simonabr simonabr komentáře u knih

Příběh působí na první pohled poměrně nenápadně, ale o to víc člověka zasáhne na duši a nutí na něj pořád myslet, jak je silný. Přidávám se ke všem obdivným komentářům a taky mě potěšilo, že jsem se v knize "potkala" s několika postavami z autorovy druhé knihy a budu jen doufat, že si od něj ještě někdy nějakou přečtu.

"Když se ti líbí román nějakého darebáka, neznamená to, že mu dáváš rozhřešení, že souhlasíš s jeho názory nebo že se stáváš jeho komplicem. Jen uznáváš jeho nadání, ne jeho morálku nebo ideály. A kromě toho, jsi snad ty sám úplně bez chyby?"

04.03.2015 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Tak to bohužel dopadá, když se dítě pořizuje jako módní doplněk nebo je bráno jako další "projekt", pak nezáleží na rase, pohlaví nebo sociálním postavení, protože v takovém vztahu chybí cit, pochopení, porozumění a hlavně láska a pak se z toho stává nešťastný boj a touha po pozornosti a zájmu.

"Z některých žen žádné dítě matku neudělá. Na to žádný paragraf neexistuje."

23.12.2015 4 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Propastný rozdíl oproti jiným autorčiným knihám, třista stran víceméně nudy a pak se na pár stranách všechno záhadně rychle a vlastně bez vyšetřování vyřešilo, celá zápletka mi navíc přišla hodně překombinovaná a nepravděpodobná.

29.10.2015 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Úžasná, čtivá a hluboká kniha a celý příběh od začátku až do konce, Anna to v životě neměla zrovna moc lehké, ale nikdy neztrácela víru a uměla na svém životě najít i to hezké, což někteří lidi bohužel neumí a vždycky vidí jen to "černé", což není pro život zrovna moc dobrý přístup, takže by si měli vzít příklad z Anny.

29.10.2012 5 z 5

Dokud se budeš smát Dokud se budeš smát Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivé, to se knize nedá upřít, ale Ilona toho na můj vkus prožila v životě až nějak moc, ale hlavně mi tam chyběly popsané její pocity a způsob, jak daný problém či situaci vyřešila. Přišlo mi, že autorka chce nalákat čtenářky, ale pořád klouzala jen po povrchu a nešla do hloubky.

06.03.2013 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Humoristické knihy nemám většinou ráda, ikdyž humor a srandu samozřejmě ano. Tady jsem si myslela, že třeba udělám výjimku, ale po 100 stranách jsem to zabalila. Pro někoho vtipné situace se opakovaly a já jsem se spíš začala nudit, kniha mi nic nového či zajímavého nedávala, takže bylo zbytečné číst dál, druhý díl jsem odložila rovnou.

05.05.2014

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Čtivá oddychovka odehrávající se v sedmdesátých let minulého století, některé věci se už zdají téměř neskutečné a nechtěla bych je vrátit (kádrování, škraloupy kvůli emigraci v rodině, zabavování majetku, buržoazní původ...), ale některé věci se nezměnily ani za tolik let.

11.07.2013 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Podtitul "Dáte vše v sázku pro muže, kterého milujete? I když spáchal něco strašlivého?" je teda hodně zavádějící a naprosto nepravdivý, s ničím takovým se čtenář v knize nesetká a do thrilleru to má teda opravdu hodně daleko. Začátek se jevil aspoň průměrně, ale pak se to svezlo do klasického a už mockrát použitého schématu a nakonec ještě "srdcervoucí" happyend:-(((((

05.07.2019 2 z 5

Knihovnické pohádky Knihovnické pohádky Zuzana Pospíšilová

Moc dobrý nápad - pěkné i vtipné pohádkové příběhy s poučením, jak se chovat ke knihám. Jako knihovnice doufám, že si to děti zapamatují a budou se ke knihám chovat opravdu hezky.

23.10.2016 5 z 5

Holocaust Holocaust Gerald Green

Velmi silný a barvitě popsaný příběh (ikdyž člověk četl takových knih už více, přesto mě zasáhla), už se těším na seriál. Škoda, že kniha vyšla před více než dvaceti lety a není už v současnosti tak známá, rozhodně by si to zasloužila, ale věřím, že i tak si své čtenáře najde i dnes, jako si našla mě.

02.02.2016 5 z 5

Zpátky ve hře Zpátky ve hře Michal Viewegh

Povídky čtu jen zřídka, u Viewegha jsem samozřejmě udělala výjimku, chtěla jsem zjistit, jestli se stav jeho mysli zlepšil a už se na svět dívá aspoň trochu pozitivně, což by asi potřeboval jako sůl, protože on na rozdíl od jiných to štěstí měl a přežil, tak proč nad svým osudem pořád brečí?
Z povídek však stále čiší beznaděj, smutek, zoufalství a ukřivděnost, žádná z nich mi bohužel nic nedala, nevzala za srdce, nezasmála jsem se nad ní, nezamyslela atd., za pár dní ani nebudu vědět, o čem byly (pro mě většinou o ničem). Chápu, že se ze svého psychického stavu chce vypsat, ale on se nikam neposunuje. Místy tam probleskla jiskřička ironie a nadhledu z jeho starších knih, ale bohužel vždycky hodně rychle zhasla:-(
Fandím mu a držím palce, ať se z toho dostane a je to zase ten "starý" Viewegh...

01.06.2015 2 z 5

Uranový gulag Uranový gulag Zdeněk F. Šedivý

To by měla být "povinná četba" pro všechny voliče KSČM, aby si do dalších voleb pořádně rozmysleli a uvědomili, komu to vlastně dávají svůj hlas. Já vím, že už tam nejsou ty zrůdy z padesátých a šedesátých let, ale přece jenom je to pořád stejná strana, která v naší zemi napáchala tolik nepotrestaných zločinů a zničila spoustu nevinných lidských životů a celých rodin, že je mi z toho špatně jen při čtení, hrdinové nejen této knihy, ale všichni političtí vězni a komunisty pronásledovaní, si zaslouží úctu každého z nás.
Navštívila jsem Jáchymov i Vojnu u Příbrami, vřele doporučuju, ikdyž nic veselého to zrovna není, člověk vidí lágry a podmínky v nich na vlastní oči, ale na tuto naši historickou etapu by se nemělo zapomínat.

05.06.2014 4 z 5

Fotbalové deníky Fotbalové deníky Jiří Hájíček

Útlá, ale přesto dost zajímavá, poutavá a čtivá kniha o mezilidských vztazích, které jsou spíše negativně poznamenané událostmi z minulosti, což si člověk většinou uvědomí až pozdě. V podstatě na pár stránkách autor poměrně přesně vystihl množství různých lidských charakterů.

30.06.2013 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Výborná kniha - zase trochu jiný příběh a pohled na druhou světovou válku a nejen na ni.

06.03.2013 5 z 5

My nejsme my My nejsme my Matthew Thomas

Nechápu, jak někdo mohl knihu ohodnotit jako odpad, protože na rozdíl od spousty jiných knih toho člověku přece tolik dala nebo ukázala. Nemám na mysli jen Alzheimerovu chorobu, tyto pasáže jsou hodně silné a emotivní, ale i zdánlivě obyčejné rodinné nebo životní situace z této knihy vás mohou obohatit a donutit k zamyšlení, přináší tolik pravd. Postavy a jejich charaktery byly tak dobře vystihnuté, že jsem při čtení měla pocit, že je opravdu znám a žiju s nimi.

12.03.2016 5 z 5

Oči války Oči války Miroslav Beňo

Mladší ze sester Jarmilu jsem znala už jako starší paní a nikdy mě nenapadlo, jaké tragické a smutné události ve svém mládí musela zažít a už vůbec ne, že si o tom někdy přečtu v dobře napsané knize jejího syna. Příběh lásky její sestry Marty jsem hltala a fandila jsem jim, ikdyž běžně takové věci vůbec nečtu, celé knize pomohl také fakt, že většinu míst znám a tak jsem si je při čtení mohla živě představovat, ikdyž před těmi 70 lety vypadaly samozřejmě trochu jinak.

11.01.2016 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha se četla velmi lehce, to se jí nedá upřít, ale moc jsem se u ní popravdě nezasmála.
Na můj vkus moc sexu, sprostých slov a veleúspěšných lidí (nejoblíbenější televizní moderátorka, plastický chirurg s vlastní kliniku, úspěšný mladý architekt, fotbalový reprezentant a později opět úspěšný trenér...) a nepravděpodobných situací.

10.08.2015 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Mám pocit (už po několikáté), že Euromedia má nadbytek zlatých nálepek Světový bestseller a tak je prostě dává skoro všude, kniha se četla dobře, ale to je asi tak všechno, příběhu pro mě chyběla duše a konec to ještě pokazil.

03.08.2015 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Začátek byl poměrně zdlouhavý a rozvláčný, postupně se to ale rozjelo, Marco mi byl od začátku sympatický, tak jsem mu fandila, ať to s ním dobře dopadne, ikdyž chvilkama už to bylo ke konci docela přehnané a překombinované a nepůsobilo to moc pravděpodobně:-(

24.12.2014 4 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Skvěle zachycené charaktery jednotlivých postav i vcelku beznadějné prostředí, ve kterém žily a ze kterého nebylo v jejich případech většinou kam uniknout. Ta ponurost místa na mě z knihy přímo dýchala a vražda tam v podstatě ani být nemusela, příběhy jednotlivých postav na zajímavou knihu úplně stačily.

27.09.2013 5 z 5