Šmoulinka1980 Šmoulinka1980 komentáře u knih

Než jsme se poznali Než jsme se poznali Lucie Whitehouse

Za mě tedy pěkná čtivá knížka, která nepostrádala napětí a okamžiky překvapení. Děj má spád, nenudila jsem se na žádné stránce. Ano, někde od poloviny jsem i já už tušila, jak to celé asi bude, ale vůbec mi to nevadilo. I tak mě ještě pár detailů v ději překvapilo. A po přečtení jsem si říkala, jak se někteří lidé dovedou přesvědčivě přetvařovat a bez špetky výčitek svědomí lhát, že okolí nemá šanci to prohlédnout. Jak bylo v knize napsáno, někdo dovede ty lži posbírat a použít tak dokonale jako pavouk uplete svou síť. Knížka se mi líbila a doporučuji k přečtení spíše nenáročnému čtenáři.

18.10.2018 5 z 5

Muž, žena a dítě Muž, žena a dítě Erich Segal

Knihu jsem si nyní vybrala do ČV, ale matně si vzpomínám, že jsem ji už jednou před lety četla. Je to krátký román popisující příběh šťastné bezproblémové rodiny, která se v momentu díky jednorázové nevěře v minulosti bortí jako domeček z karet. Autor velmi dobře dokáže zachytit charaktery postav a jejich vypořádávání se s krizí. Je to zkouška síly manželství a potvrzení slibu "v dobrém i zlém...". Kniha se mi četla lehce a jediné, co bych malinko vytkla a za co strhávám jednu hvězdičku - nevěřím, že malý 10letý chlapec, kterému tragicky zemře maminka, by přemýšlel a choval se tak, jak je v knize popsáno.

01.10.2018 4 z 5

Se záští Se záští Eileen Cook

Moc pěkný psychothriller, velmi čtivě napsaný a s překvapivým koncem, který jsem nečekala. Příběh ukazuje, jak hodně a lehce je bezbranná dívka se ztrátou paměti po autonehodě manipulovatelná nejen novináři, ale i lidmi blízkými. Z knihy jsem skutečně vnímala to zoufalství Jill, kdy neví čemu ani komu má věřit. Také mě moc bavilo, že je příběh vyprávěn nejen prostřednictvím Jill v 1.osobě, ale střídá se s kapitolami, kde jsou popsány policejní výslechy spolužáků, kamarádů, učitelů a účastníků výletu v Itálii. Opravdu škoda, že je od této autorky pouze jedna kniha přeložena do češtiny, ráda bych si přečetla další příběhy.

12.09.2018 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Kniha je sice určena pro děti a mládež, ale mě velmi nalákala anotace a knihu jsem si půjčila, ač už jsem jiná věková kategorie :-). A rozhodně nelituji! Téma sociálních sítí a nebezpečí číhajících na internetu je v dnešní době více než aktuální. A v tomto příběhu je moc pěkně popsáno, jak internet dovede pomaličku, ale s jistotou lidmi (a to nejen v dětském věku) manipulovat, přitahovat je k sobě a měnit jejich běžné chování. Kniha se mi četla moc dobře, byla napínavá a konec jsem vůbec neodhadla. Jen musím vytknout, že na knihu pro děti a mládež tam opravdu bylo až moc mrtvých...

30.07.2018 4 z 5

Případ Sestra smrt Případ Sestra smrt Milada Emmerová

Jsem opravdu ráda, že pravda zvítězila a nevinná sestra byla osvobozena. Asi nikdo z nás si nedovede ani představit, co musela prožívat ve vazbě a při soudních jednáních. Chce se mi napsat - kéž by takových lidí jako je paní doktorka Emmerová bylo mezi námi víc! Ale to hodnotím spíše skutečný příběh než samotnou knihu a její zpracování. Podle mě byla kniha zbytečně moc plná odborných termínů a textů. Já sama jsem zdravotní sestra, takže spousta termínů je mi známá, ale myslím si, že lidem mimo obor se kniha bude číst dosti těžce. A to i přesto, že je na konci uveden seznam použitých odborných termínů a jejich vysvětlení. Ale zase rozumím tomu, že bylo potřeba napsat vše dopodrobna, aby došlo k pochopení všech věcí. Pokud tedy budete knihu brát jako literaturu faktu a ne jako román podle skutečné události, pak myslím, že budete spokojeni.

14.06.2018 3 z 5

Co děláš, seš normální? Co děláš, seš normální? Edita Svatošová

Knížka je svým vzhledem útlé nenápadné "nic", ale obsahem je naopak plná bolavých a uvěřitelných myšlenkových pochodů hlavní hrdinky. Na začátku mi přišla kniha jako čtení pro náročného čtenáře (za kterého se rozhodně nepovažuji!) a říkala jsem si, že ji asi nepochopím. Ale asi jak jsem si zvykla na styl vyprávění, tak mě to začalo velmi bavit a knížku jsem musela bez odložení dočíst až do konce. A jsem tomu moc ráda, protože konec byl překvapující a na mnoho otázek, které jsem si v průběhu čtení kladla, mi poslední stránky daly odpovědi. Knížka asi není pro všechny, ale zaujme čtenáře, kteří mají v oblibě příběhy, co nutí přemýšlet... A dle mne je téma duševních nemocí v dnešní době velmi aktuální.

25.05.2018 4 z 5

Dělej, že ji nevidíš Dělej, že ji nevidíš Mary Higgins Clark

Kniha byla určitě čtivá i napínavá, ale ani ve mně hlubokou stopu bohužel nezanechala. Svědčí pro to i fakt, že přesto, že jsem ji dočetla před měsícem, dnes si s velkými obtížemi vybavuji přesný děj a pachatele.

17.05.2018 4 z 5

Knihu jsem si půjčila v dětském odd.knihovny, protože mě zaujalo téma popsané v anotaci. A i když jistojistě věkem nejsem cílová skupina, pro kterou je kniha napsána, kniha mě velmi oslovila. Příběh je napsán retrospektivně formou zápisků z léčebny a já ho přečetla jedním dechem. Knihu doporučuji určitě všem dospívajícím, protože věřím, že jim nenásilnou čtivou formou ukáže rizika a důsledky experimentování s drogami. Samozřejmě že kniha všechny děti v pubertě od pádu do závislosti neodradí, ale i kdyby životní cestu jednoho dítěte ovlivnila pozitivně, měla smysl!

17.05.2018 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Tak to byl thriller s velkým T! Skvěle čtivě napsáno, že jsem se vůbec nemohla odpoutat od čtení. Po celou dobu jsem byla zvědavá, jak to všechno dopadne. Čekala jsem nějak zamotané a ne úplně jednoznačné rozuzlení, ale to co přišlo...dočetla jsem a ještě dobu poté jsem vstřebávala konec. Za mě jednoznačně doporučuji a určitě to není poslední kniha od tohoto autora, kterou jsem četla!

02.01.2018 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Renáta Petříková

Za mě bohužel velké zklamání :-(. Podle anotace jsem se na knihu moc těšila a byla jsem velmi zvědavá na to, jak autorka uchopí téma lesbické lásky a coming outu. Ale na mě to bylo moc idealistické ve všech směrech! Myslím si, že v reálném životě by všechno takto "sluníčkové" určitě nebylo. Asi mi prostě nejvíce vadila ta nevěrohodnost. Jinak kniha byla napsána čtivě, měla jsem ji přečtenou za chvilku. Ale nadšení se zkrátka v mém případě nekoná a mrzí mě to.

18.03.2019 3 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Simon Booker

Mně se kniha líbila moc. Postava novinářky Morgen, která se zabývá případy, kdy jsou pochybnosti o vině vězně, mi je sympatická. Ale i souhlasím, že někdy už je to moc, jak dovede "vybruslit" z nebezpečné situace. Chování dcery Lissy mě tedy v tomto příběhu dost štvalo. Ale jinak to bylo napínavé čtení, pořád se něco dělo a nutilo mě to číst dál. Za mě plný počet hvězdiček a určitě doporučuji!

17.01.2019 5 z 5

Druhá naděje Druhá naděje Petra Vernerová

Čtivá oddechová knížka pro ženy, co mají rády nenáročné příběhy s dobrým koncem. Čtení na jedno deštivé odpoledne. Mně se vcelku líbila, jen u tohoto typu knihy už za týden přesně nevím o čem byla.

30.12.2018 4 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Už je to déle, co jsem četla od této autorky knihu Případ Amelia, ale pamatuji se, že jsem z ní byla nadšená a moc se mi líbila. A o to víc jsem se těšila na další titul této autorky a těšilo mě, že jsem ji úplnou náhodou objevila v knihovně. A autorka mě nezklamala! I když zpočátku čtení mi dělalo docela problém orientovat se v postavách, časem jsem si zvykla a už jsem si pamatovala kdo je kdo a kdo patří ke komu. O to víc pak bylo čtení napínavější. Ke konci knihy se pak všechno složité a zamotané tak krásně rozpletlo a spojilo v uvěřitelný příběh. Kniha se mi líbila a velmi ráda ji doporučuji! Pozn.:Není mi úplně jasné, proč zde má kniha štítek horory, protože horor to tedy podle mě není!

17.09.2018 4 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Nevím, jestli se mi podaří přesně popsat svoje pocity z této knihy. Hodnotím průměrně a asi je to opravdu spíše kniha pro mladší ročníky. A rozhodně bych ji neoznačila thrillerem natož hororem. Čtení mě v tomto případě příliš nebavilo a spíše jsem si přála už být na konci :-(. Určitě ale oceňuji výběr tématu pro příběh - duševní nemoc, jen jsem měla jinou představu, jak bude téma zpracováno. Je to první kniha mladé autorky, tak uvidíme co v budoucnu dalšího napíše a jak se její tvorba bude vyvíjet.

28.08.2018 3 z 5

Zastřelte toho chromého koně Zastřelte toho chromého koně Václav Gruber

Tato kniha je velmi smutným příběhem lidí ve středním věku. Je napsaná velmi čtivě a uvěřitelně. Dovedu si představit, že se přesně to samé může přihodit komukoli z nás. Moc jsem si přála pro hlavního hrdinu šťastný konec, byl mi sympatický. Někdy si určitě přečtu i pokračování knihy.

14.06.2018 4 z 5

Mrazivé léto Mrazivé léto Manuela Martini

Asi jsem opravdu nenáročný čtenář, ale mně se kniha vcelku líbila. Thriller to tedy určitě není, ale napínavé čtení pro mládež i s poučením určitě ano. Knihu jsem zvolila do ČV a přečtení nelituji. Byla to příjemná oddechovka a věřím, že čtenářkám/čtenářům cca 14+ se bude líbit hodně.

03.06.2018 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

No upřímně, po knihách "Chybíš mi" a "Smrt v zádech" je tato o dost slabší. Píšu to vážně nerada. Ale příběh mě od začátku nechytl, usínala jsem při čtení a to se mi u thrillerů fakt nestává ;-). Hlavní hrdina mi nebyl vůbec sympatický a i já měla pocit, že je vylíčen jako superhrdina, který přežije i nemožné. Bylo to velmi neuvěřitelné a konec navíc hodně překombinovaný, až jsem se chvílemi ztrácela. Autora ale ani tak nezatracuji a určitě si přečtu v budoucnu další jeho knihy. Tuto ale určitě nedoporučuji někomu, kdo od H.Cobena zatím nic nečetl, bude dle mě zklamán a odrazen od čtení dalších.

25.03.2018 3 z 5

Slzy otců Slzy otců Eva Bacigalová

Čtení této knihy pro mě bylo docela dost bolavé, protože v příbuzenstvu zrovna zažívám rozpad rodiny s malými dětmi a nesmyslné chování ze strany matky :-(. Nicméně nejde před skutečností strkat hlavu do písku a vzdávat se, ale hledat řešení. Protože ti, kdo nejvíc a neprávem trpí, jsou hlavně děti a to bychom neměli dopustit. A smekám před povinnostmi sociálních pracovníků v knize vylíčených. Jen škoda, že po knize asi nesáhne příliš mnoho z oněch manipulujících a intrikujících matek, kterým by to mělo otevřít oči.

09.01.2018 4 z 5

Mariánské léto Mariánské léto Hana Kavurová

Tak z této knihy mám zvláštní pocity, které popravdě nevím, jak přesně pojmenovat... Nejsou to vysloveně negativní dojmy, to vůbec ne. Úplně první, co mě na knize zaujalo, je opravdu skvostná obálka! Ta se velmi povedla! Jen podle mě příliš nekoresponduje s obsahem knihy, resp. s hlavním tématem, které je velmi těžké. A vlastně jsem ani nepochopila proč název Mariánské léto??? Nebo jsem nečetla dostatečně pozorně?!? Možná si za nějakou dobu knihu přečtu ještě jednou, uvidím jak na mě bude působit podruhé. Určitě má tato mladá autorka talent a budu sledovat, co dalšího napíše. Nakonec si říkám, že pokud kniha po dočtení vyvolává v člověku spousty otázek a nutí ho k přemýšlení, tak to vlastně byla dobrá kniha! No přečtěte si ji a posuďte sami ;-)! Pozn.: ke knize mi ale vůbec nesedí štítek, který ji někdo přiřadil tj. pro děti od 14let!!! Za mě je to kniha pro dospělé...

23.01.2019 4 z 5

Každý něco tají Každý něco tají Andrea Sedláčková

Mně se narozdíl od většiny zdejších komentářů kniha líbila. Četla se snadno, žádné složité zápletky na velké přemýšlení. A to jsem asi zrovna potřebovala ;-). Hlavní hrdinka herečka Lucie mi byla sympatická a držela jsem jí palce, aby boj s otravným bulvárem vyhrála. A jak už tu někdo níže napsal, ani já bych 'celebritou' nikdy být nechtěla...

02.12.2018 4 z 5