snehule snehule komentáře u knih

Staré fotografie mi vždycky připadaly tajemné a možná tak trochu strašidelné. O to víc jsem se těšila na jejich spojení s knížkou, s mysteriozním příběhem, a musím říct, že jsem zklamaná rozhodně nebyla. Občas jsem si připadala až nepatřičně - dívat se na cizí, soukromé fotografie a u některých jsem si říkala, proč asi vůbec vznikly. Ve spojení s vyprávěním jsem občas, hlavně zpočátku, měla příjemně mrazivý pocit. Jak se příběh rozvíjel, tak se mi občas zdálo, že mu něco chybí, nějaký náboj, který byl na začátku, a některé situace byly popsány spíš jak z dobrodružné knížky pro děti. I na drobné výhrady ale dávám pět hvězdiček, protože knížka, jak je zpracována, prostě stojí za to.

02.08.2012 5 z 5

Krajina půlnočních stínů Krajina půlnočních stínů Joseph Michael Straczynski

Tak tohle byl můj první komiks a od té doby, co jsem ho "přečetla" (pro komiks hloupé slovo, možná spíš vstřebala), tak na tenhle druh literatury nesmí přede mnou říct nikdo křivýho slovíčka. Tenhle příběh je velmi silný a strhující právě díky této formě a rozhodně patří k těm, ke kterým se ráda vracím.

11.04.2012 5 z 5

Záhada mrtvých nohou Záhada mrtvých nohou Fred Vargas (p)

Knížku jsem přelouskala za jeden den - je to první, ale rozhodně nebude poslední, knížka, kterou jsem od této autorky četla. Je napínavá od začátku do konce, místy příjemně temná a ponurá atmosféra umocňuje zážitek z děje. A občasné komentáře, hlášky a průpovídky hlavních hrdinů stojí za to:-)

03.07.2013 5 z 5

Příběhy vašeho života Příběhy vašeho života Ted Chiang

Tohle je přesně ta knížka, kde vám krátká povídka bude stačit na hodně dlouhé přemýšlení. Knížka je poutavě napsaná, nebyl tam jediný příběh, který by se mi nelíbil a pro mě je to jedna z knížek, které když dočtete, tak vám v paměti zůstanou.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Tohle je knížka mého dětství (ještě teď si vybavím jak voněla). Tyhle příběhy jsou tak mile napsané, že jsou nadčasové a žádné dítě by o ně nemělo být ochuzeno.

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Kdyby tohle byla povídka, byla by vážně dobrá, ovšem v tomhle rozsahu to byla neuvěřitelná nuda. Stále dokola se opakovaly dlouhé popisy pocitů hrdinky v domě, co se jí tam dělo pořád dokola jako přes kopírák, nemělo to spád.

05.06.2023 2 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Dalo se z toho vytěžit mnohem víc. Autorka si vytyčila otázky, na něž chtěla hledat odpověď, ale rozhodně nenašla cestu, jak se k cíli dobrat. Rozhovory jsou, patrně záměrně, vedeny jako povídání u kávy, ale otázky, které autorka pokládá, a její komentáře jsou kolikrát mimo - naťukává tolik souvisejících témat, která pak nechává bez hlubšího zasazení do kontextu.
Na knize pozitivně hodnotím rozhovor s paní Duškovou z Dětského krizového centra, ten je hodně přínosný. Škoda, že takto není vedena celá kniha.

30.07.2020 2 z 5

Sídlo smutku Sídlo smutku Gail Godwin

Trochu zklamání, linka s duchem je spíše vedlejší, začátek knihy byl sice výborný, ale postupem se řada věcí opakovala stále dokola a děj byl hodně rozvleklý.

12.01.2019 3 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Toto je už druhá kniha kterou jsem od tohoto autora četla a musím říct, že se mi příběhy v jeho podání líbí stále více. Příběhy jsou naplněny příjemně mrazivou atmosférou a ačkoli většina příběhů nedopadne příliš překvapivě, těšila jsem se na každé další vyprávění Ženy v bílém. Tahle knížka podle mě s klidem obstojí i u dospělého čtenáře - u mě rozhodně bodovala.

05.03.2013 5 z 5

Sophie Sophie Georgette Heyer

Ideální čtení na léto - vtipný i celkem neobvyklý romantický příběh. A konečně romantická knížka, ve které na vás na každé druhé stránce nikdo nevalí erotické scény, jak se bohužel v současnosti stalo zvykem. Škoda, že u nás vyšlo od této autorky jen tak málo knížek.

28.07.2012 5 z 5

Oni Oni Mark E. Pocha (p)

Na knihu, jejíž děj se odehrává v Branišovském lese, jsem se těšila (ano, moje chyba, čekala jsem něco ve stylu Trhliny). Tahle obludnost mě však jen okradla o čas.

03.05.2019 odpad!

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Po dlouhé době knížka, po jejímž skončení jsem měla chuť začít číst znova od začátku.

07.07.2016 5 z 5

Kouř z komína - pohádkový román Kouř z komína - pohádkový román Petr Chudožilov

Překrásná knížka, jsem ráda, že jsem na ni narazila. Nádherný jazyk doplňují krásné ilustrace.

17.01.2016 5 z 5

Zatímco spíš Zatímco spíš Alberto Marini

Tahle knížka se dobře čte, děj rychle ubíhá a nejlepší je, že se napětí pořád stupňuje, takže ke konci už prostě musíte číst dál a dál, protože jste zvědaví, co si pro Vás autor ještě připravil za překvapení. Nejvíc se mi asi líbilo napětí, které vyplývalo z nevyřčeného nebo neuskutečněného, prostě ta otevřená možnost, že se stane něco hrozného a Vy jen čekáte kdy to přijde.

02.05.2012 4 z 5

Šťastný princ a jiné příběhy Šťastný princ a jiné příběhy Oscar Wilde

Tohle jsou tak nádherně smutné a teskné příběhy, že je pokaždé obrečím. Tahle kniha opravdu umí chytit za srdce.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Tak tahle knížka patří rozhodně mezi to nejlepší, co jsem v poslední době četla. Před tím bych nevěřila, že takovou "bichli" napoprvé dočtu, ale nakonec jsem v jednom týdnu zhltla i druhý díl a rozhodně to nebylo naposledy:-)

Anno Dracula Anno Dracula Kim Newman

Tolik známých postav na jednom místě, to je prostě úžasné setkání se starými známými :-)

08.03.2015 5 z 5

Nemilovaní Nemilovaní John Saul

Od Saula jsem zatím četla jen Noční můru a musím říct, že mě zrovna nenadchla. I proto jsem k téhle knížce nepřistupovala s velkými nadějemi, ale byla jsem příjemně překvapená. Atmosféra, jak ji autor vykresluje, je úžasná - temná, ponurá, svazující. Pokud máte rádi mystické příběhy s přídechem hororu, tak si tuhle knížku přečtěte - stojí za to.

28.07.2012 4 z 5

Ropuší kletba Ropuší kletba Gustav Meyrink (p)

Protože jsem nečetla anotaci před tím, než jsem vzala knížku do ruky, čekala jsem povídky ve stylu Golema nebo Alchymistických povídek - tajemné mystické příběhy, snová krajina apod. Už po prvních stránkách jsem ale byla překvapená, protože jsem vůbec netušila, že Meyrink napsal tolik vtipných, satirických povídek, které nejen, že vypovídají o minulé době, ale dají se vztáhnout i na současnou společnost. U některých hlášek jsem se musela smát nahlas, ale když si to člověk pořádně přebere, není to moc veselý obrázek nás lidí:-)

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Poutavá knížka, která určitě zaujme toho, kdo pamatuje starší PC hry. Autor ukázal, že má přehled o filmech a hudbě 80.let a člověk si s ním rád zavzpomíná. Jen mě mrzí, že příběh skončil tak jak skončil, podle mě by bylo lepší, kdyby autor nechal téma setkání lidí ve virtuální a skutečné realitě otevřené.

10.04.2012 4 z 5