vizuál knihy (ty obrázečky ,QR kódy a fotečky). Jednoduše já říkám: ,,Miluje tě" ,knížka odpovídá: ,,Já vím".

04.01.2023 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Bylo to skvělé! Měsíční kroniky jsou velmi čtivé a originální. Pří čtení prvního dílu jsem si myslela že na sebe vůbec nenavazují ale jsou překvapivě promyšlené a skvěle to funguje. Jediné co bych podotkla ke knize Winter je že je o malinko delší než musela být . Nicméně chápu že věci do sebe museli zapadnout. Konec mi přišel neuvěřitelně roztomilý. Proto říkám číst, číst a číst...

22.02.2022 5 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Autorčiny knížky mě pokaždé dostanou a totálně odvaří. Prostě ,,ňuňatá " romantika ze střední co nemá chybu a už na první stránce víte že kniha bude boží. Já moc doporučuju ,protože tohle je láska NAVŽDYCKY!

20.02.2023 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Nemám slov jak tohle bylo propracované. Hrozně ráda čtu o záporných postavách a podívat se do hlavy krutému Snowovi bylo husté. Kniha je sice celkově pomalejší ale miluju ty balady. A jak říká Míša Radši Knihu odhalí tajemství. Celkově jsem s knihy měla smíšené pocity kdy jsem v jednu chvíli Snowovi i fandila a ke konci my bylo až špatně s jeho chování .Mě jinak fascinuje vývoj hladových her .Pro fanoušky Hunger Games je to kniha kterou si musí přečíst.

06.05.2022 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Kniha byla jednoduše moc fajn. Upoutalo mě hlavně spojení mezi Katniss a přírodou. Oproti filmu se mi zdá kniha trochu poklidnějši ale oboje je dobře spracované. PS: Já fandím Hurikánovi (ikdyž vím jak to dopadne).

03.04.2022 4 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Já to miluju! Od této knihy se člověk prostě nemůže odtrhnou...Autorka neuvěřitelně dobře napsala vášnivý vztah mezi hlavními postavami a bavili mě ty Kieranovi poznámky. Děj výborně odsýpá a ten konec je úplná bomba! To jenom koukáte s otevřenou pusou, co se to jako děje a pak si to musíte ještě jednou přečíst. Úplně mě to odrovnalo a moc se těším na další díly.

15.05.2023 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Myslela jsem si že mě to nebude bavit ,ale mile mě to překvapilo. Čtení jsem si užila a za mě jsem víc fandila Temnyjovi než Malovi. Určitě se pustím do dalších dílu ,už se těším .

29.12.2022 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Boží, Boží, Boží! Neskutečně mě to baví, knihu si užívám a jsem z ní odvařena. Děj je prodknutý neskutečnými hláškami a zvraty jsou jízda. Chvilinku trvalo než mě to zcela pohltilo ale pak jsem četla prostě jedním dechem. Tuhle série moc doporučuji.

20.11.2022 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Se čtením Šesti vran jsem nějakou dobu otálela a po shlédnutí seriálu (Světlo a stíní) se mi už nějak nechtělo ale kniha mě překvapila a byla velmi zajímavá. Nejvíc se mi líbilo prostředí mezi zloději a podvodníky a taková ta krutost co s knihy dýchala. Pro mě bylo další plus že jsem si ji mohla pustit jako audio a vzít na dovolenou. Oblíbenou postavou byl Kaz a jako ženskou představitelku jsem měla víc ráda Ninu. Jediné co bylo trochu nepředstavitelné byl věk hrdinů. Kniha asi není pro každého ale já doporučuju.

19.08.2022 4 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Fajn čtení na léto ale čekala jsem trochu víc. Za mě bylo málo romantiky a celkově mi to přišlo takové mdlé .Nicméně jsem se nasmála a trapně uculovala což knížku zachránilo. Dala bych jí 3,5/5 :-)

03.08.2022 3 z 5

Letní noci Letní noci Nofreeusernames (p)

Wow !Tohle je výborné letní čtení. Miluju hlavní i vedlejší postavy ,popkulturu ,děj... Tahle kniha mi prostě sedla. Nejroztomilejší je kočka Salem a Charlee mi připomínala moji kamarádku. Kniha mi dala typy na filmy a seriály. Fajn byl i alternativní konec. Jak by řekla Ola ,,prostě bambilion hvězdiček".
PS: Musím si už po několikáté pustit Pomádu a kdo ji ještě neviděl tak povinně!

06.07.2022 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Pro mě „Láska na první stránce! "Kniha má perfektní děj a moc se mi líbí romantická linka mezi Feyre a Rysandem.

06.02.2022 5 z 5

Slzotvůrce Slzotvůrce Erin Doom

Tato kniha mě naprosto emocionálně rozbila. Normálně se mi to nestává, ale u tohoto příběhu jsem brečela jako želva a to hlavně díky kontrastu smutku a lásky , světla a tmy, bolesti a uzdravení. Tahle kniha mi bude v myšlenkách ležet ještě nějakou dobu.
PS: I když jsem film viděla dřív než jsem četla knihu, tak se může jít bodnout.

07.05.2024 5 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Mě se tento komiks neskutečně líbil a nejen kvůli těm krásným ilustracím ale i kvůli ději . Vždy jsem Temnyje viděla spíše ,jako někoho kdo šel příliš tvrdě za svými cíli a za dobu co žil to bral doslova přes mrtvoly, ale i tak je pořád ten nepochopený chlapec co mohl být hrdinou...

23.04.2023 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Neskutečně knížku miluju! Je plná zvratů ,lásky a tajemství. Vtáhne vás to do děje a úplně to člověka pohltí. Doporučuji všemi deseti!!!

07.03.2023 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Bylo to fajn ,ale já na tuhle četbu asi ještě nedospěla.

22.12.2022 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Boží, miluju to! Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, úplně mě pohltila. Moc se mi líbilo pozorovat vývoj hlavní hrdinky a to jak vidíte děj očima vedlejších postav. To z knížky dělá nejlepší skládanku kde si říkáte: ,,aha tak takhle to bylo". Rozhodně moc doporučuju.

24.10.2022 5 z 5