SladkaK SladkaK komentáře u knih

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Až najdu romantickou knihu kde za a) hlavní postava nebude labilní drama královna, která mě svým chováním vytáčí natolik, že knihu co kapitolu odkládám, b) dialogy nebudou jako ze školních lavic a za c) kde budou situace reálně uvěřitelné a nebudu mít pocit, že by kniha měla obdržet nový štítek jednorožčí princeznovské fantasy, tak natrénuji oslavnou taneční kreaci.

01.01.2024 2 z 5

Myšlenky Tomáše Bati Myšlenky Tomáše Bati Tomáš Baťa

Jedna z těch, které máte neustále po ruce a denně v ní listujete.

02.11.2023 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Dvě hvězdičky za čtivost a oddech. Nicméně tím, že se děj opakoval mi kniha přišla zbytečně zdlouhavá. Přispěla k tomu i rozsáhlost časové linie. Při čtení druhého příběhu jsem měla pocit, že opakuji test na univerzitě, který mi utekl o jeden bod. Také mi vadily některé vyspěle racionální myšlenky malé Áji, které nebyly adekvátní jejímu věku.

Oba životy byly zajímavé. Vidím, že tady panuje v komentářích souboj Veronika vs. Jáchym. Dávám hlas Veronice.

02.11.2023 2 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Mé druhé setkání s mistrem hororu a thrilleru bylo mrazivé. Kniha měla tendenci se od druhé půlky táhnout stejně jako dlouhá pouť, ale to nebylo důvodem, proč šetřím hvězdami.

Cítím neuspokojení, protože se King důsledně vyhýbal všem mým otázkám. S grácií nevěrného kluka v pátek večer u baru s cizí dívkou zatajil, co všechno mě zajímalo a dopřál mi jen pár náznaků. Jakou historii má soutěž? Jaký má smysl? Jak žijí vítězové dlouhého pochodu po letech? Žijí vůbec? Co si vybrali za cenu? Jak je soutěž chráněná zákonem? Proč je tak oblíbená?

Taky mě zajímá, jestli si ověřoval zda je něco takového fyziologicky možné a jak důvěryhodné jsou jeho popisy stavů po třech dnech neustálé chůze.

To se bohužel už nedozvím, ale mohu se to pokusit vygooglit.

21.09.2023 3 z 5

Tolkienův atlas Tolkienův atlas David Day

Že se nesmí soudit kniha podle obalu? To u mě neplatí. Knihu jsem pořídila hlavně kvůli obálky a nádherným ilustracím. Jako bonus je i obsahová stránka, která mě stručně provází událostmi Tolkienových knih.

12.09.2023 4 z 5

Hamnet Hamnet Maggie O'Farrell

Místy velmi abstraktní, těžko uchopitelné a vleklé pasáže lehce komplikovaly četbu. Na druhou stranu přesně takto si představuji životy významných osobností a přála bych si pohádkové biografie číst častěji. Základní informace mi v povědomí zůstanou trvale oproti syrovým odrážkám v hodině dějepisu.

02.09.2023 3 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Člověk má občas vystoupit ze své komfortní zóny, aby od života získal něco nového, nevšedního a obohacujícího. Občas to vyjde. Jindy naopak ne. A to je právě případ s Latéčky.

Zajímavý námět zasazen (pro mě úplně zbytečně) mezi příšerky. To jsem překousla. Druhá rána byl filmový styl zatajování děje. Mám raději plynulé odkrývání byť i mezi řádky. A za třetí ta nudná, tedy romantická linka? Sečteno podtrženo, celkově toho v knize na mě bylo příliš a zároveň tomu příliš chybělo.

17.08.2023 2 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Byť se mi kniha nelíbila, musím alespoň třemi hvězdami ocenit, jak autor bravurně vystihl pubertální chování. A teď otázka proč se mi vlastně kniha nelíbila? Možná proto, že nastavila zrcadlo mému dospívání?

21.07.2023 3 z 5

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-3 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-3 Elisabetta Gnone

K třicátinám jsem si nostalgicky pořídila komiks, který jsem hltala v pubertě. Ilustrace jsou vážně moc krásné, jejich prohlížení mě hřálo na duši.

26.06.2023 4 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Líbilo se mi, jak autorka skvěle vystihla impulzivní chování mladé dívky. Leckdy mi Jasmína lezla na nervy, což je u dvacetiletých dívek zcela normální. Historické informace o Lomné příběh vyzdvihly a obohatily můj život. Jen uvěřitelnost lásky mezi hlavní hrdinkou a Joachimem zaostávala. Myšlenky o něm mi přišly studené a vzdálené. Za to s druhým možným husband materiálem to probublávalo od začátku mnohem více. Sečteno podtrženo - v této knize najdete velmi příjemné letní čtivo se vším všudy - láska, drama, obohacující informace, koitus i velmi povedené literární vyvrcholení příběhu.

08.06.2023 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Deprese, úzkost a zmar rovnoměrně rozložené na 280 stranách. Naše generace si nese tyto úzkosti v sobě a snažíme se měnit dávné vzorce chování. Dřív se vzájemná láska i sebeláska potlačovala. Jsme podepsaní výchovou našich rodičů, ti jsou zase podepsaní výchovou svých rodičů. Žádný člověk nebyl zlý. Snažil se přežít ve zlé době. Děkuji vesmíru, že máme štěstí za dnešní svobodu.

03.06.2023 4 z 5

Léto v Paříži Léto v Paříži Sarah Morgan

Byť byl děj předvídatelný, musím jej ohodnotit kladně. Je naprosto překvapující, že na daný typ literatury bylo chování postav racionální a uvěřitelné. Oddechovka, když se vám zrovna nechce pracovat.

23.05.2023 4 z 5

Neštěkej na svého psa Neštěkej na svého psa Tomáš Nushart

Teď ještě prosím pokračování: Neštěkej na svého člověka.

13.05.2023 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Ze začátku mi začtení se trvalo v průměru déle, než u předchozích dvou dílů, ale tak od půlky mě nemohli od knihy odtrhnout, jako bych k ní byla přilepená Mamutem. A toto spojení nešlo rozpustit ani slzami, které v žádném případě nebyly dojetím nad osudem pětadvacítky (ano spoiler), ale byla to alergie! Alergie na pláč. Přísahám.

25.04.2023 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Když je toto cituji "na Murakamiho trošku slabší", tak jsem opravdu zvědavá na jeho další knihy.

Když narazím na knihu, která je fakt dobrá, pozná se to podle toho, že si ji šetřím. Tahle mi vydržela opravdu dlouho.

Kniha je napěchovaná dramaty, ale zároveň vyprávění je klidné. Občas mě ten klid mátl a vedl k otázce kam to vůbec směřuje? Když se někdo uprostřed zeptal "o čem to je?", tak jsem vlastně nevěděla, co odpovědět. Na konci mi to všechno dalo smysl. Každý z nás se možná někdy zasekl v oddané lásce, kterou jsme chtěli někoho zachránit.

15.03.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

(SPOILER) Jsem typ člověka, který snesl jediné dvě fantasy v životě. A to Harry Potter a Zaklínač. Takže když jsem se dostala k Naslouchači a musela se prodírat džunglí cizích slov v prvních kapitolách, málem jsem to vzdala. Ještě, že se tak nestalo. Svět, který jsem objevila mě vtáhl do sebe a kupodivu mě bavil.

Nemůžu se ale zbavit zvláštního dojmu z čtení pasáží kapitán vs. Ilan. Vkrádá se mi tam stále ten erotický podtón a nemůžu se ho zbavit!

14.03.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

To bylo jako s čokoládou. Vrhnete se na ni, chvilku vám chutná a pak je prostě too much. Chcete odložit, ale nejde. Dojdete na konec a nemáte dobrý pocit. Zájem jsem ztratila u života na Špicberkách a nedokázala jsem se znovu začíst. Nehledě na to, že mě konec neuspokojil stejně, jako pohled na kalorickou tabulku po spořádání 120 g čokolády.

08.03.2023 2 z 5

Můj tajný život Můj tajný život Lucie Hříšná

K tomuto nemám co říct.

08.03.2023 odpad!

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Nechat a do detailu popsat celý proces jatek je málo. Stačí pozměnit původ masa a pobuřující kniha je na světě. Neměla bych silný žaludek ani na takový příběh o zvířatech, takže jsem knihu často odkládala.

Zážitek mi trochu kazilo stereotypní vykreslení postav. Hlavně paní Mengele, koželuh a lovci. Na druhou stranu stereotypní chování bylo možná nutností pro celou atmosféru, protože jinak by kniha tříštila pozornost?

Spoustu otázek umlčel závěr. Naštěstí úplně jiný, než jsem myslela a přitom tak předvídatelný.

30.01.2023 4 z 5

Odse*te se Odse*te se Gary John Bishop

"Život běží teď a nikdy nenastane lepší chvíle, než je právě tato."

Je mi líto, že musím ubrat dvě hvězdy za styl psaní. To ovšem nebude chyba autora, ale spíš překladatele. Obsah mi díky tomu lehce zhořkl, i když byl opravdu motivující. Odnesla jsem si spoustu mouder a zamyšlení.

02.01.2023 3 z 5