Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Takže kde začít.... Tato kniha pro mě byla jasná volba z mnoha důvodů, hlavním je ten ,že Skleněný trůn je jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Milovala jsem popisování S.J.Mass. Bála jsem se, protože mi hodně známých říkalo, že je S.Trůn daleko lepší a že si nemám dělat falešné naděje. Když jsem se na samotnou knihu vrhla byla jsem okouzlena! Opět jsem se ponořila do dokonalého světa kouzel a víl... Navíc popisování různých dvorů bylo krásné. I když je to celkem bible, tak jsem ji přečetla jedním dechem. A proto musím hodnotit pěti hvězdičkami, jinak to prostě nejde.

25.09.2017 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Natereu jsem si užívala plnými doušky, jediné co mi celý dojem kazilo bylo vědomí, že autroka ještě nevydala pokračování, protože jsem tušila, že kniha bude opět končit velkým zvratem, což se mi samozřejmě i potvrdilo. Miluju, jak skvělý a promyšlený svět, který funguje a má super atmosféru dokázala autorka vymyslet. Já jsem dost velká fanynka popisných knih, ale vím, že spousta lidí na to není, takže si myslím, že tento díl by se jim už mohl líbit o něco více než předešlé dvě knihy. Skoro pořád se zde něco dělo, samá akce a zvraty. Knihu i celou sérii mohu doporučit a už se moc těším na nové díly do série.

10.04.2024 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Konečne i já jsem se dostala k tomuto nádhernému příběhu. Musím se přiznat, že jsem první viděla seriál, který se mě dotknul a nadchnul natolik, že jsem si objednala i knihy, které mají teď nové, krásné vydání. Kniha má po celou dobu nádhernou atmosféru, na to, že už jí je přes sto let, se čte nádherně a troufla bych si tvrdit, že to na ní ani není poznat. Příběh Anny musí chytit za srdíčko snad úplně všechny. Ty její krásné pocity, myšlenky a představy... Všechno to má své krásné kouzlo. Jsem stejně spokojená, jak jsem předpokládala, i když je knižní předloha ve spoustě věcech od seriálu jiná, obě verze se mi líbí a mohu je doporučit. A jsem taky ráda, že vycházejí další díly, protože jsem se hned do druhého po přečtení prvního pustila, nešlo odolat.

27.11.2022 5 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Já ani nemám slov. Victoria Schwab je už od roku 2017 jedna z mých nejoblíbenějších autorek, protože její dualogie Divoká Píseň mi několikrát vyrazila dech. Právě proto, když jsem v knihkupectví zahlédla tuto knihu, neváhala jsem, a koupila si ji. Ale tohle? Kniha se čte sama, jemné strany vám mizí mezi prsty a vy potřebuje číst dál, protože je to krásně napsaný příběh. Fantasy je můj nejoblíbenější žánr a tohle je přesně to, proč miluju knihy. Celá kniha je zasazená do naše světa, takže se zde vyskytují i skutečné postavy, především malíři, filozofové, spisovatelé nebo váleční hrdinové. Dohoda s ďáblem je taky skvělé téma, a tady bylo briliantně popsáno. Příběh má krásné poselství a lze si z něj vzít hodně filozofie. Už teď vím, že je to jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla, a že jsem jich už přečetla dost. Takže pokud jste tento skvost nečetli, děláte chybu.

02.10.2022 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Toto je moje první přečtená kniha za tento rok, a jsem moc ráda, protože mě ani trošku nezklamala. Od autorky jsem četla všechny její knihy, a s každým dalším romantickým žánrem mě utvrzuje v tom, že jí jde mnohem lépe, než fantasy (které taky není špatné, ale na tohle to prostě nemá). Musím pochválit, že od Dopisů a Slov je tady méně romantiky, která je samozřejmě skvělá, ale věnujeme se "důležitějším" problémům, především Roba, kterého jsem si oblíbila. Autorka prostě umí psát, knihu jsem přečetla za jeden večer a pořád nad ní musím přemýšlet. Postavy jsou velmi dobře propracované, je zde taky sesterské pouto, které jsem uvítala. A i když mě ta kniha rozložila a už nesložila zpátky, musím vám ji všem doporučit. Kemmerer je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek a pokud jste od ní nic nečetli a váháte, rozhodně do toho jděte.

08.01.2022 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Konečně jsem se i já dostala k závěrečnému dílu Hadrového panáka, a musím přiznat, že jsem nemohla být více spokojená. Poslední díl má méně akčních scének, než předchozí dva díly, ale zase se tady odkrývají nové poznatky a všechno se začně spojovat. Já na detektivky moc nejsem, čtu primárně fantasy a thrillery, ale na tuto trilogii nedám dopustit. Moje nejoblíbenější postava je Baxterová, která je prostě hvězda :D Jinak autor píše velmi čtivě a do knihy se proto nemusíte nutit, a stránky ubíhájí samy. Až od autora vyjde další kniha, nebudu váhat a určitě do ní půjdu. Takže za mě tento výjimečný příběh ano a doporučuji vám ho přečíst :)

19.11.2020 5 z 5

Další díl HP, který jsem si neskutečně užila! Tenhle díl byl můj nejmín oblíbený ve filmové podobě, ale jako kniha, je naprosto dokonalý. Spousta postav, které jsem měla ráda, v knize absolutně nemůžu vystát (ehm, ehm nebudu radši jmenovat :D). A Hermiona je tady v tomhle díle obzvlášt super a hodněkrát mi ji bylo až líto ( když na ní byl Ron pořád hnusný :(). Siruse jsem si taky zamilovala a litovala jsem Harryho, že nemohl zůstat s ním. Za mě jedno velké ano, a tuto sérii si rozhodně přečtěte :)

24.10.2020 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Knihu jsem si koupila jako většina lidí z důvodu toho, že ji napsala autorka Selekce, kterou naprosto miluju. Taky jsem dřív viděla recenze na Sirénu, které nebyly moc pozitivní, a tak jsem se do knihy pustila až ted. A jsem překvapená. Příběh má v sobě hrozně moc skvělých myšlenek, nad kterýma se hlavní hrdinka musí zamýšlet. Vezměte si to takhle : Dostanete sto let navíc, prostě jen tak. Nestárnete, v kolika letech se stanete sirénou, tolik vám po celých těch sto let bude. A co je nejlepší, když si těch sto let u oceánu jako siréna odpracujete, můžete opět pokračovat jako normální člověk. Musíte ale oceánu dát protislužbu- lákat pro něj oběti. Nejčastěji to jsou cestovatelé na výletních lodích , a vy je musíte svým hlasem zahubit a tak nakrmit oceán. To je dost drsné, ale nadruhou stranu, kdybys to nedělala ty, dělal by to někdo jiný. Hlavní hrdinku její osud moc trápí, už celých osmdesát let, ale když se pak zamiluje, je to ještě horší. Mně se příběh prostě líbil, ano, je dost naivní, ale četlo se to samo a za mě jedno velké ano.

23.07.2020 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Já vím, že tahle kniha je hrozně nenáviděná, ale asi pořád nechápu proč :D Jakože jasný, všichni milujeme happyend, všichni chceme dokonalé konce, přesně tak ,jak si je v hlavě vysníme. Ale prostě to, že knížka končí jinak, než vy chcete z ní nedělá špatnou knihu ,nebo se pletu ? :D Prostě tohle mi přijde hrozně absurdní. Když jsem knihu četla poprvé před šesti lety, byly na to hrozné kecy. Autorka dostávala sodu za to, co provedla hlavním hrdinům, ale u mě si tím získala neskutečný respekt. Přeci jenom, ted už vychází tolik knížek, tolik příběhů, že už jsou takové konce běžné, ale dřív jich tolik nebylo, a jen málo jaký autor byl schopný to udělat :D Jasně, celá tahle série je moje srdcovka a mám ji ráda, a Tris i Tobiase miluju, vracím se k nim skrz rereadingy poměrně často, ale i tak mi ten konec nevadí... Ba naopak, mu to přidalo na uvěřitelnosti. Přece jenom, všichni nemůžeme být neporazitelní a nepřekonatelní, že? Za mě jedno velké ano!

12.05.2020 5 z 5

To To Stephen King

Bála jsem začít s Kingovými knihami, už jen z toho důvodu, abych nebyla zklamaná. Velké nadšení kolem filmu "IT" , který byl v kinech mě přesvědčilo o tom, že si knihu musím přečíst. Do příběhu jsem se dostala téměř okamžitě, z knihy, kterou jsem chtěla číst tak dva týdny, jsem přečetla za pár dní. Mísení přítomnosti a minulosti dodávalo celé knize na vážnosti a tajuplnosti. Knihu mohu jedině doporučit a myslím, že toto není jediná kniha od Kinga co budu číst.

11.06.2018 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Tak já nevím, když kniha vyšla, tak mi všichni říkali ,že je to děsný propadák ( Ne-li nejhorší kniha co četli). Knížku jsem tedy na popud toho nechala ležet ve své knihovničce. Před týdnem jsem se k ní vrátila protože jsem neměla co číst a byla jsem v šoku. Kroutila jsem hlavou jestli vůbec držím v ruce tu samou knihu jako ostatní, do příběhu jsem se začetla okamžitě. A děj ,že je předvídatelný? Četli jste sakra ten konec? :D Já byla úplně mimo. Za mě plný počet hvězd, protože já takovéhle knihy miluju♥ Jinak mi hrozně vyhovovalo autorčino psaní.

20.07.2017 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Tohle je tak silný příběh, že se z něj budu ještě dlouho vzpamatovávat. Od autorky jsem kromě dvou knih četla všechny, a vždy když beru do ruky další knihu si říkám, jestli mě něčím může ještě překvapit. Spousta z jejích knih mě úplně rozložila. Není pochyb o tom, že Colleen umí psát opravdu poutavě a zajímavě, ale stejně si vždycky říkám, jestli přišla s něčím novým, co bude alespoň stejně dobré, jako její předešlá kniha. A tady předčila má očekávání. Skoro celou knihu jsem probrečela, ale přesto jsem nemohla přestat číst, protože se nešlo odtrhnout. Opět jsem si oblíbila oba dva hlavní hrdiny téměř okamžitě a užívala jsem si každou stránku knihy. Moje nejoblíbenější autorčina kniha je Námi to končí, což je taky první příběh, který jsem od Colleen četla, a hrozně se mi vryl do paměti. Tahle kniha ji opravdu sahá na paty. Určitě ji doporučuji všem, a pokud Colleen knihy máte rádi, neváhejte a kupujte.

05.07.2023 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Ani nevím, co na to mám říct. Po dlouhé době se mi do ruky dostal thriller, který mě držel od začátku až dokonce. Miluji, když je kniha vyprávěna v přítemném čase a retrospektivně se vracíme zpátky v čase. Taky deníkové záznamy jsou super, a příběhu dodávají úplně jiný level. Od knihy jsem měla vysoká očekávání, a opravdu jim dostála. Líbila se mi atmosféra, která mě po celou dobu, co jsem četla, pronásledovala. Autor moc hezky vybudoval napětí, bravurně popsal psychologické prostředí a já si užívala každou stranu. Když jsem byla lehce za polovinou knihy, začala jsem mít tušení, jak to celé nakonec dopadne, a nakonec se ukázalo, že jsem měla pravdu. Hodně lidí konec šokoval, já jsem docela dobrá na odhadování zápletek, takže ani tady jsem nebyla úplně překvapená, ale co se týče originality, musím dát palec nahoru. Opravdu jsem přečetla spoustu thrillerů, a tenhle je hodně odlišný, hlavně díky konci. Líbilo se mi, jak se to hezky celé propojilo a dávalo to smysl. Za mě určitě tato kniha jedno velké ano, a pokud máte rádi thrillery, určitě se do toho vrhněte.

11.03.2023 5 z 5

Annin vysněný domov Annin vysněný domov Lucy Maud Montgomery

Panejo, už pátý díl a jsem stejně nadšená, jako na začátku. Po lehkém povolení u čtvrtého dílu jsem se trochu bála, ale tohle je opravdu dobré. Kniha má úplně jiný ráz, Anna už je totiž dospělá a bydlí se svým manželem v novém domě. I když se musím přiznat, že mi trhalo srdce, když Anna ze Zeleného domu opravdu Zelený dům opustila, ale to je bohužel život. Naše úžasná hlavní hrdinka má skrze všechny díly hrozně velký rozvoj, a i když zde občas nápady poznáváte tu malou copatou holčičku, už je zní úplně jiná žena. Opět jsem byla místy dojmutá a jsem ráda, že u nás tato série vychází v tomto krásném novém vydání. Určitě doporučuji.

11.12.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Od Shari Lapeny jsem četla všechny knihy, a většinou jsem naprosto nadšená. Začneme pozitivy tohoto příběhu. Autorka umí skvěle psát. Opravdu si myslím, že i kdyby psala o nějaké nereálné hlouposti, stejně by se mi to četlo dobře, protože ona to prostě umí. Většinu jejích knihy, včetně této, jsem přečetla na jeden zátah, protože se od toho nemohu odtrhnout a čte se to velmi rychle. Další fajn věc jsou postavy, které jsou taky velmi dobře napsané, i když ve většině případů to bývají naprostí blázni. Příběh je vyprávěn z mnoha pohledů, takže by se mohlo stát, že nevíte kdo je kdo, ale po pár úvodních stranách se podle mě hned zorientujete. Teď jdeme na to, co mi vadilo. Už u minulé knihy, Její konec, jsem vytknula konec. Tato kniha má přes 300 stran, něco se tam řeší, ale "velkolepé" odhalení přijde až na posledních pěti stranách, není pořádně vysvětlené ani dořešené. Jasně, je nám zde řečený motiv, ale nevidíme pachately do hlavy, takže nevíme, proč zrovna teď tohle udělal atd. Další věc, která mi vadí je až moc očividný vrah. Já teda skoro vždy vraha uhádnu, ale Lapena používá ve všech knihách pořád stejné vzorce. Vždy se nejméně ukazuje na člověka, co to opravdu byl, a proto lze vraha odhadnout velmi brzy. Takže tahle kniha pro mě byla spíše takovou jednohubkou, než nějakým super promyšleným thrillerem, ale stejně jsem si to užila, protože se to dobře četlo. Od autorka plánuji číst i další knihy, co ji u nás vyjdou, tak snad se teď někam posune, aby to nebylo tak stejnotvaré.

31.08.2022 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Na tuto knihu jsem si brousila zuby už dlouho, české autory podporuji moc ráda, takže není žádné překvapení, že jsem se do knihy nakonec pustila. Vzhledem k tomu, že nejsem fanouškem fanasy prvků v detektivkách a thrillerech, měla jsem trochu strach. Naštěstí se příběh četl velice dobře, hlavní hrdinku jsem si po pár stranách oblíbila a zajímalo mě, jak to celé dopadne. Kniha má skvělou atmosféru, která vytváří úžasné pozadí. Autorka umí moc hezky popisovat temné situace, takže jsem knihu nemohla odložit. Příběh je skvěle propracovaný a dává smysl. Bylo to pro mě moc milé překvapení a čtení jsem si užila. A i když nemám ráda fantasy prvky v detektivkách, tak tady jsem to překousla a dávám 4/5. A na Noci běsů se určitě chystám.

29.10.2021 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Pokaždé, když přečtu nějakou knihu od autorky, jsem ještě tak týden naprosto rozložená. Proč? Protože se ve svých knihách věnuje tak závažným tématům, které je potřeba řešit, a vy jen čtete a čtete se zatajeným dechem, sem tam vám ukápne slza (nebo to možná taky brobulíte celé, jako já) a když příběh konečně dočtete, knihu odložíte a v hlavě se vám víří tak milion myšlenek o tom, co jste právě přečetli. Četla jsem už tolik příběhů, od tolika různých autorů, že mám občas pocit, že už mě nic nedokáže pořádně překvapit a nadchnout. Collen je ale naprostá vyjímka. Nejen to, jak dokonale umí napsat postavy (protože když to čtete, máte pocit, jako kdyby jste v tom příběhu byli taky), které jsou tak moc reálné, umí napsat krásný svět, do kterého se hned vžijete, ale také umí udělat skvělou atmosféru, která všechny ty příběhy zdokonaluje. U téhle knihy se mi asi tak desetkrát zastavilo srdce. Je to opravdu krásný příběh, který bych doporučila opravdu každému. Za poslední dobu jsem nepřečetla nic, co by se tomuto skvostu přiblížilo, takže to opravdu stojí za to.

27.08.2021 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Po prvním díle jsem čekala, že druhý díl bude dobrý, ale tohle? Už od samého začátku se zde dějí intriky, zrady a všude je samá akce. Autorka vás nenechá chvíli vydechnout, dává nám tam další nové postavy, nové problémy a všechno se více kompilkuje. Čte se to samo. V tomto díle jsem si Jude a Cardana oblíbila ještě víc, než v předchozí knize. Postavy jsou opravdu dobře vymyšlené a mají svůj osobitý charakter. Líbí se mi, jak autorka skvěle vymyslela úplně nový svět, který má svá pravidla, ale vložila do něj ještě lidský svět, který ukazuje krásný kontrast. Prostě jsem z téhle série jednoduše nadšená, a už se nemůžu dočkat na třetí díl, protože konec druhého dílu je prostě něco. Knihu mohu jen doporučit.

04.08.2021 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

A už jsme zase ukonce. Mně se chce vždycky až brečet, když dočtu celou trilogii, protože vím, že se k ní zase v nejbližších několika letech nedostanu. Celý tenhle svět je naprosto dokonale promyšlený, postavy jsou až mrazivě reálné a v jednu chvíli někoho nenávidíte a v druhou ho milujete. Takové jsou Hladové hry. Poslední díl je opět napínavý, zajímá nás, jak to dopadne s Katniss a s Panemem. Musím přiznat, že jsem si některé pasáže nepamatovala vůbec, občas jsem měla pocit, že mi někdo podstrčil updatovanou verzi knihy :D Konec knihy jsem samozřejmě jako vždy oplakala ( stejně mě nejvíc dostává ta koncová scéna s Pryskyřníkem a Katniss) a naprosto užila. Celá séie za to opravdu stojí a opravdu si ji musíte přečíst.

03.10.2020 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Tuhle knihu ohodnotit je pro mě docela oříšek. Vzhledem k tomu, že první díl této série- Než jsem tě poznala, je za mě adept na nejlepší knihu tohoto roku, kterou jsem přečetla, jsem měla na druhý díl hrozně vysoké očekávání. Upřímně, kdyby jste změnili hlavní hrdince jméno, ani bych nepoznala, že kniha na první díl navazuje. Charakter Louisy se podle mého změnil o 180 stupnů a fakt bych netipovala, že je to stejná Louisa jako v jedničce. A je pravda, že se v téhle knize zas tolik neděje, ale mně to nevadilo. Příběh mi odsýpal sám, miluju autorčino psaní, takže jsem si užívala každou stránku. Vztah Sama a Louisy mi teda nepřišel nějak speciální, protože asi každému bylo jasné, že tihle dva spolu na konci knihy skončí. Přesto knihu doporučuji a líbilo se mi, že jsme se dozvěděli, jak Louisa naložila se svým životem po tragické události v první knize :) Za mě 4,5/5 a doporučuji.

15.09.2020 5 z 5