Sixtinka144 Sixtinka144 komentáře u knih

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Na tuto knihu jsem se nemohla dočkat. GrishaVerse je úžasný svět a těšila jsem se, až se do něj zase vrátím. Tato kniha je opravdu krásně zpracovaná. Temnyj je úžasná postava, která sice není kladná, ale přesto je snadné si k němu vytvořit nějaké pouto. Navíc tady ještě není Temnyj, ale Alexandr, který není ani trochu zlý. Klidně bych ocenila, kdyby byl příběh delší, protože jsem si užívala každou stranu. Obrázky jsou opravdu nádherné a syté, je to určitě nejhezčí kniha v mé knihovně. Konec byl smutný, ale dalo se to očekávat. Je to taková hezká jednohubka, a jsem z nmí opravdu nadšená.

28.10.2022 5 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

No, po prvním díle jsem se bála do dalšího pustit, ale už jsem ho měla doma, tak jsem se odhodlala. Hned na začátek musím uznat, že je to mnohem lepší, než první díl. Opět se to čte dobře, i když nějaké scény jsou poněkud zmatené a uspěchané. Přesto jsem si čtení dokonce užívala, hlavní hrdinka mi byla sympatičtější než v prvním díle, vedlejší postavy byli také fajn. Ale opět se stalo to stejné, jako u minulé knihy. Posledních 50 stran před koncem se všechno zase pokazilo, a autorka nám zde servíruje jednu nepravděpodobnou náhodu za druhou. Až jsem se u těch úryvků musela smát, absolutně nechápu, co to autorku napadlo. Příjde mi, že se snažila napsat bombastický příběh plný zvratů, co všechny posadí na zadek, ale příšerně všechno překombinovala, takže jsem si ve finále spíš řekla, co to bylo za špatný konec, než abych si řekla, wau, to byla pecka. Nicméně čtivost se tomu ubrat nedá, a až na podledních padesát stran, které bych vytrhla a spálila, to nebylo tak špatné, jako předešlí díl.

01.09.2022 4 z 5

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Po dualogii Šest vran, jsem se trochu bála dalších knih, aby se v nich nezačala objevovat repetetivnost, nebo aby nezačali být nudné. Naštěstí se žádné zklamání nekonalo. Autorka se každou svou knihou zlepšuje, toto se snad četlo ještě lépe, než Prohnilé město. I když toto není tak napínavé a akční, stejně jsem si to naplno užívala. Jsem ráda, že je všechno v Griša světě propojené, a že je zde jednou z hlavních postav Nina. Možná bych klidně ocenila samostatnou knihu o ní. Jsou zde i nové postavy a nové problémy, které se musí řešit. Za mě je to opět ano, a už mohu s klidným svědomím říct, že s Leigh Bardugo nešlápnete vedle.

29.08.2022 5 z 5

Bez dechu Bez dechu Jennifer Niven

Z této knihy mám celkem rozporuplné pocity. Od autorky jsem četla jak Všechny malé zázraky, tak Tíhu vesmíru, a obě knihy se mi moc líbily. Proto když vyšel nový příběh, neváhala jsem a knihu si koupila. Začnu pozitivy. Nádherně popsaný ostrov, připadala jsem si, jako bych tam také byla. Moře, želvičky, plachtění, autorka opravdu umí psát, a skvělá atmosféra z knihy jen číší. To navazuje na druhou dobrou věc, a tou je čtivost. I když se tam zrovna nic moc neděje, stejně čtete dál, protože Niven umí psát velmi pěkně, stránky mi mizeli pod rukama. Nakonec se mi líbilo poděkování, kde se autorka svěří, že jí je tato kniha velmi blízká, a vychází ze skutečných událostí. Teď negativa. Celkově jsem se nějak nesžila s hlavními postavami, nebyla jsem zamilovaná do Miaha a Claude mě taky nějak více nezajímala. Taky je zde opravdu hodně hluchých míst, a ano, přečtete je rychle, ale nic se tam neděje a jsou to zbytečné strany navíc. Taky mě příběh nezasáhl tak jako ty dva přechozí, proto knihu musím hodnotit jako průměr. Věřím, že kdybych měla přečtených míň YA knih, líbila by se mi víc.

26.07.2022 3 z 5

Spřízněni volbou Spřízněni volbou Veronica Roth

Tuhle knihu budu nejspíš ještě dlouho rozdýchávat. Když jsem zjistila, že má vyjít další kniha od úžasné autorky Roth, ani chvilku jsem neváhala a knihu si hned předobjednala. Dostala jsem se k ní sice až teď, ale nejsem ani trochu zklamaná. Divergence je jedna z mých nejoblíbenějších sérií, Čáry života se mi líbili, ale druhý díl byl zklamáním. Ale tohle? Začnu zpracováním knihy, které je přesně takové, jaké mám ráda. Útržky z novin, tajné emaily, básničky a útržky rozhovorů. Všechno tohle v knize najdete. Vím, že někteří lidé na tyto "doplňující informace" nejsou, a proto se jim kniha až tak nemusela líbit. Já jsem nadšená, kapitoly se čtou nádherně, užívala jsem si každou stránku. Už nějakou dobu mě žádná kniha nenadchnula tak, jako právě Spřízněni volbou. Hrozně doufám, že u nás vyjdou další díly, tahle série si nezaslouží zapadnout. Celý ten svět je dost složitý na pochopení, a jo, nejspíš má nějaké mouchy, ale to třeba mně vůbec nevadí. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila hned, byla dosti atypická od těch běžných hlavních hrdinek. Také velmi oceňuji přátelské pouto, které autorka napsala opravdu skvěle, je zde i trochu romantiky, ale opět, dobře napsané. Takže podtrženo sečteno, jsem nadšená a doufám, že autorka bude dále pokračovat v tak jedinečných knihách jako doposud.

23.07.2022 5 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

Tak nevím no. Autorka píše skvělé YA knihy, které se čtou jedna báseň. První díl této série se mi tak líbil, retelingů není nikdy dost, ale druhý díl byl jedno velké zklamání. Právě proto jsem se Odvážné přísahy bála. Nakonec to nebyl takový průšvih, kniha se čte velmi pěkně, tedy hlavně především kapitoly Rhena a Harper. Ostatní mě dost nudili a chtěla jsem je mít rychle za sebou, což se dělo. Bohužel nemohu říct, že by se celá série dostala do mých oblíbenců. Pokud vyjde i další díl, nejspíš si ho ze zvědavosti přečtu, ale asi po tom toužit nebudu. Za mě má autorka mnohem větší potenciál jako YA spisovatelka než fantasy, i když je ten svět vymyšlený opravdu hezky. Příběhu dávám 3,5.

20.07.2022 4 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Tohle byla neskutečná jízda. Před tímto dílem jsem si rereadingovala všechny předešlé knihy, takže jsem byla celou dobu v tom nadšeném stavu, kdy jsem několik týdnů žila jen ve vílím světě. od této knihy jsem měla tak velká očekávání, která se vyplnila a ještě jsem dostala něco víc. Bylo velmi osvěžující, že jsme se dočkali pohledu jiné osoby, než jen Rhyse a Feyre (i když je oba neskutečně miluju). Jako většina lidí, jsem na začátku neměla o Nestě valné mínění a hrozně mě vytáčela (to i v průběhu této knihy :D), ale vzhledem k tomu, že Maas je pro mě Bohyně spisovatelka, tak dokázala napsat skvělou linku, že i na Nestu jsem změnila pohled. Cassian je miláček už od začátku, takže jeho kapitoly jsem si naprosto užívala. Moc se mi líbilo, že zde bylo hodně rozvinuto přátelství a nejen romantická linka, která ale byla taky super. Kniha se čte skvěle, musela jsem se krotit, abych ji nepřečetla najednou. A jak už je tradicí, i pár slz jsem uronila. Je to opravdu dobrý příběh, s úžasným světem, určitě celou sérii doporučuji všem milovníkům fantasy.

28.03.2022 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tato kniha mi leží v knihovně už nějakou dobu, a konečně jsem se k ní dostala. Jsem velkým fanouškem slovanské mytologie, takže jsem věděla, že tohle bude něco pro mě. Příběh má úžasnou atmosféru, která je taková temná a ponurá, až mi občas vyskočila husina. Autorka opravdu skvěle píše, což jsem zjistila už i v Zmizení Sáry Lindertové. Postavy a stvoření jsou propracované, líbilo se mi, že zde nebyly použity jen ty známé, které můžeme najít ve všech knihách. Nejprve jsem měla malinko problém se začít, ale pak se to rozjelo a užívala jsem si každou stranu. Za mě je to dokonce o chlup lepší, jak již zmiňované Zmizení Sáry Lindertové. Jsem moc ráda, že u nás máme tak šikovné autory, a doufám, že autorka brzy vydá další knihu.

13.01.2022 5 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Do knihy jsem se vrhrla s vysokým očekáváním, protože Pět kroků od sebe byl krásný a hodně emotivní příběh. Autorky umí psát, takže jsem se do knihy začetla téměř okamžitě a přečetla ji během několika dní. Hlavní hrdinové mi byli dost sympatičí, občas jsem s nimi i soucítila. Příběh plynul a já se těšila na to, jak to skončí. Bohužel, to je můj problém s touto knihou. Konec. Přiznám se, že mám mnohem radši reálné příběhy, a od poloviny knihy to bylo dost velké fantasy, že jsem si občas říkala, jestli se tam někde neobjeví duchové nebo příšery. Nemám ráda, když všechno musí skončit nuceným happyendem. Jinak jsem si to užívala a i když kniha pojednává o vážném tématu, tak to stejně byla roztomilá jednohubka. 3,5/5

25.10.2021 4 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Netajím se tím, že moc ráda podpořím naše české autory, a proto i Meta (spolu s Projektem Kronos) je už nějakou dobu součástí mé knihovničky. Sice jsem se k ní dostala až teď, protože jsem z knihy měla velký respekt, díky recenzím, které říkali, že vás příběh naprosto rozloží. A měli pravdu. Do knihy jsem se začetla okamžitě, autor umí skvěle psát, takže se to četlo samo. Nemohla jsem se odtrhnout, proto jsem ji přečetla na jeden nádech a vůbec toho nelituji. Příběh je naprosto originální, a i když už na začátku dostáváme varování, že kniha není o superhrdinech, stejně jste nakonec paf, protože TOHLE jste nečekali. Jsem moc ráda, že jsem se na knihu konečně vrhla a už teď mohu říct, že je Meta v mých top knihách za tento rok. Určitě všem vřele doporučuji. A už se nemůžu dočkat na Projekt Kronos.

12.10.2021 5 z 5

Temný kvítek Temný kvítek Crystal Smith

Potom, jak jsem byla odvázaná z prvního dílu, jsem se bála Temného kvítku, protože jsem měla dost vysoká očekávání. Na téhle sérii je geniální to, že nemá slabá místa. Příběh je plný akce, událostí a zklamání, prostě vás nenechá vydechnout. Takže jsem četla a četla, párkrát se mi chtělo brečet, trochu jsem to mezi kapitolami musela rozdýchávat, ale pak, když jsem to dočetla, jsem byla nejvíc překvapená. Protože tahle kniha rozhodně předčila moje očekávání. Postavy měli skvělý vývoj charakteru, hlavní hrdinka mi přirostla k srdíčku, takže její občasné pošetilé chování jsem ji odpustila.Vracení se zpět vzpomínkami je moc dobrý prvek. Autorka si s námi moc ráda hraje, a to úplně zbožňuji. Upřímně, za mě je tento druhý díl ještě lepší než jednička, takže si je oba dva musíte přečíst. Prostě tohle je opravdovaná, nefalšovaná fantasy série, kterou mám tak neskutečně ráda.

29.09.2021 5 z 5

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

První díl jsem četla už více než před třemi lety, takže není divu, že jsem si toho moc nepamatovala. Věděla jsem jen, že ten předchozí díl měl skvělou atmosféru, že se dobře četl, a že jsem hned na začátku knihy poznala, kdo je vrah. Do druhého dílu jsem se extra nehrnula, ale když se mi teď dostal pod ruku, neodolala jsem, a do příběhu se hned vrhla. Bohužel, s některými postavami jsem si nesedla, přišlo mi, že je autorka nevykreslila vůbec dobře, takže jste si k nim nemohli vytvořit nějaké pouto, jako v jedničce. Kniha se čte opravdu dobře, příběh utíká, a já se celou dobu těšila na nějaký epický konec. Ten se ale vůbec nekonal. Nemohli jste odhadnout, proč si vrah vybral zrovna tuto oběť, protože motiv se dozvídáte na konci knihy. Spolupachatel byl ale zase úplně zřejmý už někdy v půlce knihy. Čekala jsem něco více wow, ale i tak se mi kniha příběhově líbila. Určitě je to slabší než první díl, ale autorka psát prostě umí.

24.08.2021 3 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Než jsem se do knihy pustila, měla jsem velké pochybnosti. Už jen kvůli obálce, kde je velkým písmem napsaná jedna z autorek jen kvůli tomu, aby si to lidi kupovali. Takže jsem se bála, že byla kniha vydaná jen kvůli Care a příběh bude o ničem. Naštěstí to tak vůbec nebylo. Do knihy jsem se začetla okamžitě, líbilo se mi, jak kniha začala a že už i na začátku se hned něco dělo. Postavy byli podle mého názoru zpracované velice dobře, každý měl svůj vlastní charakter a problém, který řešil. Příběh se četl opravdu dobře a rychle, jen se zatajeným dechem jsem se snažila přijít na to, kdo to mohl Naomi udělat, a jak se to mohlo stát. Já jsem si knihu neskutečně užila, trochu mě zklamal konec, nemám ráda, když má autor či autorka potřebu všechny hrdiny spárovat do sebe. Jinak ji ale velice vřele doporučuji a hodnotím 4,5/5.

14.08.2021 5 z 5

Tahle kniha je něco naprosto úžasného. Krutý pric byl užásná série, i když jsem byla lehce zklamaná z posledního dílu, tak tento doplňkový mi naprosto spravil chuť. Nejdřív prostě musím vychválit vzhled a zpracování knihy. Určitě je to nejkrásnější kniha v mé knihovně, protože ty ilustrace jsou neskutečné, jemné a krásné. Už i obálka je neskutečná. Celá kniha na mě dýchá kouzelným světem, který za to rozhodně stojí. Co se týče samotného textu, je opravdu hezky propracovaný a Krutému princi dodává třešničku na dortu. (Nebo možná trilogie je třešnička, a v tom případě tenhle díl dort?). Cardanův pohled byl velice dobrým nápadem a moc se mi líbilo, jak se to všechno na konci propojilo dohromady, a všechno začalo dávat smysl. Ráda jsem se opět vrátila do tohoto kouzelného světa společně s hlavními postavami, a jsem moc vděčná, že tato kniha vyšla, a ještě v tak krásném zpracování. Povídkový díl rozhodně doporučuji, pokud se vám Krutý princ líbil.

10.08.2021 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Konečně jsem i já přečetla všemi opěvovanou knihu Krutý princ, a musím říct, že jsem nadšená. Můj nejoblíbenější žánr bylo vždycky fantasy, mou nejoblíbenější autorkou S.J.Maas s jejími dokonalými světy. A možná i proto jsem se bála pustit se do Krutého prince. Příběh je naštěstí napínavý už od samého začátku, postavy jsou skvěle vykresleny a svět dobře popsaný. Konečně jsem zase měla možnost přečíst si opravdové fantasy spolu s víláky a vším tím kouzelným světem. Holly Black opravdu psát umí, takže jsem neměla šanci se nudit, stránky ubíhali a celou knihu jsem měla přečtenou během jednoho odpoledne. Stále je sice pro mě lepší Skleněný trůn, ale knihu rozhodně doporučuji a už se nemůžu dočkat, až si přečtu i další díly z této skvělé série.

03.08.2021 5 z 5

Něco si přej Něco si přej Karen Rivers

Vůbec nevím, jak mám tento příběh ohodnotit. Bylo to něco jiného, už jen z toho důvodu, že je celá kniha psaná v druhé osobě, na kterou nejsem zvyklá, ale docela mi vyhovovala. Dalším plusem knihy je čtivost, protože ano, kniha je krátká, takže by se dalo předpokládat, že ji přečtete během odpoledne, ale autorka píše dost poutavě, takže se nemůžete odtrhnout. Taky se mi líbilo, jak jsou zde popsané myšlenky hlavní hrdinky, protože to bylo dost originální a hezky vám to osvětlilo celou situaci. A taky má kniha hezkou obálku. Bohužel, tady klady příběhu končí. Sice se kniha čte hezky, ale některé pasáže jsou nelogické a nedají se moc pochopit. Autorka se snažila udělat něco extra, ale za mě to dost přehnala. Dalo se to pojmout lépe a kniha by určitě dopadla jinak. Konec knihy byl dost předvídatelný, protože jsem ho zažila už u spousty jiných příběhů, ale musela jsem si ho přečíst dvakrát, abych pochopila, co tím chtěl básník říct :D Tohle je prostě divnokniha, takže je jen na vás, jestli se do ní zkusíte pustit nebo ne.

22.07.2021 2 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Vzhledem k tomu, že jsem Probuzení Simona Spiera četla už více jak před dvěmi lety, bála jsem se, že si nebudu pamatovat nic. Naštěstí jsem se po pár desítek stranách chytla a vzpomněla jsem si, proč se mi Simon předtím tolik líbil- kvůli své atmosféře, kterou má i Holka mimo rytmus. Nechtělo se mi do knihy pustit kvůli recenzím, a ano, první díl je lepší, ale určitě to není žádná katastrofa. Hlavní hrdinka je fajn, občas se nechovala přímo ukázkově, ale kdo z nás jo? Líbí se mi, jak autorka popisuje vztah Simona a Brama, protože jsou spolu roztomilí a zábavní. Vadilo mi občasné přehánění autorky, možná by bylo fajn, kdyby tolik netlačila na pilu a nemusela do příběhu za každou cenu dávat všechny problémy lidstva :D Taky jsem se nemohla nějak moc začíst, takže i když je kniha kraťoučká, četla jsem ji docela dlouho. Ale nakonec to byl fajn, milý příběh, který si můžete v klidu přečíst.

09.07.2021 3 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Tohle je moje první kniha od autorky, a musím říct, že jsem velmi mile překvapena. Slovanskou mytologii mám moc ráda, miluju číst ty příběhy, nějakým způsobem mě to hrozně fascinuje. Celá tahle kniha má skvělou atmosféru, která knize dodává na kvalitě. Taky se mi líbí, jak autorka vykreslila postavy, jak hlavní, tak ty vedlejší. Všechny bytosti byli moc hezky popsané, i když většina z nich byla spíš děsivá. Nesmím zapomenout na obálku, která je opravdu nádherná. Knize mohu vytknout jen dvě věci. Občas mi přišlo, že tam bylo až moc útoků na hlavní postavy. Chápu proč, jen mě to pak už tolik nebavilo. A taky se mi kniha četla docela dlouze. Chyběla mi tam nějaká jiskra, která by mě nutila číst dál a dál. Vůbec jsem se u knihy nenudila, ale prostě něco malinko mi tam chybělo. Knihu mohu jen doporučit, a hned, jak vyjde nová, nebudu váhat!

28.04.2021 4 z 5

Seznam hostů Seznam hostů Sanne Averbeck

Na tuto knihu jsem narazila náhodou, nic moc jsem o příběhu nevěděla, ale zaujala mě obálka. Abych byla upřímná, zděsila jsem se délky, protože jsem zvyklá na kratší thrillery, a tato bichlička rozhodně tenká není. Naštěstí se kniha četla sama, autorka opravdu psát umí, takže jsem se u příběhu nenudila. Problém této knihy je někde jinde. To, co mi celou knihu od začátku kazilo bylo nelogické chování všech postav. Nemůžu nějak uvěřit, že kdyby někomu z nás zabili blízké kamarády, jednoho po druhém, tak bychom si dále pořádali večírky, byli hrozně vyrovnaní a řešili občerstvení nebo alkohol na párty. Taky autorka spoustu věcí nedomyslela a nedovysvětlila. Kvůli spoileru to sem psát nebudu, ale co si budem, takhle by pachatele chytili hned při prvním činu. Vzhledem k tomu, že se kniha četla opravdu rychle a dobře, dávám ji 2,5 hvězdy. Víc si rozhodně, kvůli dírám v příběhu nezaslouží.

23.04.2021 3 z 5

Statečné a zlomené srdce Statečné a zlomené srdce Brigid Kemmerer

Tenhle díl je pro mě lehkým zklamáním. Z předešlé knihy jsem byla naprosto nadšená, super svět, postavy, všechno rychle odsýpalo. Ale tady? Knihu máme z pohledu jiných postav, což je fajn změna.. Bohužel mě kniha do poloviny vůbec nebavila, do čtení jsem se nutila, a za den jsem přečetla tak dvacet stránek. Za půlkou se to zase změní a děj hezky utíká. Konec knihy je dost nečekaný a překvapující. Jen škoda, že to tak nebylo od začátku, proto strhávám jednu hvězdu. Doufám, že se u nás dovydá i třetí díl, protože konec druhé knihy je otevřený a jsem zvědavá, jak se autorce kniha povede zakončit.

18.02.2021 4 z 5