Sirael23 Sirael23 komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Ta kniha je vážně skvělá, takže pokud pomýšlíte na koupi, jděte do toho. Zrovna jsem ji dočetla a jsem plná rozporuplných pocitů. Ne z knihy, ale z těch lidských osudů, z dějin, které kolem nás a po nás přešly. Na několika místech mne kniha i rozplakala a musela jsem jít obejmout syna, abych se ujistila, že u nás je všechno v pořádku. Pokud bude další díl, chci být u toho :-)

08.08.2021 5 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

Tak tohle byla symfonie. Zhltla jsem ji za jediný den. Už od minulého dílu má série vzestupnou tendenci, takže se opravdu těším na další díl. Gamache jako vždycky psycholog, Clara ani Ruth nezklamou nikdy, Peter překvapil. A Jean Guy, hm, asi ho miluju :D

07.04.2019 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Ačkoliv se počítám mezi skalní fanoušky Stmívání, tohle mi dalo vážně zabrat. Musela jsem se nutit do čtení, což se mi stává málokdy. Edward byl zkrátka - užvaněný. Jinak se to nazvat nedá. Kdyby jeho pohled vyšel jako první, tak by se Stmívání nikdy nemohlo stát takovým hitem. No a to co předvedl Egmont - tolik chyb v textu jsem dlouho neviděla. Ten, kdo dělal korekturu, by se měl opravdu stydět. Takže za mě zklamání. Autorce to určitě dalo spoustu práce, aby do sebe knihy zapadaly, ale myslím, že si jí mohla ušetřit.

20.03.2021 2 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Vsadím se, že Gregoriánům na Spotify stoupla popularita :D Tak tohle mě bavilo, jak linka s mnichy (až do konce jsem nevěděla, kdo to byl) i linka Gamache - Jean-Guy - vrchní komisař. Nejdřív taková idylka a pak celkem drama, až jsem to prostě musela dočíst, i když už byl večer, a já chtěla jít spát. Autorka má zkrátka zmáknutou psychologii postav, takže i když se zdánlivě v tichém klášteře nic neděje, uvnitř to krásně bublá. Za mě zase 5 hvězd.

14.04.2019 5 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Nejdřív mi to připomnělo Angeliku. Zhruba první třetina knihy mě moc nebrala, vztah mezi hlavními hrdiny mi přišel trochu přitažený za vlasy. Pak se vše o dost zlepšilo a já se mohla ponořit do příjemné romance. Rok 1797 je tedy podán dost romanticky, trochu pohádkově, ale to k žánru patří. Na českou prvotinu určitě nezklamala. A navíc má krásnou obálku.

16.01.2022 5 z 5

Americký klub českých dam Americký klub českých dam Hana Parkánová-Whitton

Mno, výsledný dojem bohužel kazí některé nešvary, které by nebylo těžké odchytat. Postavy často opakují stejné věty, které už čtenář ví z předchozího děje. Autorka mi opravdu asi třikrát nemusí říkat, že se Zdeňka Havlíčková podepisovala jako "dcera národa". Jednou by to stačilo. A proboha, to V. Náprstek přivezl z výstavy jen šicí stroje? Mám dojem, že šicí stroj je v příběhu zmíněn asi tak 80x. Jinak se jedná o zdařilé nahlédnutí do života našich slavných osobností. Jako oddechovka ke kávě může být určitě dobrou volbou.

05.01.2022 3 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Zajímavé téma, které by si zasloužilo méně popisných pasáží. Ráda bych si přečetla, jak se s událostmi popasovaly samotné postavy, a to ne jen jednou dvěma větami. Některé linky byly trochu nadbytečné. A nemohu si pomoci, ale autor si život v horách velmi zidealizoval. Přesto se mi kniha zvláštním způsobem líbila.

23.12.2021 3 z 5

Ostružinové víno Ostružinové víno Joanne Harris

Četla jsem už podruhé. Vždycky je to takové pohlazení po duši, ale i trochu kopanec - kdo z nás nemá něco nedořešeného z minulosti? Já tedy mám - a závidím hlavnímu hrdinovi, že se s tím nakonec dokáže nějak popasovat.

22.07.2021 5 z 5

Bourneova totožnost Bourneova totožnost Robert Ludlum

Hm, tak tady jsem si pošmákla :-) Ani jsem nečekala, že mě kniha tak vtáhne. Film jsem viděla a bavil, ale tohle je jiná liga. Na to, jaká je to bible, se to četlo krásně rychle. Stránky doslova letí, protože chcete vidět, kdo je ten Bourne vlastně zač. Se stylem autora problém nemám, i když je fakt, že přehnaný popis akčních scén je někdy trochu chaos. Ale to knize rozhodně nic neubírá z plného počtu hvězd.

20.07.2021 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Ach ten marketing....tohle bylo slabé, napsané především z jediného důvodu, a to pro úspěch původní trilogie. Přitažené za vlasy a navíc nudný styl bez akce. Hlavní postavy občas plácají nesmysly, které by v předchozích knihách nikdy neřekly. Chyběl mi vhled do jejich myslí - takový ten opravdový, ne jen plochý popis, který autor předvedl.

25.06.2017 2 z 5

Beladona Beladona Adalyn Grace

Tohle mě bavilo moc. Krásná obálka a krásný obsah. Pohladila na duši a moc se těším na pokračování.

16.03.2024 5 z 5

Kód života - Jak z nás DNA dělá to, kým jsme Kód života - Jak z nás DNA dělá to, kým jsme Robert Plomin

Tato kniha tady podle mého názoru schytává trochu nespravedlivě nízké hodnocení. Ano, i já jsem dala tři hvězdy, ale 3 z 5 je pořád dobré. Ano, autor mohl knihu trochu zkrátit (asi 6 stran, kdy se rozebíralo polygenní skóre dopodrobna, pro mě nebylo srozumitelných), ale jedná se o knihu o genetice a genech, tudíž jako čtenář neočekávám, že všechno pochopím na první dobrou, když nejsem vědec ani zapálený nadšenec do genetiky. Pro mě byla kniha určitě přínosná, člověk si víc uvědomí vliv genů i v oblastech, kde by to třeba primárně nečekal. Takže pokud se zajímáte o seriózní vědecké výzkumy, bude vás kniha určitě bavit.

08.06.2023 3 z 5

Kronika mojí velké války Kronika mojí velké války Zdeněk Vybíral

Výborná kniha, chcete-li si udělat představu o legiích. Koupila jsem ji ve výprodeji a byla to opravdu skvělá koupě. Zůstane na čestném místě v mojí knihovně.

10.09.2022 5 z 5

Vojna a mír II. Vojna a mír II. Lev Nikolajevič Tolstoj

Tak to je opravdu veledílo. Přiznávám, že jsem dočítala s "jazykem na vestě", závěrečné úvahy už jsem chroupala z povinnosti. Je škoda, že závěr negraduje, hlavní postavy nezažijí žádný zvrat jako třeba Anna Karenina. Když ale tak nad tím přemýšlím, pravděpodobně to byl cíl - postavy si toho užily až dost v průběhu, tak teď už jim dáme pokoj :D

31.03.2019 4 z 5

Josie a kolt Josie a kolt Kateřina Loučková

Pan Colt byl tedy zatraceně sexy :-D Autorčin styl zraje jako víno, už se těším na další knihu.

30.06.2018 5 z 5

Jedna zatracená pohroma za druhou Jedna zatracená pohroma za druhou Jodi Taylor

Nedočteno. Co k tomu říct? Nemám ve zvyku knihu nedočíst, v posledních letech jsem to neudělala ani jednou. Ale tady jsem se zhruba za polovinou zasekla. Ne, děkuji, ani nepotřebuji znát konec.

19.02.2024

Tajemství černé dámy Tajemství černé dámy Kateřina Loučková

Katku znám jako autorku milostných romancí, které jsou mi též blízké. Nicméně mám její tvorbu natolik ráda, že jsem prostě musela pořídit i Tajemství černé dámy. No a nezklamala, dávám čtyři hvězdičky. Kniha tedy není žádná křehotinka, 500 stran ale hrozně rychle uteklo, člověk chce číst pořád dál a dál, ani nevnímá čas. Má krásnou obálku, sic by jí slušela i pevná vazba, ale to je detail. Autorka mi naservírovala promyšlený příběh, zajímavé hrdiny, popisné i akční scény v rovnováze. Moc se mi líbil i příběh vedlejších postav, jejichž milostná linka pro mne byla zajímavější než vztah hlavních postav. Vřele doporučuji každému, kdo má rád středověké reálie a českou tvorbu obecně.

18.12.2022 4 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Švédská linka byla fajn, ta současná mě vůbec nebavila. Reakce postav na zabití, hlavní hrdinka ne moc sympatická. Knihu posílám dál, doma ji mít opravdu nepotřebuji.

01.09.2022 3 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Tento díl bohužel považuji za zatím nejslabší z celé série. Doufám, že si jen autorka chystá půdu pro další skvělé pokračování.

16.06.2022 3 z 5

Jiná třída Jiná třída Joanne Harris

Tentokrát mě J. Harris neuchvátila. Ač její knihy miluji a cením si jich ve své knihovně, tady by bylo potřeba mnoho textu vyškrtat a nechat jen to podstatné. Dějové zvraty byly dobré jako vždy, ale té omáčky okolo... Knihu zachraňuje skvělá atmosféra svatého Osvalda. Umíš to lépe, Joanne.

12.05.2022