Sixtínka Sixtínka komentáře u knih

Keď je to naozaj Keď je to naozaj Erin Watt

Príjemný príbeh. Taká milá oddychovka, ktorá sa číta takmer sama.

13.03.2023 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Za mňa (zatiaľ) najlepšia keplerovka.

16.04.2024 5 z 5

Malé láskavosti Malé láskavosti Erin A. Craig

Kniha ma upútala svojou krásnou obálkou, anotácia vo mne vzbudila ešte väčší záujem a samotný príbeh prekonal všetky moje očakávania. Nemám mu čo vytknúť, len by som si v ňom želala o čosi viac Whitakera. :)

20.02.2024 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Najlepší bol začiatok a aj zvrat pred koncom bol super. Všetko medzitým bolo taká typická hooverovská romantika - vrátane konca. Ako oddychovka však fajn.

30.01.2024 4 z 5

O päť rokov O päť rokov Rebecca Serle

Vďaka krátkym kapitolám sa to čítalo rýchlo, ale nemôžem povedať, že by ma to veľmi bavilo. Nečakajte nijakú osudovú lásku ani vau romantiku. Je to skôr príbeh o sile priateľstva dvoch žien. Táto dejová linka ma celkom bavila a bola aj dojemná, no zvyšok nič moc. Kopa opisov, kde sa aký podnik nachádza a čo dobré si v ňom Dannie objednáva, až som nadobudla dojem, že robí reklamu, ak tie podniky existujú (nezisťovala som to), dialógy boli zväčša dosť o ničom, bez nejakej hĺbky, a záležitosti okolo jej práce podnikovej právničky ma nebavili už vôbec.

22.09.2023 3 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Pohodová oddychovka. Nemala som od knihy priveľké očakávania, a možno práve preto ma celkom príjemne prekvapila, lebo nebola plná sexu a neustáleho klišé.

19.06.2023 4 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Smutné, miestami dosť silné. Musí byť hrozné, keď človek stráca kontrolu nad vlastným telom a uvedomuje si, že jedného dňa bude úplne odkázaný na iných a príde o všetku svoju dôstojnosť. Neviem si to ani predstaviť a určite to nikdy nechcem zažiť.

Druhá linka príbehu tiež nebola ktovieako veselá, ale dáva človeku nádej, že ešte žijú aj dobrí ľudia.

28.03.2023 4 z 5

Ešte som ťa nestretla Ešte som ťa nestretla Sophie Cousens

Veľmi pekný príbeh, ktorého čítanie som si fakt užila. Zaujímavá zápletka, úžasná ostrovná atmosféra, milá romantická linka. Kniha je miestami vtipná - až som sa nahlas zasmiala -, a ako to bolo aj pri prvej knihe od tejto autorky, nájdete tu viacero krásnych myšlienok.

"Láska je oveľa viac než len veľké gestá a osudné stretnutia" ... "Tie sú len lesklou obálkou knihy, príbeh je vnútri." (str. 292)

"Možno je život skôr písanie viacerých šťastných kapitol ako hľadanie jedného šťastného konca." (str. 322)

02.01.2023 5 z 5

Kniha o tebe Kniha o tebe Claire Kendal

Nebolo to wow a ani natoľko napínavé, že by som sa od knihy nedokázala odtrhnúť (preto len 4 hviezdy), ale bolo to dosť dobré. Téma skvelá, zápletka super, napätie tiež nechýbalo a spracovanie sa mi páčilo. Myslím, že stojí za prečítanie.

14.11.2022 4 z 5

Road trip Road trip Beth O’Leary

Trochu uletený príbeh. Bavilo ma ho čítať. Skvelé na ňom bolo predovšetkým to, že som nevedela, akým smerom sa bude uberať, čo má pre nás autorka nachystané - a občas ma vývoj fakt prekvapil. Postavy sú vskutku sympatické, každá svojím vlastným spôsobom zaujímavá. Obľúbila som si dokonca aj Marcusa, hoci sa neraz správal ako kretén.
Na spríjemnenie dvoch, troch večerov podľa mňa výborná voľba.

09.11.2022 4 z 5

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Príbeh o láske, ktorá si človeka môže nájsť v každom veku. Dojemný, ale neraz aj smutný. Rozhodne krásny.

10.10.2022 5 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Bavilo ma to čítať. Veľa akcie v tomto príbehu síce nie je a pandémia je skôr dobre vytvorenou kulisou, no mne sa príbeh páčil. Autorka nám ponúkla skôr pohľad do psychiky jednotlivých postáv a pre mňa to bolo dostatočne zaujímavé. Kniha určite stojí za prečítanie.

06.10.2022 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Miestami mi to prišlo zbytočne príliš zdĺhavé, ale v podstate som dostala, čo som chcela.

30.01.2024 4 z 5

Stalo sa v lete Stalo sa v lete Tessa Bailey

Na začiatku sa zdalo, že to bude príbeh na spôsob romantickej komédie, na čo som sa tešila, ibaže ako stránky ubúdali, bavilo ma to čím ďalej, tým menej. Prvoplánové, hlúpe, nezáživné. Kapitán bol z Piper hotový už hneď od začiatku, furt sa mu to len zdúvalo v gatiach, stačilo, že na ňu pomyslel, takže kam sa bude príbeh uberať? Veď do strany 142 pre Piper už postavil pergolu - také veľkolepé gesto. Och, božemôj, chcela by som vidieť chlapa, ktorý by si dal toľko námahy len tak z dobrej vôle. Zvlášť keď na to, aby sa dostal do Piperiných nohavičiek, nebolo potrebné toľko drieť, lebo aj Piper je z neho úplne namäkko a celé jej telo horí už len pri pohľade na kapitána.

No, nebaví ma čítať také blbosti, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou povedú k množstvu nespútaného, brutálne vášnivého sexu - lebo tam to podľa mňa povedie -, takže končím na tej strane 142. Aspoň že je pergola dostavaná.

20.09.2023 1 z 5

Analýza lásky Analýza lásky Ali Hazelwood

Kto by kedy povedal, že vedci sú takí hrozne sexi? :)

Áno, opäť tu máme šialene vysokého vedca s neuveriteľne bohovským telom. A opäť je to zádumčivý, mĺkvy introvert, ktorý s hlavnou hrdinkou sotva prehovorí. A opäť je do nej celé roky zamilovaný - od chvíle, čo ju spoznal -, ibaže svoje city si necháva pre seba a dokonca sa k dievčaťu svojho srdca správa tak odmerane, až si ona myslí, že ju neznáša. A miluje ju aj počas rokov, keď sa ich cesty už dávno nepretínajú (to mi už pripadá hrozne presladené, priam až neuveriteľné, že taký sexi chlap - a navyše hrozne sympatický - k sebe nepritiahne inú úžasnú ženu, ale fajn).

Ak to zhrniem, kniha sa v mnohom podobá na Hypotézu lásky. Rovnaký mužský hrdina (aj vzhľadom, aj povahovými črtami), rovnaká vzťahová schéma. Čítalo sa to však veľmi dobre, dokonca ma to bavilo o trochu viac než autorkina prvá kniha. Aj Bee, aj Levi boli skvelí a malo to takú fajn dynamiku. Veľmi sa mi páčili aj vsuvky ohľadom Marie Curieovej.

Takže odporúčam.

20.09.2023 4 z 5

Prečo sme sa vlastne rozišli? Prečo sme sa vlastne rozišli? Liane Moriarty

Knihy od tejto autorky sa mi páčia. Neohúria síce, ale sú zaujímavé a čítajú sa veľmi dobre. Nebolo to inak ani pri tomto príbehu.

04.05.2023 4 z 5

Začať znova Začať znova Mona Kasten

Kniha sa číta ľahko - to bez komentára -, ale...
Ak máte radi stokrát obohranú platňu, budete nadmieru spokojní. Ja však mám rada v príbehoch aj istú originalitu - aspoň malú štipku - a v tejto knihe, bohužiaľ, jedno klišé strieda druhé ako na bežiacom páse, takže len dve hviezdy.

02.03.2023 2 z 5

Uspávač Uspávač Lars Kepler

Veľmi dobrá detektívka. Napätie, nečakané zvraty a odhalenia, pekne spracovaný dej. A Joona Linna je... skvelý. Jeho osobnosť tomu dodáva ten správny náboj a šmrnc.

24.10.2022 4 z 5

Počkám na teba Počkám na teba Jennifer L. Armentrout

Sladká, presladká romantika... Cam bol úžasný, na chalana pomerne dosť trpezlivý. Avery mi neraz neskutočne liezla na nervy - miestami som mala chuť siahnuť do knihy, chytiť ju pod krk a zatriasť ňou so slovami: "Spamätaj sa konečne, ty koza sprostá!" Niekedy sa správala fakt hrozne hystericky, bolo to prehnané dokonca aj vzhľadom na to, čo zažila. Mne osobne to neprišlo až také dramatické, že by musela tak vyvádzať - asi preto, lebo autorka tú časť o incidente dosť odbuchala. A odbuchala aj všetko okolo náramku na zápästí. Veci s tým súvisiace som jej akosi vôbec nezožrala.

21.10.2022 3 z 5

Žiadosť o priateľstvo Žiadosť o priateľstvo Laura Marshall

Fajn triler. Niektoré pasáže boli síce zdĺhavejšie, ale čítalo sa to dobre. Bolo to zaujímavé a nechýbala ani určitá dávka napätia. Síce nie taká, že by som knihu nedokázala pustiť z ruky, kým neprečítam poslednú stranu, preto len štyri hviezdičky, ale bola dostačujúca na to, aby ste v čítaní pokračovali s čo najmenším počtom prestávok.

13.10.2022 4 z 5